Rinalds debitē Ironman 70.3 PČ izcīnot 32.vietu

Ironman.lv triatlonists Rinalds Sluckis 9.septembrī debitējot Ironman 70.3 Pasaules Čempionātrā triatlonā izcīnīja 32.vietu kopvērtējumā, bet savā vecuma grupā M30 izcīnīja 3.vietu. Distanci ironman distances Rinalds pieveica 4h 25m 58s.

Otrs Ironman.lv komandas pārstāvis Māris Babris (M35) distanci pieveica 5h 01m 33s un izcīnīja 53.vietu vecuma grupā. Trešais Latvijas sportists Atis Brikovskis (M40) distanci pieveica 4h 53m 59s un izcīnīja 20.vietu savā vecuma grupā.

Par Ironman 70.3 Pasaules Čempionu kļuva Vācijas sportists Sebastian Kienle, kurš distanci pievieca 3h 54m 35s, apsteidzot pērnā gada čempionu Craid Aleksander (AUS) – 3h 55m 36s, bet trešajā vietā Bewan Docherty (NZL) – 3:56:25.

Sieviešu konkurenē par uzvarētāju kļuva Lielbritānijas sportiste Leanda Cave – 4h 28m 05s. Otrajā vietā sieviešu konkurencē Kelly Williamson – 4h 29m 24s, bet trešā Heather Jackson – 4:32:32.

+30C grādu ūdens un +43C grādu gaiss

Sacensību dienā gaisa temperatūra Hendersonas pilsētā (Nevadas štats, ASV) sasniedza +38C grādu temperatūru. Bet peldēšana notika mākslīgā ūdenskrātuvē, netīrā +30C grādus siltā ūdenī.

Latvijas triatlonisti jau pirms starta no ASV ziņoja, ka laika apstākļi ir skarbi. Pēc gatavošanās startam divreiz vēsākā temperatūrā Latvijā, organisms Nevadas pustuksnesī viegli uzkarsis un bijis ļoti jāpiedomā par dzesēšanos un šķidruma uzņemšanu.

Rinalds stāstīja, ka salīdzinot ar startu pērn Ironman Pasaules čempionātā (notiek Havaju salās, ASV), neskatoties uz augsto mitruma procentu gaisā, bijis vieglāk, jo no jūras nākušas svaigāka gaisa brāzmas. Savukārt Nevadas pustuksnesī, iebraucot starp kalniem, kur nav vēja sajūtas bijušas kā pannā un Garmin pulkstenis rādījis +43C grādus.

Vairāk par aklimatizāciju, gatavošanos startam un Rinalda sacensību giatu var lasīt Rinalda blogā – www.rinaldssluckis.lv.

Sacensību rezultāti pieejami ironman.com (PDF).