Alistair Brownlee kļūst par Londonas Olimpisko čempionu triatlonā

Lielbritānijs triatlonists Alistrair Brownlee otrdien, 7.augustā, kļuva par Londonas Olimpisko čempionu triatlonā. Sudraba godalgu izcīnīja spānis Javier Gomez, savukār bronzas godalga uzvarētāja jaunākajam brālim Jonahtan Brownlee.

Kopumā Olimpiskajām triatlona sacensībās Londonā startēja 55 sportisti no 32 valstīm.

Spānis Gomez bija pirmais pēc 1500 metru peldēšanas, bet pirmo tranzīta zonu pameta kopā ar vēl četriem sportistiem – abiem Brownlee brāļiem, itāli Alessandro Fabian, slovāku Richard Varga un īru Gavin Noble.

Pārējie sportisti piecu līderu grupu panāca riteņbraukšanas posma vidū un otrajā tranzīta zonā iebrauca liela sportistu grupa.

Skriešanas distancē kopā devās vairāki favorīti – Brownlee brāļi, Gomez, vācijas sportists un Pekinas Olimpisko spēļu čempions Jan Frodeno, kā arī itālis Fabian un frnacūzis Vidal.

Jau pirmajos skriešanas kilometros no pārējiem atrāvās Brownlee brāļi un spānis Gomez, kuri nepārtraukti audzēja pārsvaru pār sekotājiem.

Skriešanas distances vidū vispirms nedaudz atpalika Jonahtan Brownlee, bet pēc brīža no līdera Alistair Brownlee atpalika arī spānis Gomez. Taču savas vietas viņi nezaudēja.

Līderu pārsvars bija tik liels, ka tas neliedza Jonahtan Brownlee izciest 15 sekunžu sodu par pārkāpumu pirmajā tranzīta zonā un joprojām atgriezties sacīkstē trešajā vietā vairākas sekundes priekšā diviem frnacijas sportistiem.

Uzvarētājs Alistair Brownlee 10 km skriešanas distanci veica 29 minūtēs un 7 sekundēs.

Londonas Olimpisko spēļu triatlona rezultāti:

1. BROWNLEE Alistair (GBR) – 1:46:25
2. GOMEZ Javier (ESP) – 1:46:36
3. BROWNLEE Jonathan (GBR) – 1:46:56
4. HAUSS David (FRA) – 1:47:14
5. VIDAL Laurent (FRA) – 1:47:21
6. FRODENO Jan (GER) – 1:47:26