Rīgas Triatlonā arī Ironman.lv komanda

139 dalībnieki, 4 Ironman.lv komandas pārstāvji, 2 godalgotas vietas vecuma grupās – tā izskatās svētdien, 9.augustā, aizvadītā Rīgas Triatlona/2015 Riga ETU Sprint Triathlon European Cup statistika mūsu komandā. Sprinta distancē (0.75-20-5km) startēja 4 mūsu sportisti – Igors Gucanovičs, Gatis Fromanis, Dzintars Kalniņš un Baiba Niparte. Igors savā vecuma grupā ieguva pārliecinošu 1.vietu, Baiba – 3.vietu savā vecuma grupā, bet Dzintars un Gatis ierindojās attiecīgi 6. un 12.vietās savā vecuma grupā.

Rīgas Triatlonā tieši pirms gada, Baiba pirmo reizi izlēma pamēģināt, ko nozīmē triatlons, pārbaudot savus spēkus ‘Open’ grupā (0,375-10-2,5km). Toreiz viņa palika 5.vietā. Šogad Rīgas Triatlona Sprinta distance Baibai bija pirmās nopietnās sacensības: “Jā, līdz šim biju startējusi tikai tautas klasē, kur skriešanas distance ir pietiekami īsa, jo ziemā iegūtās traumas dēļ nevarēju ne kārtīgi trenēties, ne pienācīgi atsākt treniņus. Pie tam, šis ir tikai mans pirmais gads triatlonā! Pamēģināju pagājušajā gadā un sapratu, ka tajā kaut kas ir – dinamika, straujums, azarts – un tas mani aizrāva! Iepriekšējos startos, tautas klasē, iepatikās regulāri uzkāpt uz pjedestāla, bet par Rīgas Triatlona startu vecuma grupā, kas, pie tam, ir līdz šim mana garākā distance, es tik pārliecināta nebiju. Šoreiz mans galvenais uzdevums bija nostartēt, lai saprastu, kur es vispār atrodos. Tā rezultātā izcīnīju 3.vietu savā vecuma grupā, kas man ir liels gandarījums!”

Gatis dodas velo posmā.

Gatis dodas velo posmā.  Foto: Atis Verdenhofs.

“Trasē gāja visādi. Kā jau ierasts, viss sākas ar peldēšanu, pirms kuras mums tiesnesis lika smaidīt, jo visu filmēšot! Jau pašā sākumā centos izcīnīt savu peldēšanas ceļu, nevienai neatdodot vietu. Pa kreiso pusi viena ātri aizpeldēja garām, sākumā gribēju mēģināt turēties līdzi, bet neizdevās. Tad vēl kāda gandrīz šķērsām pārpeldēja pāri manām kājām. Pamazām tiku arī līdz vienmērīgai peldēšanai un turpināju uz tālāko boju, papeldot garām vīriešu grupas peldētājam, un vienreiz ‘iebraucot’ par daudz pa labi. Veikli saorientējos un turpināju uz priekšu. Arī atpakaļceļa taisnē kaut kā iegriezos par daudz uz labo pusi, bet, kolīdz to piefiksēju, pieliku papildus spēkus un peldēju krastā. Ja pagājušajā gadā 375m garo distanci nopeldēju ap 10min, peldot gan uz muguras, gan brasā, tad šoreiz – brīvais stils man deva mazliet virs 15min.”

“Pirmā tranzītzona likās ātra un velo posms varēja sākties. Mājās biju rēķinājusi, ka ideāli būtu nobraukt ne vairāk kā 45min. Beigās man to izdevās pieveikt gandrīz 37min, bet, kolīdz sāka līt lietus, tas jau vairs nebija tik svarīgi. Redzot kā garām pabrauc puiši ar svaigi nobrāztiem pleciem un rokām, vai kādā līkuma malā sēdošie… bija skaidrs, ka pirms līkumiem jāpiebremzē vēl uzmanīgāk. Un tad, braucot nost no Vanšu tilta, līkumā pirms Nacionālās Bankas, man garām pabrauca kāds puisis un tiesneši viņam sāka svilpt lai bremzē, jo ir slidens. Nu tad viņš tā arī darīja! Kā rezultātā, sāka slīdēt uz sāniem un nolikās turpat – tieši pirms līkuma. Ui.. tajā brīdī man sāka trīcēt sirsniņa, jo sabremzēt es nepaspētu, un cerēju, ka pati nenolikšos gar zemi, paraujot sānis 2-3 metrus pirms puiša. Labi, ka aizmugurē vairs neviens nebrauca, un man izdevās veiksmīgs manevrs. Pēc tam gan – līkumos gāju prātīgi, bet taisnēs liku no sevis ārā, cik varēju. Pavisam negribējās izstāties no sacensībām tikai muļķīgi pārgalvīgas rīcības dēļ. Kad aizbraucu otrajā aplī, dzirdēju, kā vadītājs paziņoja, ka esmu 8.vietā starp dāmām, bet trešajā aplī  – ka varu pacīnīties par sešinieku. Ir tik jauki dzirdēt savu vārdu – tas dod lielāku motivāciju pacensties vēl vairāk! Man šķiet, ka visas velo trases garumā apdzinu kādas 5 dāmas, dažus vīrus, bet pārsvarā – vīri brauca garām man. Saņēmu uzmundrinājumu no Olīvijas – Paldies, šādi sīkumiņi palīdz!”

Baiba dodas skriešanas posmā.

Baiba dodas skriešanas posmā.

“Otrajā tranzītzonā redzēju, ka pārējo meiteņu riteņi, kas izvietoti pirms manējā, jau ir prom. Vilku botas un devos skriešanas posmā. Tā laikam ir šobrīd mana stiprākā disciplīna un, šajā gadījumā lietutiņš bija tieši laikā, lai nebūtu pārāk karsti. Savā tempā noskrēju, visu distanci, ik pa laiciņam paskrienot garām vīriešu grupas skrējējiem un cauri visām peļķēm, nemaz nedomājot, ka tām būtu jāapskrien apkārt! Un kas par atbalstu no trases malām! Vareni! Finišā mani sagaidīja mamma, gandarījums par paveikto un skaista medaļa!”

“Kad uzzināju, ka esmu 3.savā grupā, biju patīkami pārsteigta! Paldies ironman.lv komandai par lielisko atbalstu. Ja man būtu jāveltī šīs sacensības kādai personai, tad tā noteikti būtu mana mamma. Es vienmēr esmu daudz sportojusi un viņa nekad neko nav aizliegusi, tā es esmu paspējusi spēlēt gan volejbolu, gan basketbolu, gan trenējusies vieglatlētika, gan skriešanā, un tagad arī triatlonā. Sports vienmēr ir bijis manas dzīves sastāvdaļa, tāpēc, šķiet, ka visu šo 27 gadu laikā, šī pirmā reize, kad mamma atnāca paskatīties, ar ko es nodarbojos, un kāpēc es šad tad nedēļas nogalēs neaizbraucu ciemos. Paldies viņai un visai manai ģimenei!”

F20 grupa: 1.vieta – Liene Blumbeka (Latvija), 2. vieta – Kristina Rulkevich (Baltkrievija), 3.vieta – Baiba Niparte (Latvija).


Pēcpusdienā startēja Elites grupas triatlonisti, cīnoties par 2015 Riga ETU Sprint Triathlon European Cup medaļām.

Pirmās trīs vietas vīriešiem izcīnīja: Alexander Bryukhankov no Krievijas, Oleksiy Sytkin no Ukrainas un Simon De Cuyper no Beļģijas. Pēc peldēšanas posma, velo segmentā bija izveidojušās 2 lielas līderu grupas, kas pēdējos divos apļos apvienojās vienā. Vietu sadalījums tika noteikts, praktiski skriešanas distancē, jo līdz tai pilnīgi viss bija iespējams! Latviju pārstāvēja 3 sportisti un kopumā nostartēja labi – atbilstoši savam sagatavotības līmenim. Andrejs Dmitrijevs laboja savu pagājušā gada rezultātu un izcīnīja 36.vietu. Arturs Sprukts izcīnīja 52.vietu, savukārt Maksims Nagibins, diemžēl, tika diskvalificēts.

Dāmu trijnieks: Lisa Sieburger no Vācijas, Valentina Zapatrina un Mariya Shorets no Krievijas. Diemžēl šogad Latviju sieviešu Elites grupā nepārstāvēja neviena no mūsu sportistēm. Cerēsim, ka nākamgad būs citādāk!


Visi rezultāti.