100 dienas līdz Ironman Switzerland un Challenge Roth

Atlikušas tikai 100 dienas līdz 2011.gada sezonas svarīgākajām sacensībām 10.jūlijā, kad Ironman.lv triatlona komandas sportisti startēsIronman Switzerland sacensībās Šveices pilsētā Cīrihē, Challenge Rothsacensībās Vācijā un Half Ironman distancē Igaunijas pilsētā Valgā.

Vairāki no mums 10.jūlijā Ironman distancē dosies pirmo reizi, savukārt tie, kas jau izmēģinājuši spēkus šajā pārbaudījumā, cer ievērojami uzlabot savus rezultātus.

Uz Šveici pēc ceļazīmes
Ironman Switzerland startēs Rinalds un Mārcis. Mārcis Ironman Switzerland jau startēja 2008.gadā un finišu sasniedza pēc 9 stundām un 59 minūtēm. Rinaldam šī būs pirmā Ironman distance, savukārt pērn Rinalds veiksmīgi startēja Ironman 70.3 Antwerp un Ironman 70.3 Switzerland sacensībās izcīnot augstas vietas vecuma grupā.

Rinalda un Mārča mērķis Cīrihē ir izcīnīt ceļazīmes uz Ironman pasaules čempionātu Havaju salās savās vecuma grupās. Kopš septembra, kad sagatavošanās ciklu sāka Rinalds, treniņos aizvadītas jau vairāk kā 400 stundas, bet līdz 10.jūlijām atlikušajās 100 dienās joprojām priekšā ļoti daudz darba – jānobrauc tūkstošiem kilometru ar riteni, simtiem kilometru jānoskrien un jānopeld.

Pirmais starts Ironman distancē
Challenge Roth sacensības Ironman distancē pirmo reizi startēs Māris un Jānis. Māris līdz šim pārliecinoši startējis TriStarsērijas sacensībās, tai skaitā 222 kilometru distancē pērn Sardīnijā (2-200-20km) un garajā distancē Abu Dabi triatlonā (3-200-20km).

Jānis pērn startēja TriStar111 Estonia kilometru distancē (1-111-10km) un veiksmīgi aizvadīja arī sacensības Half Ironman distancē Challenge Walchsee-Kaiserwinkel sacensībās Austrijā.

Uz Challenge Roth pēc rekorda
Challenge Roth pēc divu gadu pārtraukuma Ironman distancē startēs arī Romāns. Challenge Roth ir ātrākā Ironman triatlona distance pasaulē un Romāns šajās sacensībās cer labot sev piederošo Latvijas rekordu Ironman triatlona distancē. Rekordu Romāns uzstādīja 2005.gadā un finišu sasniedza ar laiku 8:57:34.

Romāns norāda, ka tik vieglā trasē līdz šim neesot startējis un ņemot vērā startu smagajā Abu Dabi triatlonā, viss ir iespējams. Aizvadītajā sezonā Romāns startēja divās Half Ironman sacensībās, bet marta sākumā startēja smagajā Abu Dabi triatlona distancē, kur elites sportistu konkurencē 3-200-20 kilometru distancē finišēja 19.vietā.

Half Ironman Igaunijā
Trešā sacīkstes, kurā 10.jūlijā startēs Ironman.lv komandas pārstāvji, būs Igaunijas čempionāts Half Ironman distancē Valgā, kur pirmo reizi 1,9-90-21 kilometru distancē dosies viens no komandas jaunpienācējiem Gatis, bet Artim tas būs jau otrais starts Half Ironman distancē.

Gata svarīgākais starts šogad būs 98 kilometru garais kalnu maratons Trail du Mont-Blanc 26.augustā. Savukārt Artis pirms diviem gadiem startēja Puhajarve Triathlon Half Ironman distancē, bet pērn TriStar111 Estonia kilometru distancē.

100 dienas ar Ironman.lv
Līdz 10.jūlijam atlikušajā laikā, Ironman.lv regulāri ziņos par sagatavošanos sacensībām un dalīsies ar sportistu iespaidiem. Drīz ceram izziņot arī nākamo atvērto treniņu ciklu, kurā aicināsim ikvienu pievienoties komandas treniņiem un iepazīt gatavošanos Ironman triatlona sacensībām klātienē.