Latvijas triatlona sezona noslēgusies ar spritnu Ventspilī

Svētdien, 2010.gadā 29.augustā Ventspilī notika sezonas noslēguma triatlona sacensības – atklātais Latvijas čempionāts un Baltijas Jūras Kausa izcīņas sacensības triatlonā – sprinta distancē.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Baltkrievijas sportists Jevgēnijs Tabakajevs. Ironman.lv triatlona komandu sacensībās pārstāvēja trīs sportisti. Raivis Grūbe sprinta distancē kopvērtējumā ierondojās 6.vietā, Gintam Ērmanim 11.vieta, bet Jānis Paukšēns izcīnīja 25.vietu.

Stipro viļņu dēļ Ventspils pludmale bija noteikts peldēšanas aizliegums, taču sacensību dalībnieki peldēšanas posmu varēja veikt. Drošības apsvērumu dēļ peldēšanas trase bija saīsināta iekārtota tuvu krastam nelielā dziļumā un peldēšanas posmu sportisti veica daļēji skrienot pa ūdeni.

Sprinta distancē pavisam startēja 52 dalībnieki. Saīsinātās pledēšanas dēļ spēcīgākajiem peldētājiem nebija iespēju atrauties un riteņbraukšanas distancē dalībnieki devās nelielās grupās. Kā primais riteņbraukšanas posmu pabeidza Raivis Grūbe, kurš uzsāka riteņbraukšanu atrodoties 10.pozīcijā.

Skriešanā vadībā izvirzījās labākie skrējēji. Pirmais finišēja Baltkrievijas pārstāvis Jevgēņijs Tabakajevs, otrais finiša līniju šķērsoja Latvijas Čempions 3000m šķēršlu skrējienā un LČ Olimpiskajā triatlona bronzas medaļas ieguvējs, Mārtiņš Alksnis (Salapils Zīriņi), bet trešais Aleksejs Kalistratovs (Jūrmala).

Sieviešu konkurnecē uzvarēja Sindija Veinberga (REIR Dobele), otrajā bija Arta Beitāne no Ķekavas, bet trešā – Anita Lebedeva (DTC Jaunība).

Minisprinta distancē (0,25 – 12 – 2,5 km) startēja 60 dalībnieki. Riteņbraukšanas posmu pabeidzot gandrīz kopā, skriešanasa distancē viens aiz otra devās Krišjānis Beitāns (Ķekava) un Raivis Voitāns (Daugavpils). Skriešanas distancē Krišajānis savu pārsvaru palielināja un finišēja pirmais. Otrā vietā Raivis Voitāns. Kā trešais finišēja Artjoms Ščerbakovs No meitenēm un sievietēm kopvērtējumā pirmā finišēja Evija melberga no Rīgas, otrā Annija Rašmane no Dobeles un trešā Sabīne Vārna no Dobeles.

Savukārt bērnu distancē uz starta izgāja 20 mazie sportisti. Vecāku un skatītāju uzmundrināti un atbalstīti bēni veica 50m skrējienu pa ūdeni, pēc tam 100m skrējienu un visbedzot 200m velobraukšanu. Katrs finišētājs saņēma piemiņas medaļu un gardu balviņu.