Gints uz skarbāko triatlonu – Norvēģijas Norseman

Svētdien, 5.augustā, Gints Ērmanis startēs skarbākajās ironman triatlona sacensībās pasaulē – “Norseman Xtreme Triathlon” (Norseman), kurās dalībnieki sāk peldējumu fjordā ar ūdens temperatūru +15C grādu robežās, velo un skriešanas posmā kopumā pārvar 5000 metru kāpumu, piedzīvo gaisa temperatūras maiņas no +6C līdz +28C grādu robežās un finišē ir kalna virsotnē 1850 metru augstumā virs jūras līmeņa.

Gints būs pirmais latvietis, kas piedalīsies Norseman triatlonā. 2010.gadā tiesības piedalīties Norseman bija ieguvis Mārtiņš Pevko (Rīga Ironman Team), taču sacensībās nepiedalījās.

Visspilgtāk Norseman būtību var saprast noskatoties kādu no iepriekšējo gadu sacensību video. Isaktam 2011.gada sacensību video:

Norseman Xtreme triathlon fakti:

  • ironman distance – 3,8 km peldēšana, 180 km riteņbraukšana, 42 km skriešana
  • trasē kopumā 5000 metru kāpums
  • ūdens temperatūra – no +15C līdz +17C
  • gaisa temperatūra – no +6C līdz +28C
  • 0 barošanas punkti trasē
  • 500 dalībnieki 2 dienās
  • finišs 1850 metrus virs jūras līmeņa

Divās dienās tikai 500 dalībnieki

Norseman notiek divās dienās un katrā no tām startam tiek pielaisti tikai 240 dalībnieki. Šāds dalības ierobežojums noteikts sarežģītās loģistikas un drosības apsvērumu dēļ. Atšķirībā no citām triatlona sacensībām Norseman nenotiek apļos un katra tranzīt zona ir citā vietā un kopumā dalībnieki veic 240 km attālumu no starta uz prāmja frjorda vidū līdz finiša līnijai kalna virsotnē.

Katram Norseman dalībniekam līdzi jābūt pavadonim, kas savāc ekipējumu tranzīta zonās, gādā par uzturu un pavada dalībnieku velo posmā ar auto. Sacensību velo posmā nav barošanas punktu un uzturs dalībniekiem jāņem līdzi pašiem un to var pasniegt atbalstītājs. Skriešanas posma pirmajos 25 km nav pastāvīgu barošanas punktu, ir daži dzeršanas punkti, tualetes un mobilās Sarkanā Krusta atbalsta vienības.

Vēl jāatzīmē, ka visiem Norseman dalībniekiem gan uzvarētājs, gan pēdējais finišētājs ir viena balva – Norseaman finišētāja melnais t-krekls. Lai piedalītos Norseman, elites sportistus izvēlās sacensību organizatori, bet pārējie dalībnieki piedalās loterijā.

Skarbākais triatlons kopš 2003.gada

Norseman trases rekords pieder zviedru triatonistam Bjornam Andersonam, kurš 2005.gadā finišu sasniedza 10h 30m. Savukār sieviešu konkurencē trases rekords pieder vācijas sportistei Suzanai Bukenlei, kura 2010.gadā trasē pavadīja 13h un 13m.

Pirmo reizi Norseman triatlons notika 2003.gadā un tajā piedalījās 21 sportists. Sacensības organizē vietējais triatlona klubs “Hardangervidda Triatlon Klubb”. Kluba mēŗķis bija popularizēt triatlonu Norvēģijā un kopš 2003.gada Norseman kļuvis par vienu no trofejas sacensībām izturības sportu cienītājiem.

Vairāk informācijas par sacensībām to vēsturi un iepriekšējo gadu rezultātiem iespējams atrast mājaslapā www.nxtri.com.

Norseman Ginta otrais ironman triatlons

Gints savu pirmo ironman distanci pieveica šī gada 17.jūnijā, piedaloties Ironman Regensburg sacensībās, kur finišu sasniedza 10h 15m 06s (1:15:06 – 5:12:40 – 3:41:01). Savukārt maijā Ironman 70.3 Mallorca, GInts pieveica half ironman distanci 4h 53, 58s.

Pēc Ginta atgriešanās no Norvēģijas sagatavosim apraskstu par piedzīvoto sacensībās.


Saites: