Dirks Bokels: Mana 10 dienu sulu kūre organisma attīrīšanai

Šajā rakstā varat ielūkoties, kā eksperementē ar savu ķermeni Pro triatlonisti. Un tas būtu Dirks Bokels no Luksemburgas kas ir vairaku Ironman sacensību uzvarētājs un zem-8 stundas finiša laika īpašnieks.
Varbūt arī kāds no Jums gribēs garajos rudens vakaros mest sev kādu izaicinājumu!

dirk

Jūs, iespējams, esat lasījis kādu no ierakstiem manā twitter vai facebook kontā par manu jaunāko piedzīvojumu – organisma attīrīšanas un detoksikācijas eksperimentu. Ļaujiet man jums pastāstīt, ar ko tas viss beidzās un kāpēc vispār sākās.

Tātad, viss sākās ar manas sievas ideju pilnībā attīrīt savu organismu. Līdz ar to, kamēr es vēl biju Dānijā, dziedinot savu savainojumu un apmeklējot dažnedažādus speciālistus, mana sieva bija atpakaļ saulainajā Seintogustīnā (St.Augustine), īstenojot savu ideju. Viņa sāka ar sulu kūri, un arī man radās vēlme to izmēģināt. Kad tikko atgriezos, es sākumā ēdu visu, ko vien vēlējos, jo beidzot biju mājās, bet pēc pāris dienām pilnībā pārtraucu ēst. Mans mērķis bija 10 dienas nodoties sulu kūrei, no kurām pēdējā diena būtu veltīta aknu attīrīšanai.

Sākumā Alīsija bija tā, kas nodarbojās ar sulu gatavošanu, bet pēc tam es pārņēmu stafeti pie sulu spiešanas. Mēs izmantojām gan lēnas gaitas sulu spiedi, gan trīs pakāpju filtrēšanas sistēmas sulu spiedi, kas sašķeļ auga šķiedras, pilnībā izspiežot vitamīnus, enzīmus un minerālus gan no augļiem, gan dārzeņiem.

Manos plānos bija rītu sākt ar augļu sulu, bet atlikušajā dienas daļā dzert dārzeņu sulas, galvenokārt izmantojot krokainos kāpostus (kale-ang.), jo tie satur visvairāk mikroelementu. Mērķis bija izdzert apmēram 240ml sulas katras 90 minūtes, kopā ar ūdeni, un, kā vēlāk uzzināju, drīkstēju dzert arī kofeīnu nesaturošu zāļu tēju. Es zināju, ka nebūs viegli, jo, tā kā sezonas laikā režīms ir ļoti stingrs, man ir grūtāk ievērot disciplīnu tad, kad netrenējos ar pilnu jaudu. Es parasti nevaru sagaidīt, kad beigsies sezona, jo tad varu atļauties mieloties ar pārtiku, kura sezonas laikā ir tabū. Laikā, ko pavadīju Dānijā, daudz uzmanības veltīju grāmatas rakstīšanai, līdz ar ko pieņēmos svarā, lai gan priekš manis nesezonā tas ir normāli. Piespiedu kārtā savainojuma dēļ mana sezona beidzās ātrāk, kas ļāva man pievērsties citām lietām kā rakstīšanai un savas gardēžu – triatlētu nometnes plānošanai Toskānā, tā kā man bija iespēja neizšķiest brīvo laiku un radīt ko lielisku.

Lūk, mani ieraksti facebook par katru sulu kūres dienu, kas sniegs jums priekšstatu par manis piedzīvoto 11 dienu garumā:

1. diena: Tā nu ir pagājusi un es varu teikt – esmu pārdzīvojis 1.dienu. Nebija nemaz tik slikti, bet, protams, visu dienu gribēju ēst, kā arī sāpēja galva, manuprāt, kafijas trūkuma dēļ. Pirms gulētiešanas man kļuva auksti. Naktī gulēju ļoti labi un ilgi, ar skaidriem sapņiem. Kopumā diena šķita normāla. Katru 1,5h izdzēru 250ml lēni spiestas sulas. Iespējams, ka vienu vai divas glāzes pat izlaidu, jo dienas beigās man nedaudz pat palika pāri. No rīta izdzēru augļu/dārzeņu sulu sajaukumu, bet atlikušo dienas daļu dzēru sarkano biešu un krokaino kāpostu sulu.

2. diena: Otrā sulu kūres diena ir man aiz muguras un jāsaka, ka nebija slikti. Visas dienas garumā man vēl aizvien bija nelielas galvassāpes, kas bija sliktāk kā izsalkums. Īstenībā es nemaz nebiju izsalcis – pa sulas glāzei katru 1,5 h bija patiešām iedarbīgi. Dienas vidū pievienojos pārējiem, dodoties uz zarnu skalošanu. Tā nu gan bija pieredze, bet it kā sniedzot labus rezultātus. Ja es pārdzīvošu 10 dienas un 2 zarnu tīrīšanas, es visam pa virsu veikšu arī aknu attīrīšanu. Arī šoreiz devos gulēt agri un gulēju labi daudz. Pagaidām viss kārtībā. Tuvojas trešā diena, kas esot visgrūtākā. Noteikti jūs informēšu par to.

3. diena: Trešā sulu kūres diena noritēja labi un galva nesāpēja līdz pat vēlai pēcpusdienai. Man bija pietiekoši daudz enerģijas, es izpildīju savus vingrojumus, izstaipījos un izvedu laukā suni. No rīta pagatavojām īpaši gardu augļu sulu; dienas sākumam izdzēru 2 glāzes. Neesmu izsalcis, bet man pietrūkst ēšanas ieradums, kaut gan man nav problēmu noturēties neēdot. Drošības pēc es neeju ārā no mājām un nesatiekos ar cilvēkiem, jo tā ir vieglāk. Alīsija gatavo un ēd, sēžot man blakus, bet tas nesagādā man nekādas grūtības. Arī šoreiz man bija dziļš miegs ar krāsainiem sapņiem. Es sāku pierast pie sava jaunā dzīvesstila, pārtiekot no sulas vien.

4. diena: Šī bija laba diena. Man nekas īpašs nebija šajā dienā jādara, līdz ar to mēs noskatījāmies pāris filmas un daudz laika pavadījām, vienkārši atpūšoties. Bija daudz laika pārdomām. Parasti šajā laikā cilvēki ēd, jo vienkārši nav nekā cita, ko darīt. Mēs iepirkām produktus un pagatavojām ļoti daudz sulas; es savu uzmanību veltīju tam, lai neaizmirstu katru 1,5h izdzert pa glāzei. Pa dienu nejutu galvassāpes, bet, vakaram tuvojoties, izjutu nelielas sāpes, kam par iemeslu varētu būt nepietiekami uzņemts ūdens. Neesmu nekāds lielais ūdens dzērājs – lai es izdzertu vairāk kā parasti, man ir nepieciešams, lai ūdenim klāt būtu pievienota kāda garša. Tajā vakarā nenodevos pārdomām un pagāja kāds laiks, kamēr aizmigu. Nakts miegs bija salīdzinoši normāls.

5. diena: Puse no 10 dienu sulu kūres pieveikta – Super! Šī bija sarežģīta diena. Visa diena bija saplānota, devos 6 stundu izbraucienā ar laivu, bet biju paņēmis līdzi sulu, ar kuru pietika vien 3 stundām. Es ļoti gribēju nozvejot kādu lielu zivi, kas man uz beigām arī izdevās. Uz laivas es izdzēru arī vienu pudeli ūdens, bet joprojām jutos diezgan izsalcis. Uzreiz, kā ierados mājās, izdzēru sulas glāzi un līdz pat gulētiešanai uzņēmu pietiekoši daudz šķidruma un sulas. Pateicoties savam zvejošanas čempionam – vīram, Alīsija vakariņās varēja baudīt svaigi gatavotu zivi (+ pietiekami daudz nākamās dienas vakariņām). Vienā brīdī iedomājos par zivs samalšanu sulā, bet tomēr nē. Labāk pāris dienas paciesties, nozvejot vēl kādu zivi un tad pagatavot īstu seviči (ceviche)! Pagāja kāds laiks, kamēr iemigu, bet miegs bija labs. Tātad tagad esmu pieveicis pusi no sava sulu piedzīvojuma. Izmērīju asinsspiedienu un tas bija pamatīgi nokrities.

6. diena (līdz šim visgrūtākā)! Devos peldēt un nedaudz arī skrēju paātrinājumus, treniņa laikā jūtoties labi. Dienas laikā regulāri dzēru sulu. Dienas vidū devos uz savā dzīvē otro zarnu skalošanu (atvainojiet, ja šī informācija ir pārāk privāta, bet tā ir šī procesa neatņemama sastāvdaļa). Vēlā pēcpusdienā sāku just vieglu izsalkumu. Šķita, ka man vienkārši pietrūkst ieradums kaut ko ēst. Sēžot blakus Alīsijai, es vēroju, kā viņa ēd svaigi gatavotu zivi – kādu mirkli tas šķita grūti. Es iedzēru vēl vienu glāzi sulas un nedaudz ūdeni, kas ātri vien remdēja manu izsalkumu. Pēc garas vakara pastaigas es nodevos pārdomām un tad gāju gulēt. Arī šoreiz pagāja kāds laiks, kamēr aizmigu, bet miega kvalitāte bija laba, līdz atkal pamodos rīta agrumā, cerot uz vieglākām dienām turpmāk un sevi ar kaut ko nodarbinot.

7. diena: Lieliska sulu kūres diena – es no tiesas sāku just pozitīvo ietekmi. Jutos labi un līdz vēlai pēcpusdienai nejutu izsalkumu, kā arī man bija pietiekoši daudz enerģijas ļoti ražīgai dienai. Es sāku sapņot par to, kādu ēdienu gatavošu, kad sulu kūre būs galā. Bija grūti atnākt mājās un sajust Alīsijas pagatavoto vakariņu lielisko smaržu… Bet mēs arī izspiedām daudz sulas, tā kā esmu nodrošinājies priekš nākamajām pāris dienām. Šķiet, ka man vislabāk garšo burkānu-ābolu-ingvera sulu sajaukums. Tas tik tiešām ir ļoooti labs! Vakarā jutos izsalcis, bet tas droši vien tāpēc, ka, skatoties filmu, sēdēju blakus Alīsijai, kas mielojās ar uzkodām. Gulēju labi un piecēlos agri, gatavs doties aizraujošā izbraukumā uz ūdens.

8. diena: Laiks ātri skrien un rit sulu kūres pēdējās dienas. Gandrīz visu dienu pavadīju laivā. Šoreiz biju paņēmis līdzi pietiekoši daudz sulas, bet tik un tā mājās pārrados izsalcis. Biju noķēris lielisku lomu, bet nespēju to nogādāt mājās, jo zivs bija pārāk liela. Es biju diezgan izsalcis, bet izdzēru vien nedaudz sulas un ūdens. Ļoti gribās apēst īstu ēdienu un man pietrūkst laimīgās kokteiļu stundas šeit, mājās. Atlikušas vēl tikai pāris dienas, bet pēdējā būs visgrūtākā aknu attīrīšanas dēļ, kad pēc diviem dienā nedrīkstēšu neko ne ēst, ne dzert. Īpaši priecīgs par to nejūtos. Bet mana motivācija pabeigt iesākto un attīrīt savu organismu ir daudz lielāka kā vēlme kaut ko apēst.
Es izbaudu šo tīrības sajūtu un jūtos tā, it kā spētu skaidrāk domāt, darot ikdienas darbus. Gulēju daudz un ļoti labi.

9. diena: Un 9.dienā viņš dzēra sulu… Šodien izbaudīju lielisku sulu, ko pagatavojām vakardien. Es uzzināju, ka drīkstu dzert kofeīnu nesaturošu zāļu tēju, līdz ar to izdzēru četras tasītes piparmētru tējas dažādībai (bija jauki kafijas pauzē iedzert ko karstu kopā ar vienu no saviem sportistiem). Diezgan jauka diena; biju aizņemts ar grāmatas rakstīšanu un savas Toskānas gardēžu nometnes plānošanu. Abi šie uzdevumi ir patīkami, bet prasa nopietnu darbu. Vakarā, staidzinot suni gar Seintogustīnes krastmalu, es aptvēru, cik ātri pagājusi šī diena. Skatoties filmu, jutos nedaudz izsalcis. Šķiet, ka visgrūtāk ir būt savā ikdienišķajā vidē, kad cilvēki man apkārt izbauda ēdienu. Manī rodas emocionāla vajadzība pēc ēdiena. Pa nakti gulēju ilgi un labi – kā gan vēl labāk sākt savu pēdējo sulu kūres dienu?

10. diena: Šī ir tā diena, kad divos beidzu dzert sulu un gatavojos aknu attīrīšanas procesam. Tas nozīmēja neko nedzert un neēst no 2 – 6 vakarā. Sešos es izdzēru 3/4 glāzi ūdens, kurā izšķīdināts angļu sāls (recepti skatīt zemāk, kas ņemta no Andreasa Moritza (Andreas Moritz) grāmatas). Astoņos izdzēru vēl vienu tādu glāzi, bet desmitos izdzēru greipfrūtu sulas glāzi, kurā piejaukta olīveļļa.  Desmitos iegūlos gultā … man bija jāguļ 20 minūtes nekustoties ar nedaudz paceltu galvu. 40 minūtes klausījos savas audio grāmatas, tad izslēdzu gaismu un mēģināju gulēt. Naktī gulēju slikti. Nevarēju iemigt un agri piecēlos. Naktī divas reizes gāju uz tualeti. Kad no rīta piecēlos, izdzēru vēl divas glāzes angļu sāls ūdens un dzirdēju savu vēderu ierūcamies. Šis sālsūdens ar katru reizi šķita arvien pretīgāks. Es bieži devos uz tualeti un mēģināju saskatīt kādus akmeņus, kas varētu būt iznākuši ārā; jāsaka, ka redzēju diezgan interesantas lietas (neizplūdīšu sīkumos, jo tā jau esmu dalījies pārāk privātās lietās saistībā ar šo tematu). No rīta jutos normāli un ne tik sūdīgi, kā biju domājis – vienīgi noguris, jo nebiju izgulējies. Beidzot drīkstēju kaut ko apēst un “apēdu” augļu smūtiju, bet pēc vieniem pirmo reizi desmit dienu laikā paēdu īstu ēdienu. Pie cietas barības atgriezos lēnām, sākumā vakariņās ēdot vien tvaicētus dārzeņus, bet nākamā dienā bez problēmām varēju ēst normālu ēdienu. Divas dienas pēc attīrīšanās trešo reizi izskaloju zarnas, aizskalojot atlikušos toksīnus, un noslēdzu savu attīrīšanās un detoksikācijas kūri. Mans diastoliskais asinsspiediens bija samazinājies par 15 iedaļām, bet sistoliskais asinsspiediens – par 8 iedaļām. Priekš manis tas ir labi, jo man parasti ir paaugstināts asinsspiediens.

Kā pareizi veikt aknu attīrīšanu, pēc Andreasa Mortitza grāmatas “Apbrīnojamā aknu un žultspūšļa attīrīšana” (The Amazing Liver & Gallbladder Cleanse) – šī ir saīsināta versija; ja plānojat ko tādu veikt mājās, pilno versiju meklējiet grāmatā:

Sastāvdaļas


Angļu sāls: 4 ēdamkarotes (60gr)

Olīveļļa (labākam rezultātam ozonējiet to 30 minūtes): ½ glāze (120 ml) (šķidrāku olīveļļu vieglāk norīt)
Svaigs rozā greipfrūts: 1 lielāks vai 2 mazāki, lai izspiestu ½ glāzi sulas (120 ml) (to var aizstāt ar citronu, pievienojot ūdeni vai saldinātāju, lai sanāktu ½ glāze šķidruma)

Neliela burciņa ar vāku

14:00 Pēc diviem dienām neko neēst un nedzert.

Trīs glāzēs ūdens (720 ml) izšķīdiniet 4 ēdamkarotes (60 g) angļu sāls un ielejiet krūzē. Kopā sanāk četrām porcijām, ¾ (180 ml) glāzes katra.

18:00 Izdzeriet vienu porciju (¾ glāzes – 180 ml) ledus aukstā angļu sāls maisījuma.

20:00 Izdzeriet vēl vienu porciju (¾ glāzes – 180 ml) angļu sāls maisījuma.

21:45 Burciņā ielejiet ½ glāzi (120 ml) olīveļļu. Mērglāzē ar roku izspiediet no greipfrūta sulu.

Biezumus nosmeļam ar dakšiņu. Jums vajadzīga vismaz ½ glāze (120 ml) sulas. Pievienojiet to olīveļļai. Cieši aizskrūvējiet burciņu un kratiet, līdz saturs kļūst ūdeņains (tas iespējams tikai ar svaigi spiestu citrusaugļu sulu).

22:00 Izdzeriet šo maisījumu.

Nekavējoties apgulieties.

Nākamais rīts. Uzreiz pēc mošanās izdzeriet angļu sāls maisījuma trešo porciju.
Pēc 2 stundām. Izdzeriet ceturto (pēdējo) angļu sāls maisījuma porciju.
Vēl pēc 2 stundām drīkstat ēst.
 
Kopumā varu teikt, ka pieredze bija pozitīva. Gribu piebilst, ka izmantojām tikai dabiski audzētus dārzeņus un augļus.dirk Sulu kūre lika man justies patiesi dzīvam un es spēju uz dzīvi lūkoties bez miglas, kas pirms tam bija aizmiglojusi manu skatu. Lielākoties jutos labi un reti kad biju izsalcis (nedaudz gan uz beigām, bet nekad tik ļoti, lai man rastos grūtības projektu turpināt). Es zaudēju nedaudz svara, par ko man ir prieks. Galvassāpes pašā sākumā bija nedaudz kaitinošas, bet tām par iemeslu bija tādu ieradumu pārvarēšana kā kafijas dzeršana un alkohola lietošana vakaros, kas nāca man par labu.

Zarnu skalošana, ko veicu attīrīšanās otrajā dienā un vidū, labi iztīrīja zarnas. Tas viss veicināja kopējo labsajūtu un vispārējo mērķi. Man jāatzīst, ka mana pirmā vizīte bija diezgan interesanta pieredze, bet patiesībā nekas nenormāls. Divas dienas pēc kūres beigām es veicu trešo un pēdējo zarnu skalošanu, lai tiktu vaļā no visa, kas nāca ārā pēc žultspūšļa un aknu attīrīšanas kūres desmitajā dienā. Līdz ar to noslēdzas arī mans projekts un es šobrīd jūtos tiešām labi un bezgala veselīgi.

Paldies visiem, kas seko manām twitter un facebook fanu lapām. Man prieks, ka jums bija interesanti palasīt un pakomentēt manu pieredzi.

Jūsu Dirks

3 thoughts on “Dirks Bokels: Mana 10 dienu sulu kūre organisma attīrīšanai

  1. Kāds ir tad ko līdzīgu uztaisījis….?????10 dienas gan ļoti daudz varbūt kādas 3…..

  2. 3dienas uz ūdens ir darīts. Mazliet patīrās. Bet 10 dienas būtu jau nopietnāk.

  3. Piedāvājam iegādāties zāļu tējas, ārstniecības augu drogas. Informācija par sortimentu un cenām http://dabaveselibai.blogspot.com Ja vēlaties zāļu tējas lielākā apjomā, piedāvājam iegādāties nefasētas. Pasūtījumiem sākot ar 20 euro iespējama piegāde posmā Valmiera, Cēsis, Rīga, Salaspils! Eiropas Savienības dalībvalstīs dzīvojošajiem varam nosūtīt pa pastu (100% priekšapmaksa). Zāļu tējas iespējams iegādāties arī gadatirdziņos. Jaunāko informāciju par mūsu dalību tirdziņos varat atrast Facebook lapā http://www.facebook.com/zalutejas Sekojiet un iesakiet citiem!

    Augu izcelsmes produktu pārstrāde mājas apstākļos reģistrēta Pārtikas un veterinārajā dienestā!

Comments are closed.