Didzim Budapeštā līdz goda pjedestālam pietrūkst 8 sekundes.

22.augustā Budapeštā norisinājās ½ Ironman sacensības, kurās startēja arī 2 mūsu komandas pārstāvji – Didzis Piļāns un Jevgēnijs Sergējevs.

Ikdienā, sēžot ofisā, vai braucot ar riteni treniņā, 8 sekundes nešķiet nekas traks vai īpašs, vai ne? Tās taču ir tikai 8 sekundes… Toties sestdien šīs 8 sekundes Didzim neļāva pakāpties uz goda pjedestāla. Finišējot ar rezultātu 4h27min06s, Didzis savā vecuma grupā izcīnīja 4.vietu, bet Jevgēnijs, ar rezultātu 4h40min28s, savā vecuma grupā ierindojās 26.vietā.

Neskatoties uz iegūto ‘koka medaļu’, viss pasākums bija kā īsti triatlona svētki, ko varēja izbaudīt. Organizācija bija fantastiska! Vairāk kā 1500 dažādu tautību sportisti no 63 pasaules valstīm – Jaunzēlandes, Brazīlijas, Dienvidāfrikas, ASV utt. Tas viss kopā radījis neaprakstāmas sajūtas.

Peldēšana notika aiz tāda kā dambja Donavas upē, kur nebija jūtamas nekādas straumes. Par Donavas ūdens tīrumu neviens starta laikā droši vien pat neiedomājās, pie tam, sportistu burzmā, tā noteikti nav primārā lieta, par ko domāt, jo citādāk var dabūt spērienus gan pa kājstarpi, gan attapties ar norautām peldbrillēm. Neskatoties uz uztraukumu, iepriekšējās sacensībās iegūtā pieredze mūsu Didzim ļāva saglabāt vēsu prātu un, nepārcenšoties peldēšanas sākumā, viņam izdevās noturēt savu peldēšanas tempu līdz pat peldēšanas beigām.

Jevgēnijs, tikko izlīdis no ūdens, dodas pēc sava riteņa.

Jevgēnijs, tikko izlīdis no ūdens, dodas pēc sava riteņa.

Tranzīta zonā ierastās kastes vietā pie velosipēda, velosegmentam un skriešanai nepieciešamās mantas bija jāsaliek īpašos maisiņos – kā pilnā Ironman formātā. Šāda pieeja nedaudz paildzina maiņas zonas laiku un to var redzēt arī, ja salīdzina ar citu sacensību tranzītzonās pavadīto laiku.

Velo posms bija pa pilsētu – divos apļos gar Donavas upi. Reljefs bija salīdzinoši plakans, vien ar ~70m kāpumu, kas atkārtojās abos apļos. Neskatoties uz līdzeno trasi, vējš lika par sevi manīt – sānvējš, atsevišķos posmos – pretvējš. Didzis saka, šķitis, ka kāja negriež, bet, paskatoties, ka bijis 4. labākais velo laiks savā grupā, tad laikam jau viss bijis OK!

Skriešana notika četros apļos. Fantastiska atmosfēra, aktīvi līdzjutēji un lieliskas dzirdināšanas/barošanas zonas, kurās, kā briefing sapulcē atzina paši organizatori, dzirdināšanas zonā piedāvāja arī alu! Bezalkoholisko, protams! Lai arī bezalkoholiskais alus, bet līdz šim Ironman sacensībās tāda lieta neesot bijusi. Tāpat interesanti ir bijusi apļu skaitīšanas sistēma, jo pēc katra pieveiktā apļa uz rokas tika uzlikta krāsaina gumija, kas ne tikai organizatoriem, bet arī pašam ļauj saprast cik apļus esi noskrējis. Tas, savā ziņā, kalpojis arī kā savdabīgs motivātors.

Skriešanas posmā pieveiktie apļi tika atzīmēti ar krāsainām gumijām.

Skriešanas posmā pieveiktie apļi tika atzīmēti ar krāsainām gumijām.

Par šīm 8 sekundēm, kas Didzi šķīra no godalgotās vietas, ir spilgtas atmiņas: “Velo posma pēdējos 4-5km apdzinu vienu poli un, ieskrienot tranzītzonas savā koridorā, sev priekšā redzēju tikai vienu velosipēdu. Secināju, ka savā grupā esmu otrais. Polis mani panāca pēc 2.skriešanas apļa, bet vēlāk mani apdzina viens no Krievijas. Secināju, ka esmu vismaz 4.vietā un pie pjedestāla varētu netikt. Kad pēdējā apļa otrajā pusē man garām sāka skriet vēl viens polis, sapratu, ka nav vairs ko zaudēt! Turēju viņam līdzi līdz pat finišam, bet finiša taisnē viņš kāpināja tempu un finišēja 8 sekundes ātrāk par mani. Tikai pēc kāda laika, kad man piezvanīja treneris, uzzināju, ka šīs 8 sekundes mani šķīra no trešās vietas! Tas bija smagi, bet šādās reizēs sev atgādinu, ka šī man ir tikai pirmā triatlona sezona un es vēl mācos. Skatos uz komandas biedru Igoru un saprotu, ka viss vēl tikai ir priekšā!”

Visi rezultāti.

One thought on “Didzim Budapeštā līdz goda pjedestālam pietrūkst 8 sekundes.

  1. Pingback: Kur pasaulē 2015.gadā ir bijusi Ironman.lv komanda? | Ironman.lv

Comments are closed.