Abu Dabi dienasgrāmata: laika starpība, vējš un ogļhidrāti

Otrajā dienā Abu Dabi Māris un Romāns turpināja meklēt trūkstošo detaļu Māra Specialized ritenim, veica simbolisku braucienu ar riteņiem un atpūtās. Tā kā dienā gaisa temperatūra jau sasniedz +30C, Māris no rīta gājis paskriet, bet Romāns guļ cik ilgi iespējams.

Sarunas laikā Romāns ir atgriezies istabā, bet Māris palicis sauļoties pie baseina. Tur sastapts arī Abu Dabi triatlona komandas kapteinis un sacensību saimnieks Faris Al Sultans.
Grūti izgulēties
Ceturtdienas rītā Māris bija augšā jau 6:30 un gāja skriet. Romāns vairs netrenējas un mēģina gulēt cik iespējams. Laika starpība ar Latviju nav liela – 2h vairāk nekā Latvijā, taču šīs divas stundas traucējot kārtīgi izgulēties.

PRO sportistiem starts tiks dots 6:20 pēc vietējā laika (4:20 Latvijā), attiecīgi sacensību dienā būs jāceļas ap 2:30 pēc Latvijas laika. Līdz tam Romāns dienas režīmu ievēro atbilstoši Latvijas laikam un agrāk celties plāno tikai sacensību dienā.
Vējš bez brāzmām
Riteņbraukšana bijusi simboliska – 40 minūtes, lai pārliecinātos par tehnikas stāvokli un sajustu sānvējus. Romāns stāstīja, ka braucot šķiet, ka vējš nav stiprs, taču skatoties spidometrā un zinot ar kādu spēku tiek mīti pedāļi, kļūst skaidrs kādēļ ātrums tikai 35 km/h.

Vējš pūšot ar pastāvīgu plūsmu bez brāzmām, tādēļ rodoties mānīgā sajūta, ka vējš nav spēcīgs. Savukārt vietās, kur ir pavējš ātrums ievērojami pieaug. Ceļa segums esot ideāls.

Arī ceturtdien džeki runājuši ar Rasmusu Henningu, kuram Abu Dabi ir pievienojusies Specialized rūpnīcas tehniķu komanda, un esot cerības, ka piektdien no rīta Māra rietnim tiks atrasta trūkstošā detaļa.

Runājot par rieteņiem Romāns tikai norādīja, ka šāda mēroga sacensībās ar riteni izcelties esot grūti. Esot pieejami visi jaunākie jebkura ražotāja modeļi visdažādākajās komplektācijās – īsts saldumu veikals triatlonistiem!
Ogļhidrāti un atpūta
Divas dienas pirms starta plānots sākt pamatīgi uzņemt ogļhidrātus. Romāns saka „pičkāsimies astoņas reizes dienā,” un stāsta, ka uzturs esot ļoti labs – brokastīs viss, ko var vēlēties – augļi, mušļi, putras.

Mārim svars šobrīd esot 85kg, Romānam 70kg. Svaru intereses pēc pārbaudīšot arī vakarā pirms starta un sacensību rītā, jo svari esot viesnīcas numurā.

Piektdien treniņi vairs netiks veikti, esot plāns aizbraukt uz pilsētu, lai visu dienu nav jāsēž numurā ar ieslēgtu kondicionieri. Gaisa kondicionieri esot visur un Romānam jau kakls viegli sūrstošs. Dienu pirms starta „tikai atpūtīsimies, ēdīsim, aizbrauksim uz pilsētu”, stāsta Romāns.

 


 

Starts Abu Dabi triatlonam tiks dots sestdien, 12.martā pulksten 4:20 pēc Latvijas laika (6:20 Abu Dabi). Pirmie distancē dosies Elites sportisti, vecuma grupas tiks laistas ar 10 minūšu intervālu.

Jau ziņojām, ka Romāna starta numurs #29, bet Mārim #222.

Abi Ironman.lv komandas pārstāvji startēs garajā distancē: 3-200-20km. Tranzītzonas izvietotas dažadās vietas. Distances karti iespējams apskatīt šeit.

Vairāk par sacensībām, programmu un dalībniekiem iespējams uzzināt sacensību mājas lapā www.abudhabitriathlon.com.

One thought on “Abu Dabi dienasgrāmata: laika starpība, vējš un ogļhidrāti

  1. Pingback: Jau pēc 2 mēnešiem virkne Latvijas sportistu startēs Abu Dabi triatlonā | Ironman.lv

Comments are closed.