204km sestdienas rīta brauciens

Sestdienas un svētdienas velo treniņi tika paredzēti kā pēdēji punkti uz “i” pirms sacensību virpuļa, kas sāksies jau nākošsvētdien ar startu Igaunijas Viru pus-ironman distancē (Romāns un Igors) un Vaidavas Sportlat triatlonā (visi pārējie), un ilgs līdz pat oktobra sākumam. Ātruma darba un apjoma apvienojums lielās collas griešanai.

Treniņā mums pievienojās velosportists Vitālijs Korņilovs, kurš tagad īpaši gatavojas treka sacensībām un plāno piedalīties Eiropas čempionātā. Šķiet, ka viņš treniņā guva tik pat daudz pozitīvu emociju, kā mēs visi pārējie :)

Braucienu organizējām pēc principa – 30km darbs “grupas ITT”, tad 60km sēdēšana aizvējā aiz Māra bobika. Sadalījāmies 3 grupās, un pirmie – Mārtiņš, Igors un Jānis sāka griezt grupas darbu jau pēc 7km iesildīšanās. Pie 27km viņu ātrums sāka kristies, tādēļ Romāns devās palīgā un pēdējos 3km nostrādāja grupas priekšā. Pēc tam 30km darbu veica Vitālijs, Māris un Rinalds, šo distanci nobraucot ar 45kmh vid. Ripoja labi, auto uz šosejas no rīta nebija īpaši daudz un mēs īsteni izbaudījām mūsu 40min grupas ITT! No 70.km – 102.km “šancēja” atkal Romāns, Mārtiņš, Artis un Igors.

Tā mēs iebraucām Salacgrīvas Lukoil benzīntankā, pirms tam jautri pačalojot un sasmaidoties ar bariņu meiteņu, kas, izskatījās, bija dabūjušas ar saules stariem pa galvu un ielietoja alkoholiskos dzērienus tur pat šosejas malā. Iepriekš solītais bubulis – lielais karstums nebija īpaši jūtams, jo visu laiku pūta vējš, kurš īpaši pastiprinājās, braucot ar 50kmh un vairāk :) Vienīgi – tipiskais riteņbraucēja iedegums (pus-kāja, roka līdz elkonim) gan ir ļoti pamanāms… jādomā, kā to izlabot.

Atpakaļceļā, vācoties kilomentriem, pa vienam mašīnā sāka kāpt Jānis, Igors, Mārtiņš, Vitālijs, tad Artis, kurš visu distanci pildīja arī operatora funkcijas, un viņa sakompilēto lielisko video jūs varat apskatīt mūsu lapā! Job well done! :)

Atpakaļceļā sanāca neliels incidents, paldies Dievam, bez negatīvām sekām. Autobuss, kura vadītājs, iespējams, neprot lasīt, tādēļ acīmredzami nezina satiksmes noteikumus, pēkšņi “nolika pa bremzēm” šosejas malā, kur tas vispār nebija ne paredzēts, ne atļauts, lai izlaistu pie mājām tipu, kurš bija līdzīgs Tomam Henkam filmā Cast Away, kad viņš jau tur bija pāris gadus padzīvojis :). Attiecīgi, bremzēja arī aiz autobusa braucošais kravas auto un mums jau praktiski vairs nebija vietas, kur palikt. No bremzēšanas smirdēja riepu gumija, kūpēja dūmi un čīkstēja karbons, taču visi sveiki un veseli apstājāmies, palamājāmies un braucām tālāk.

Gala rezultātā 204km (Māris, Gints, Romāns, Rinalds), nedauz zem 5h, nogurums un ledus vanna izskaņā. Rinalds uz šo apjomu izdzēra 9 velopudeles šķidruma :)

Ironman.lv team 200km bike training + time trial, 10.07.2010 from Artis Kalveits on Vimeo.