2013. gada Ironman triatlona pasaules čempionāts jau šo sestdien! Kuri sportisti triumfēs šogad?

Jau pavisam drīz, 12. oktobrī Havaju salās norisināsies gada gaidītākās sacensības triatlona pasaulē – Ironman triatlona pasaules čempionāts, kurā uz starta redzēsim spēcīgākos garo distanču triatlonus, kā arī virkni amatieru, kas sadalīti vecuma grupās.

Pēdējos sešus gadus vīriešu konkurencē dominē Austrālijas pārstāvji, vai šogad šī tradīcija tiks lauzta? Trīs no šīm sešām reizēm ir triumfējis Craig Alexander, divas Chris McCormack, savukārt pagājušajā gadā uz podesta augstākā pakāpiena stājās Pete Jacobs.

Sieviešu distancē pēdējie seši gadi pagājuši zem Lielbritānijas karoga – četrus gadus laurus plūca Chrissie Wellington, kura nu jau ir aizgājusi no profesionālā triatlona, savukārt pagājušajā gadā triumfēja Leanda Cave. 2010. gadā par pasaules čempioni kļuva Mirinda Carfrae, kas arī šogad būs viena no favorītēm.

No Latvijas pārstāvjiem šogad Ironman Triatlona pasaules čempionātā startēs Atis Brikovskis M40-44 vecuma grupā.

Atis Brikovskis (pa vidu) kopā ar Rinaldu Slucki (pa kreisi) 2011. gada Ironman pasaules čempionāta atklāšanā

Atis Brikovskis (pa vidu) kopā ar Rinaldu Slucki (pa kreisi) 2011. gada Ironman Triatlona pasaules čempionāta atklāšanā

No mums tuvākajām kaimiņvalstīm PRO kategorijā startēs igauņu Marko Albert, kurš pagājušajā gadā pēc peldēšanas segmenta ierindojās otrajā vietā, tomēr sacensību gaitā viņš nokritās uz 32. vietu.

Zemāk esam izveidojuši sarakstu ar šī gada galvenajiem favorītiem, kuru starpā, visticamāk, arī tiks sadalītas medaļas:

Sebastian Kienle (Vācija, 29 gadi) – viņš pagājušajā gadā ierindojās 4. vietā kopvērtējumā, turklāt par spīti problēmām ar cauru riepu, riteņbraukšanas segmentā uzrādīja otro ātrāko dienas laiku.


Craig Alexander (Austrālija, 40 gadi) – šis vārds nebūs svešs nevienam triatlona fanam. Sportista kontā ir 3 zelta un viena sudraba medaļa pēdējo sešu gadu laikā. Pagājušajā gadā viņš ierindojās 12. vietā, kas bija viņa pēdējā laika sliktākais rezultāts pasaules čempionātā.


Andreas Raelert (Vācija, 37 gadi) – Andreas uz podesta Ironman triatlona pasaules čempionātos ir stājies pēdējos četrus gadus, viņa kontā ir divas sudraba un divas zelta medaļas, turklāt sportistam pieder arī kāds rekords – 2011. gada 10. Jūlijā viņš pieveica Ironman distanci Challenge Roth ietvaros 7 stundās 41 minūtē un 33 sekundēs.


Eneko Llianos (Spānija, 36 gadi) – šo sezonu sportists aizvada lieliski: uzvara Ironman Frankfurtē, kā arī citi panākumi. Līdz šim Ironman triatlona pasaules čempionātā sportists uz podesta stājies vienu reizi – 2008. gadā izcīnīta otrā vieta.

Pete Jacobs (Austrālija, 32 gadi) – komentāri lieki, pagājuša gada Ironman triatlona pasaules čempions, 2011. gadā izcīnīta otrā vieta.


Dirk Bockel (Luksemburga, 36 gadi) – līdz šim nav izcīnījis medaļas Konā, 2011. gadā ierindojies ceturtajā vietā. Pagājušajā gadā izcīnīta 10. vieta, tiesa startēts ar traumu – divas nedēļas pirms sacensībām lauzta roka. Šogad uzrādīts ļoti augstvērtīgs rezultāts Challenge Roth sacensībās – 7 stundas 52 minūtes un 1 sekunde.

Frederick Van Lierde (Beļģija, 34 gadi) – pagājušajā gadā Konā ieņemta trešā vieta par 29 sekundēm atpaliekot no otrās vietas. Šogad izcīnīta uzvara Abu Dabi triatlonā.

Andy Potts (ASV, 37 gadi) – šis sportists pirms triatlona karjeras uzsākšanas ir bijis peldētājs, kas arī ļoti uzskatāmi redzams Ironman triatlona pasaules čempionātos, pēdējos divos gados pirmais izkāpis no ūdens. Pagājušajā gadā sasniegta septītā vieta, taču šīs sezonas sasniegumi citās sacensībās sniedz cerības uz vēl labākiem sasniegumiem Konā.

14. septembrī ar nepatīkamu ziņu klajā nāca viens no favorītiem – Chris Mccormack (Austrālija, 40 gadi), kurš veselības stāvokļa dēļ nepiedalīsies 2013. gada Ironman triatlona pasaules čempionātā, turklāt iepriekš, kad vēl tika plānots šis starts viņš ziņoja, ka tas viņam būs pēdējais Konā: