Abu Dabi dienasgrāmata: saule, triatlonisti, nafta un tuksnesis

Romāns un Māris jau vienu dienu pavadījuši Abu Dabi. Iekārtojušies viesnīcā pretim starta vietai, kurā no 440 numuriem visos apmetušies tikai triatlonisti, aizvadījuši peldēšanas treniņu kopā ar Macca un lūguši palīdzību Rasmusam Heningam.

Septiņu minūšu garo Skype sarunu traucē trokšņi un sakaru pārtraukumi, bet šādi sazināsimies katru dienu, lai uzzinātu kā norit gatavošanās startam Abu Dhabi International Triathlon.
Abu Dabi sveic ar karstumu
Abu Dabi Romāns un Māris ieradās trešdienas naktī. Izkāpjot no lidmašīnas gaisa temperatūra bijusi +25C un pēc Latvijas ziemas bijis ļoti patīkami vilkt tikai šortus un kreklu. Dienā gaisa temperatūra bijusi jau +28C, pa rokai visu laiku ūdens. iespaidīgs kontrasts – cimdiem, mokasīniem, maskām, jakām, cepurēm, biksēm un citam pakojumam, bez kura nevarēja iztikt treniņos Latvijā.

Lai arī ceļojums bijis nogurdinošs un Kievas lidosta bijusi burtiski piepīpēta, miegam pirmajā dienā veltītas vien dažas stundas. Tā vietā viegls skriešanas un peldēšanas treniņš. Sacensību dalībniekiem ir speciāli atvēlēti treniņu laiki un vietas, tādēļ jau pirmajā dienā peldēšanas treniņā satikšanās ar 2010.gada Ironman čempionu Macca.

Lai arī ūdens temperatūra esot +23C, sajūta esot, ka pavēss, taču ļoti sāļš, bez brillēm vispār nevarot peldēt.
Visur triatlonisti
Viesnīca atrodas tieši pretim sacensību starta vietai un visos 440 numuros apmetušies triatlonisti. Atmosfēra esot lieliska. Ņemot vērā lielo karstumu sportisti saulē pavada maz laika, riteņi tiek griezti uz trenažieriem.

Pirmo velo treniņu Romāns un Māris veiks ceturtdien. Līdz tam vēl jāatrisina problēma – pa ceļam pazaudēts Māra Specialized riteņa sēdekļa štoka stiprinājums. Palīdzību sagādāt trūkstošo detaļu džeki lūguši Rasmusam Henningam, kurš arī brauc ar Specialized. Ja detaļu tomēr neizdosies sagādāt „kaut kā piedrillēsim”, teica Romāns.

Lai arī vējš Arābijas pussalā parasti ir spēcīgs, lielākā daļa profesionāļu gatavojoties braukt ar diskiem. Vējam Abu Dabi ir daudz vietas, kur ieskrieties – apkārt tuksnesis, braukšana notiek pa 7 joslu autobāni un F1 trasi. Lēmumu par ratiem plānots pieņemt sacensību dienā.
Nafta un tuksnesis
Sajūtas Abu Dabi esot ļoti daudzveidības un iespaidiem bagātas. Naftas un naudas tuvums esot jūtams, debesskrāpji un apbūve esot galvu reibinoša, arī cenas. 0,3l ūdens maksā 2,5Ls – tuksneša tuvums, savukārt 4km brauciens ar taksi 1Ls – naftas tuvums.

One thought on “Abu Dabi dienasgrāmata: saule, triatlonisti, nafta un tuksnesis

  1. Pingback: Jau pēc 2 mēnešiem virkne Latvijas sportistu startēs Abu Dabi triatlonā | Ironman.lv

Comments are closed.