Challenge Austria apraksts (Romāns)

Neliels ieskats Challenge Walchsee-Kaiserwinkel Austrijas posmā, kur aizvadītajās brīvdienās, 5.septembrī, 1,9+90+21km distancē startēja Romāns un Jānis. Romānam kopvērtējumā 23.vieta – 4:24:38,9 (0:28:35 + 2:22:41+ 1:29:01), Jānim 228.vieta – 5:13:43,5 (0:41:28 + 2:44:02 + 1:38:47).

Uz Austriju devāmies ar mašīnu un ceļu 2000km veicām pietiekoši komfortabli apstājoties pa ceļam Polijā pa nakti. Sagurām tikai no lielā mušļu daudzuma, jo pirms starta bija pamatīgi jāuzlādē “baterijas”.

Ierodoties Austrijā sapratām, ka viegli nebūs, jo sacencību vieta 600m virs jūras līmeņa. Skābekļa bads tādā augstumā nav, tomēr kad izskrējām iesildišanos, smagums bija jūtams.

Sestdien, dienu pirms sacencībām, nokārtojām visas formalitātes kas saistītas ar strartu (numuri, check in). Nedaudz biedēja laika apstākļi, jo lija lietus un tikai +10C grādi. Mana trenera un sportista pieredze protams neļāva mums nosalt pavisam sacensībās, jo daudz maz biju gatavs tādam pavērsienam. Šādos gadījumos galvenais saglabāt pēdu, galvas un roku siltumu. Jānis Expo nopirka šo to lai viss būtu kārtībā.

Nelielu pārsteigumu sagādāja viesnīcas saimniece, kura paziņoja “you are strange people from strange country”. Kad jautāju, kāpēc – atbildēja, ka mums numuros ir pārtika un mēs neliekam mašīnu pa uzzīmēto līniju un ēdam savu pārtiku.

Starta diena
Sacensību dienā cēlāmies 5:30, jo man starts bija 7:30, bet Jānim 7:50. Gaisa temperatūra no rīta bija +8C, bet ūdens +14C grādi.

Pēdējo reizi visu salikām uz riteņa. Atšķirībā no Ironman numuru, kurpes, ķiveri ļāva likt uz riteņa, kas patīkami pārsteidza.

Cilvēku daudz. Organizatori ziņoja, ka startē 1200 dalībnieki. Visi velk Hidras un kā triatlona skudras hāotiski kustās. Pirms starta neliels uztraukums – neesmu startējis trīs gadus un satraukums aug ar katru minūti.

Tikko esmu ūdenī satraukums pazūd, toties ķermenim viegls šoks, jo ūdens stindzinoši auksts. Mediķu grupa pirms starta diskutēja vai atļaut startu.

Atskanot lielgabala šāvienam metos ezerā. Jāpeld viens aplis uz ezera otru krastu un atpakaļ – 1900m salšanas. Peldot burzmu nejūtu, jo kopā ar mani startē aptuveni 200 sportisti un atraujās tikai pirmie 20. Es kopā ar 5 citiem peldēšanu veicu aizmugurē, visu cēlu salstos. Jānis pēc tam gan stāstīja, ka viņam tik auksti neesot bijis. Laimīgais.

Tranzītzona, maiss rokās, bet hidru novilkt ar pārsalušām rokam nav viegli. Pēc nelielas stīvēšanās tomēr hidra nost, maisā iekšā un lecu uz riteņa.

Velo trase pa kalnainu apvidu, trases kopējais kāpums 900m. Jāveic divi apļi pa 45km. Pirmajā aplī nobraucu ar 41km/h vidējo ātrumu un 347w vidējo jaudu. Šāds ātrums ļauj turēties starp 6. un 12. vietu braucēju grupā, kas brīžiem tiešām izmantoja grupas braukšans priekšrocības.

Kad sākās pirmie nobraucieni, trases nezināšanas dēļ esmu spiests bremzēt vairāk nekā tas būtu vajadzīgs un nedaudz atpalieku, kaut uzskatu, ka tehniski labi veicu nobraucienus gan ar MTB gan ar šoseinieku.

Otrs aplis jau paiet bez sarežģījumiem līdz atkal sākās nobrauciens. Aptuveni 2 metrus platais ceļš un atpalicēji traucē pietiekami ātri veikt nobraucienu. 90km ar riteni veicu 2 stundās 22 minūtēs ar vidējo jaudu 345w. Tādēļ būtu interesanti uzzināt kā startam gatavojās Weiss, kurš velo segmentu pieveica 2 stundās 4 minūtēs. Pats treniņu procesā esmu daudz eksperimentējis, lai palīdzētu komandai atrast labāko treniņu metodiku un vēl vairāk uzlabotu sniegumu nākamajā sezonā, taču līderu rezultāti riteņbraukšanā ļoti iespaidīgi šadai trasei.

Skriešana bija pa apļiem apkārt ezeram pa foršiem celiņiem un takām. Skrienot parādījās arī saule un apstākļi sāka uzlaboties, tācu ne skriešanas ātrums pirmajos divos apļos. Pēc skriešanas kalnā kājas nenāca vālā, bet pēc 10km jau kļuva labāk.

Finišs pienāca ātri un mans rezultāts nebija tas labākais, ņemot vērā paša nolikto mērķi – 4 stundas. Finišā 4 stundās 24 minūtēs. Pēc finiša viens kauss Erdinger bezalkoholiskā alus un masāzā. Jānis ar pēc neilga laika bija klāt ļoti apmierināts.

Pēc stundas jau sēdējām mašīnā, lai veiktu 2000km “post race recovery” uz Latviju, jo bija jāpaspēj uz darbu.

Secinājumi pēc finiša – “we are not strange but strong people”.

Sacensību rezultāti apskatāmi šeit.