Mārtiņš izcīna sudraba medaļu ITU WCS paratriatlonā Londonā

Mārtiņš Drusts svētdien, 7.augustā, Londonā izcīnīja sudraba medaļu ITU Pasaules čempionāta posmā (WCS) paratriatlonā. Triatlona sprinta distanci – 0,75 km peldēšanu, 20 km riteņbraukšanu un 5 km skriešanu, Mārtiņš pieveica 1h 11min un 04sek, no sacensību uzvarētāja atpaliekot par nepilnām divām minūtēm.

Paratriatlona sacensība norisinājās Londonas Haidparkā, kur 2012.gadā notiks arī Olimpisko spēļu triatlona sacensības. Pavisam startēja 35 paratriatlonisti, Mārtiņš bija otrais sacensību kopvērtējumā un savā grupā.

Mārtiņa distances laiki: 0:15:20, 00:01:36, 00:33:37, 00:00:57, 00:19:36 – 01:11:34.

Par Londonas paratriatlona uzvarētāju kļuva Ungāru sportists Peters Boronkejs, bet trešajā vietā ierindojās ASV sportists Dzeijs Pī Theberge.

Jau ziņojām, ka ITU WCS ietvaros paratriatlona sacensības Londonā norisināsies jau trešo reizi un pagaidām tās ir vienīgās paratriatlona sacensības, kas notiek vienlaikus ar ITU WCS posma sacensībām un kurās piedālās vadošie pausaules paratriatlonisti.

Pērn Londonā startēja lielākais sportistu skaits paratriatlona sacensībās Eiropā un distancē devās 42 sportisti no septiņām valstīm.

Mārtiņš būs pirmais Latvijas sportists, kas startēs elites paratriatlona sacensībās. Šogad Mārtiņš piedalās arī vairākās UCI paracycling riteņbraukšanas sacensībās, lai pelnītu punktus kvalifikācijai Londonas Paralimpiskajās spēlēs 2012.gadā.