Abu Dabī triatlons – izaicinoša trase un spēcīga konkurence

Kopš pirmajām sacensībām 2010.gadā Abu Dabī triatlona sacensību organizatori spējuši pulcēt spēcīgākos pasaules triatlonistus. Arī šogad Abu Dabi startēs viens no spēcīgākajiem profesionālo sportistu sastāviem.

Pērn Abu Dabi pulcēja vairāk kā 60 profesionālos sportistus, tai skaitā divus aizvadīto gadu Ironman Pasaules čempionus austrāliešus Chris Maccromack un Craig Alexander. Šogad par spēcīgākajiem uzskatāmi Luksemburgas sportists Dirk Bockel, amerikānis Chris Lieto, spānis Eneko Llanos un pērnā gada uzvarētājs Fredrick Van Lierde.

Pērn Abu Dabī startēja arī divi Ironman.lv komandas triatlonisti – Romāns Melderis, kurš profesionālo sportistu konkurencē ierindojās 19.vietā un Māris Babris, kurš izcīnija pirmo vietu M35 vecuma grupā.

Trase

Abu Dabi triatlona trase ir uzskatāma par ļoti specifisku un sarežģītu. Kopā sportisitem jāveic 3 km peldēšana, 200 km riteņbraukšanas posms un 20 km skriešana.

Izaicinošākais ir 200 kilometrus garais riteņbraukšanas posms, kurā sportistiem jācīnās ar spēcīgiem sānvējiem, kas Arbābijas Pussalas līdenumos pamatīgi ieskrienās. Tāpat trasē valda diezgan augsta gaisa temperatūra, pastāv pārkaršanas un apdegumu risks.

Adbu Dabi triatlona sacensību trases video:

Vīriešu konkurence

Vīriešu konkurencē uzmanība jāpievērš pērnā gada uzvarētājam beļģim Fredrick Van Lierde. Tāpat uz augstu rezultātu pretendēs Luksemburgas sportists Dirk Bockel, kurš līdzšim ir trīs reizes finišējis spēcīgāko desmitniekā Ironman Pasaules Čempionātā Havaju salās, kā arī abus iepriekšējos gadus kāpis uz goda piedestāla Abu Dabī.

Vēl viens spēcīgs pretendents uz uzvaru vīriešu konkurencē varētu būt amerikānis Chris Lieto. Viņš ir ātrākais riteņbraucējs triatlonistu konkurncē un Abu Dabī 200 kilometru velo posms un spēcīgie vēji varētu ļaut viņam iegūt ievērojamu pārsvaru velo posma laikā.

Jāpiemin arī Abu Dabī 2010.gada uzvarētājs un trases rekorda turētājs, spānis, Eneko Llanos. Lai arī 2011.gada sezona spānim nebija veiksmīga (izstāšanās Abu Dabī un Ironman Pasaules Čempionātā), zināms, ka Eneko ir ļoti labā formā un vēlās atgūt savu titulu Arābija Pussalā.

Par favorītiem uzskatāmi arī Abu Dabī Triatlona komandas kapteinis un sacensību namatēvs Faris Al Sultan un dāņu sportists Rasmus Henning.

Sieviešu konkurence

Šogad Abu Dabī sieviešu konkurencē būs jauna uzvarētāja, jo divu ieprēkšējo gadu uzvarētāja, Lielbritānijas sportiste, Julie Dibens savainojuma dēļ sacensībās nestartēs.

Par vienu no pretendentēm uz uzvaru tiek uzskatīta Pasaules 70.3 Ironman čempione, austrāliete, Melissa Rollison, lai arī šīs būs viņas pirmās sacensības tik gara distancē. Kā vēlviena pretendente minama Šveices sportiste Caroline Steffen, kura 2010.gadā Abu Dabī finišēja 4.vietā, bet pērn 2.vietā.

Tāpat jāpiemin Lielbritānijas sportiste Leanda Cave, kura 2010.gadā Abu Dabī ieņēma 2.vietu. Viņai ir bijusi ļoti laba 2011.gada sezona – 3.vieta Ironman PČ, 1.vieta Ironman Arizona, 1.vieta Wildflower triatlnā – tādēl paredzams, ka sportiste ir noskaņota tādā pašā garā iesākt arī 2012.gada sezonu.
Abu Dabī sacensību rezultātiem varēs sekot laika kontroles nodrošinātāja mājaslapā.
Jaunākās ziņas par notikumiem Abu Dabī triatlonā var meklēt sacensību Facebook lapā un Twitter kontā.


Raksti par Abu Dabī 2011: