Challenge Denmark triathlon

Vai zināt, kāpēc 13.jūnijs Dānijā ir īpaša diena? Nē, nē! ‘Legolandes’ gadadiena ir nedēļu iepriekš – 7.jūnijā (to atklāja 1968.gadā, Billundas pilsētā). 13.jūnijā norisināsies ‘Challenge Denmark’ triatlona sacensības, Ironman un ½ Ironman distancēs. Šīs sacensības ir īpašas vairāku iemeslu dēļ.

Pirmkārt, jau pieminētās ‘Legolandes’ dēļ, kas, savā ziņā, ir Dānijas atpazīstamības zīme. Šajās sacensībās organizatori ir padomājuši par to, lai sportisti te gribētu atgriezties ne tikai sacensties, bet arī atpūsties ar savām ģimenēm. Jo! Sacensību trase, ar peldēšanas posmu sāksies Fugslang ezerā Herningas (Herning) pilsētā. Riteņbruakšanas posms, kas sākas Herningā, bet beidzas Billundā, varētu tikt uzskatīts par pasaules ātrāko velo-posmu. Skriešana notiek Billundā, kur sacensību laikā ‘Legolandē’ var atpūsties un izklaidēties mazākie līdzjutēji, finišā sagaidot savas mammas un tētus, kas būs paspējuši izskriet gan pa hipodromu, gan caur skulptūru parku.

Otrkārt, ‘Callange Denmakr’ ir viens no 40 ‘Challange Family’ garo distanču triatlonu seriāla, kas norisinās 17 dažādās valstīs.

Treškārt, trīs leģendāri triatlēti, Chris ‘Macca’ McCormack, Thomas Hellriegel un Luc Van Lierde, kas vienmēr ir savā starpā cīnījušies par triatlona trofejām, šoreiz startēs plecu pie pleca – stafetes komandā. Thomas Hellriegel, kas 1997.gadā izcīnīja Ironman Pasaules Čempiona titulu, sāks ar startu 1.9km peldēšanas posmā. Maiņas zonā stafete tiks nodota Chris ‘Macca’ McCormack, 2007. un 2010.gada Ironman Pasaules Čempiona titulu ieguvēja, rīcībā, lai veiktu 90km garo velo posmu no Herningas līdz Billundai, kur, savukārt, stafete tiks nodota 21.1km veicējam Luc Van Lierde, kas Ironman Pasaules Čempiona titulu ieguva 1999.gadā.

the-legends

Trīs leģendas., kas Challenge Denmark 1/2 Ironman distancē startēs kā komanda. No kreisās: vācietis Thomas Hellriegel, austrālietis Chris Macca McCormack un beļģis Luc Van Lierde.

Ir pienācis 2015.gads un visi trīs vīri nu jau noraugās uz jauno triatlonistu paaudzi, kas cīnās par tādiem pašiem tituliem, par kuriem reiz cīnījušies paši. 13.jūnijā desmitgažu ilgā sāncensība tiks aizmirsta, lai savus leģendāros spēkus apvienotu visievērojamākajā stafetes komandā, kāda jebkad ir redzēta triatlona sacensībās.

Un ceturtkārt, šajās sacensībās pilnajā Ironman distancē piedalīsies arī mūsu komandas pārstāvis Dzintars Kalniņš, kam šis būs otrais pilnais Ironman starts viņa karjerā. Dzintars šīm sacensībām gatavojas jau kopš pagājušā gada novembra.

Ar nepacietību gaidām 13.jūniju, lai sekotu Dzintara startam un turētu par viņu īkšķus! Līdz startam ir palikusi vairāk kā nedēļa un ceram, ka tādas laikapstākļu prognozes kā vakar – par auksto ūdeni ezerā (~13 grādi) un gaidāmo milzīgo pretvēju riteņbraukšanas posmā – nebūs šķērslis Dzintaram tikt līdz finišam!


Vairāk info mājas lapā: http://www.challengedenmark.dk

One thought on “Challenge Denmark triathlon

  1. Pingback: Pēteris ir izbēdzis no Alkatrazas, bet citiem priekšā šī nedēļas nogale | Ironman.lv

Comments are closed.