Māris trešais vecumā grupā vienības brauciena sporta klasē

Svētdien, 4.septembrī, Latvijas riteņbraucēju 21.vienības brauciena sporta klasē 101 kilometru distancē stratēja divi Ironman.lv sportisti. Māris Babris distanci veica 2 stundās 20 minūtēs un 15 sekundēs un ierindojās 28.vietā kopvērtējumā, bet savā grupā (M35) ieņēma trešo vietu.

Artis Kalveits no sacensībām izstājās pēc kritiena distances 67 kilometrā, kad neuzmanīgas braukšanas rezultātā krita aptuveni 30 sportisti, kas braucalīderu grupā.

Par sacensību uzvarētāu kļuva Gatis Smukulis no HTC Highroad komandas, kuram izdevās aimukt no līderu grupas un finišu sasniegt 2 stundās 16 minūtēs un 43 sekundēs, apsteidzot otrās vietas ieguvēju Rihardu Bartuševiču (LaPomme Marseille/RRS) par 30 sekundēm. Trešajā vietā šosejas sacensībās ierindojās Emīls Liepiņš no Alpha Baltic/Unitymarathons.com komandas.

Kā gadu iepriekš vienības brauciena sporta klases sacensības notika distancē Sigulda -Cēsis – Stalbe – Ragana – Krimulda – Sigulda. Sacensības sākās mierīgi un līdz Cēsīm brauciens notika lielā grupā. Pēc pagriezieniem un vairākiem nelieliem kāpumiem Cēsu apkaimē braucēji sadalījās divās lielās grupās.

Kritiens pirmajā grupā notika distances 67 kilometrā taisnā ceļa posmā. Kritienā bija iesaistīti vismaz 30 sportisti, no kuriem lielākā daļa spēja turpināt sacensības pēc velosipēdu sakārtošanas un sasisto ratu nomaiņas. Steidzama medicīniskā palīdzība nevienam no sportistiem nebija nepieciešama, visi tika cauri ar sasitumiem un nobrāzumiem.