2012 pirmais starts – Mārim Ironman South Africa

Šogad, tāpat kā pērn, pirmais sacensību sezonu sāka Māris, kurš 22.aprīlī, startēja Ironman South Africa sacensībās Dienvidāfrikas republikā. Distanci Māris pieveica 10 stundās un 42 minūtēs.

Par Ironman South Africa uzvarētāju vīriešu konkurecne kļuva Spānis Klemente Alonso-Makkernans (Clemente Alonso-Mckernan), kurš distanci pieveica 8h 34m 45s. Bet par uzvarētāju siviešu konkurencē kļuva, vairākkārtējā padaules Ironman čempione no Šveices, Nataša Badman (Natascha Badmann), kura distanci pieveica 9h 47m 10s.

Sacensību dienā pūta spēcīgs vējš, kas ļoti ietekmēja sacensību norisi un rezultātus. Peldēšanā sportisitiem bija jāpārvar viļņi, savukārt riteņbraukšanā atsevišķos trases segmentos bija jācīnās ar spēcīgu pretvēju. 60km garajā velo aplī vidējais ātrums mainījās katrā trases segmentā – pirmajos 30km vidējais ātrums bija 30km/h robežās, otrajos 30km stabili virs 40km/h.

Mārim distncē bija radušās problēmas ar vēderu un visas distances laikā sanācis vairākkārt vemt.

Šis bija Māra otrais starts Ironman triatlona distancē (3,8 – 180 – 42,2 km). Savu pirmo Ironman Māris pieveica pērn Challenge Roth sacensībās Vācijā, kur finišēja pēc 9 stundām 51 minūtēm un 59 sekundēm.
South Africa kā sagatavošanās rudens startiem

Sagatavošanos Ironman South Africa startam Māris sāka Janvārī. Pēdējā sagatavošanās cikla ietvaros Māris kopā ar treneri Romānu Melderi aprīļa sākumā aizvadīja treniņnometni Maljorkā, kur astoņu dienu laikā tika nopeldēti 10 km, nobraukti 1200 km un noskrieti 150 km.

Kā skaidro treneris Dienvidāfrikas sacensībās galvenais uzdevums saprast kā sabalansēt jaudu riteņbraukšanā, lai maratonu noskrietu 3h 15min robežās. Savukārt sezonas galvenais starts Mārim live.ironmanlive.com/Event/Spec-Savers_Ironman_South_Africa_2 plānots rudenī.


Par Ironman South Africa

Peldēšanas posms Ironman South Africa tika organizēts divos apļos un ūdens teperatūra šajā gada laikā parasti ir 17-24C grādu robežās. Riteņbraukšanā sportistiem bija jāveic trīs 60 kilometru apļi. Velo trase uzskatāma par relatīvi gludu un augstākais trases punkts ir 183 metrus virs jūras līmeņa. Salīdzinoši līdzena ir arī maratona distance, kas tika organizēta trīs 14,07 kilometru apļos.

Ironman South Africa trases rekords pieder abiem 2011.gada laureātiem. Reinards Tisinks (Raynards Tissink) pērn distnaci pieveica 8h 05m 37s, bet Krisija Velingtone (Chrissie Wellington) pērn uzvarēja ar rezultātu 8:33:57.


Saites: