Aizvadīts 1/2 Ironman Maljorkā un Polijā.

Ir pienācis laiks atskatīties uz mūsu komandas pirmajiem sezonas startiem arī ārpus valsts robežām. Pašā mēneša sākumā, 7.maijā, Maljorkā ½ Ironman distancē startēja trīs komandas debitanti – Aleksandrs Mortuļevs (323.v.grupā, 6:32:11), Aleksejs Belokopitovs (274.v.grupā, 6:10:07) un Deniss Strahovs (178.v.grupā, 5:41:57). Visiem trim puišiem šīs bija viņu pirmās ½ Ironman distances sacensības.

Lai arī pirmā ideja noskriet maratonu pieder Aleksejam, Denisa ideja par ½ Ironman distances pievarēšanu pamudinājusi visus trīs puišus pieteikties Maljorkas ½ Ironman sacensībām jau pirms gada. Tas tad arī bija aizsākums triatlona treniņiem. Aleksejs stāsta, ka “pagājušajā vasarā trenējāmies brīvā režīmā (reizi nedēļā) – no sacensībām līdz sacensībām. Pieveicu vienu Olimpisko distanci un 2 sprintus. Visi bija ļoti grūti! Finišā biju pilnīgi iztukšots un finiša laiks bija no sērijas ‘labi ka ne pēdējais!’”

Vesels gads līdz lielajam startam bija pietiekami ilgs laiks, bet puiši saprata, ka, lai pienācīgi sagatavotos, ir nepieciešams treneris, lai “distanci pieveiktu ar augsti pacelto galvu un nedabūtu nekādu traumu.” saka Aleksandrs. “Sākotnēji bija šaubas, bet, tuvojoties starta dienai viss pagaisa. Trenējāmies gandrīz katru dienu, pārvarot gan dažādus šķēršļus, gan sīkas traumas un nogurumu, līdz negaidīti pienāca maijs. Diena, lai pārbaudītu, vai izraudzītais ceļš nebija veltīgs!”

Puiši Maljorkā ieradās nedēļu pirms starta, lai izbrauktu velo trasi, aprastu ar okeāna ūdeni un galvenais – aklimatizētos. Aleksandrs saka, ka “visu nedēļu līdz startam laiks bija fantastisks – gaisa temperatūra ap 25 grādi, ūdenī ap 18, bet, uz nedēļas beigām viss izmainījās. Piektdien sāka līt, bet sestdien jau gāza pamatīgi. Dažiem dalībniekiem bija lieliska ideja – uz startu doties jau hidrotērpos!”

Kā ierasts, pirmais starts tika dots profesionāļiem, bet vecuma grupu dalībnieki bija sadalīti pa 4-5 cilvēkiem ik pēc 10 sekundēm. “Varēja izvēlēties arī starta koridoru pēc sava prognozētā peldēšanas laika, bet es vairs nespēju sagaidīt, tāpēc ielīdu ātrākā grupā.” atzīstas Aleksandrs.

finisherpix_1283_029662Peldēšanas etaps neesot bijis viegls – neskaitot tos, kas apdzina, esot traucējis arī lietus, vējš, viņi un medūzas. Tranzītzona bijusi diezgan gara, bet “visiem ir vienādi apstākļi, tāpēc nekas cits neatliek – skrienu, pārģērbjos un braucu! Arī uz riteņa ātri negāja. Viss bija lieliski gan braucot kalnā, gan braucot lejā pa serpentīniem, līdz dabūju caurumu riepā. Labi, ka biju kārtīgi nodrošinājies, jo ar to viss nebeidzās! Kolīdz vienu riepu biju salabojis, pēc 500 metriem – otrais! Vaininieks bija neliels stikla gabaliņš.  Kamēr nodarbojos ar remontdarbiem, sāku atdzist. Laika apstākļi bija ļoti labi, lai brauktu vai skrietu, bet ne lai nodarbotos ar remontiem.” Esot bijis ap 12-15 grādiem un brīžiem lietus mijies ar krusu.

Aleksandrs: “20km līdz velo finišam jau sāku sapņot par skriešanas posmu. Biju plānojis skriet ap 5:00-5:20 min/km, bet pēc kādiem 5-7 km sapratu, ka tas vairs nav manos spēkos, tāpēc samierinājos ar komfortablu vidējo ātrumu ap 5:30min/km.”

finisherpix_1283_073675Aleksandrs atzīst, ka sacensības esot ļoti patikušas, organizētas augstākajā līmenī: “Viss bija skaidri saprotams un nepareizi aizbraukt vai aizskriet nebija iespējams. Paldies mūsu trenerim Romānam, kas palīdzēja man sasniegt tādu fizisko formu, lai es spētu pieveikt ½ Ironman distanci, tik ļoti nenogurstot, salīdzinot ar maratonu, ko skrēju gadu atpakaļ! Paldies arī atbalstītājiem, kas palīdz grūtos brīžos un motivē neizstāties!”

Visi trīs puiši jau plāno nākamo ½ IM distances startu un, kad pienāks laiks, ir vēlme pieveikt arī pilno distanci!

Maljorkas rezultāti ir atrodami te: 05/7/2016 Results: Mallorca


Bet tikmēr Polijas pilsētā Sierakova, vakar (29/05/2016) ½ Ironman distancē startēja vēl pieci mūsu sportisti – Aleksands Lobanovskis, Jevgēnijs Sergējevs, Gints Ērmanis, Jevgēnijs Dasko un Igors Gucanovičs, kuram šis bija jau piektais starts Sierakovā.

Un jau šīs nedēļas beigās, Francijas dienvidu pilsētā Nicā, pilnajā Ironman distancē startēs Roberts Lukša un Raimonds Vasiļjevs. Bet Romāns Melderis, pēc Policijas sacensībās gūtās traumas, kuras dēļ izpalikuši skriešanas treniņi gandrīz mēneša garumā, uz Nicu brauks kā statists. Pēc pagājušā gada starta Nicā, Romānam ir nedaudz pesimistisks skatījums, bet tāpēc jau Ironman.lv ir komanda, kas viens otru atbalsta, it īpaši zinot to, ka rezervistu sols ir garš, pat Nicā.