Augusta nogalē Austrijā sadalīti Pasaules Čempionāta tituli ½ Ironman distancē

Augusta pēdējās dienas Austrijas pilsētā Zell am See – Kaprun bija spraigas, jo ½ Ironman distancē par Pasaules Čempionāta tituliem cīnījās šā brīža pasaules labākie triatlonisti garajās distancēs. Kad 2013.gadā tika paziņots, ka Ironman 70.3 Pasaules Čempionāts katru gadu norisināsies citā vietā, šī bija pirmā reize, kad tas notika Eiropā. Pirmo vietu gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē, izcīnīja eiropieši – vācietis Jan Frodeno un šveiciete Daniela Ryf, kas tiek uzskatīti arī par titulu pretendentiem Ironman Pasaules Čempionātā, kas norisināsies Konā, Havaju salās, šī gada 10.Oktobrī.

Jan Frodeno, 34 gadus vecais triatlēts no Vācijas, ar triatlonu nodarbojas kopš 2000.gada. Viņa 2008.gada Pekinas Olimpiskajās spēlēs iegūtā zelta medaļa triatlona Olimpiskajā distancē bija pārsteigums daudziem. Un nu viņš saviem tituliem var pievienot arī Pasaules Čempionāta zelta medaļu ½ Iornman distancē.

Daniela Ryf ir 28 gadus jauna triatlēte no Šveices, kas triatlonam pievērsusies jau kopš 1998.gada. Profesionālajai triatlonistes karjerai viņa pievērsās 2007.gadā. 2014.gadā viņa ir izcīnījusi pirmās vietas gan Pasaules Čempionātā ½ Ironman distancē, gan arī Pasaules Čempionātā pilnajā Ironman distancē, un arī 2015.gadā Danielas kontā pagaidām ir tikai zelta medaļas.

Daniela Ryf finišā. Roto no http://www.ironman.com/

Daniela Ryf finišā.
Foto no http://www.ironman.com/

Vīriešu pjedestālu sadalīja vācieši Jan Frodeno (ar rezultātu 3:51:19) un Sebastian Kienle (3:52:48) un spānis Javier Gomez (3:55:05). Dāmām godalgotās vietas izcīnīja šveiciete Daniela Ryf (4:11:34), kanādiete Heather Wurtele (4:23:07) un vāciete Anja Beranek (4:24:10).

Austrijā startēja arī Latvijas pārstāvis Rinalds Sluckis, kas reiz ir startējis gan kā pro-atlēts, gan kā amatieris. Ikdienā Rinalds strādā, tāpēc arī treniņiem laika atliek mazāk un ir grūtāk noturēt pirms pāris gadiem sasniegto līmeni. Austrijā, ar rezultātu 04:26:46, viņš izcīnīja 14.vietu savā vecuma grupā. Apsveicam Rinaldu ar panākumiem!

Visi rezultāti.


Šajā nedēļas nogalē sekosim līdzi trīs komandas biedriem – Romānam Melderim, Robertam Lukšam un Olgai Lukšai – viņu startiem pilnajā un ½ Ironman distancēs, citā Austrijas pilsētā – Podesdorfā.

One thought on “Augusta nogalē Austrijā sadalīti Pasaules Čempionāta tituli ½ Ironman distancē

  1. Pingback: Kur pasaulē 2015.gadā ir bijusi Ironman.lv komanda? | Ironman.lv

Comments are closed.