Iepazīstieties, Ironman.lv meitenes – Indra, Ieva un Elīna

Nedaudz ar novēlošanos vēlamies pieteikt mūsu šīs sezonas pamanāmāko komandas papildinājumu, trīs meitenes – Ievu, Indru un Elīnu.

Meitenes jau kopš rudens trenējās kopā ar komandu un šovasar startēs triatlona sacensībās Latvijā un iespējams arī kādās no sacensībām kaimiņvalstīs.

Atgriežās 2006.gada Latvijas čempione

Pēc piecu gadu pārtraukuma triatlona treniņus atsāk Indra Plūce, kura aktīvi startēja sacensībās no 2003. līdz 2006.gadam, kad izcīnīja Latvijas Čempiones titulu Olimpiskajā triatlonā. Līdz pērnā gada rudenim Indra treniņus bija pārtraukusi.

IMG_4251(1)“Atgriezties triatlonā pamudināja trenera (Romāna) izveidotās komandas Ironman.lv pozitīvais tēls un tāpat man vienkārši gribējās atkal pamēģināt un izaicināt sevi,” skaidro Indra.

Šovasar Indra plāno startēt Nordea Rīgas Maratonā, Latvijas Olimpiādē Liepājā un Latvijas Čempionātā Jelgavā. Runājot par mērķi, Indra saka, ka šogad svarīgi nostartēt ar pieklājīgu rezultātu un, iespējams, pacīnīties par kādu medaļu Latvijas čempionātā.

“Mērķis ir dzīvot veselīgi, aktīvi un atkal izbaudīt to foršo sajūtu, kas rodas gan pirms sacensībām, gan pēc tam, kad ir sasniegts finišs,” saka Indra.

Triatlons, jo sagribējās nopeldēties

Pērn pirmo reizi triatlonā spēkus izmēģināja Ieva Uzuleņa, kura jau vairākus gadus veiksmīgi startē dažādās riteņbraukšanas un skriešanas sacensībās un pērn izcīnīja arī pirmās godalgas triatlonā.

“Triatlonā sāku trenēties, jo vasarā pēc 80km uz velo sagribējās paplunčāties upē,” stāsta Ieva. Triatlona esot daudzveidīgs sporta veids – ļoti interesanti ir gan treniņos, gan sacensībās, skaidro Ieva. ieva(1)

Pirmās sacensības triatlonā Ieva aizvadījusi Igaunijā – “pirmie kucēni kaut kur ir jāslīcina tā, lai neviens neredz,” joko Ieva, taču šogad Ievu varēsim redzēt arī vairākās pašmāju sacensībās.

Runājot par mērķiem, Ieva norāda, ka tie aug un mainās visu laiku, taču “pagaidām jādara maksimāli un ar prieku, un tad jau manīs, cik tālu var tikt”.

Mērķis – Ironman

Visatklātāk par saviem mērķiem runā Elīna, kura spēkus triatlonā izmēģināja 2010.gadā Ventspils piedzīvojumu parka MTB triatlonā un trenējas, lai reiz pieveiktu Ironman triatlonu un spētu ātrāk kā četrās stundās noskriet maratona distanci.

IMG_4650Elina(1)“Pirmo reizi par triatlonu uzzināju skatoties 2008.gada vasaras Olimpiskās spēles, tad arī radās sapnis, ka kādu dienu arī es varētu, ko tādu paveikt,” stāsta Elīna.

Ceļā uz lielo mērķi, šogad plānotas arī pirmās sacensības vidējā distancē – TriStar111 Estonia, kur sacensības notiek 1-100-10 km distancē.

Arī Elīna uzsver, ka būtisks treniņu iemesls ir “gūt pozitīvas emocijas no katra treniņa – spēt priecāties par spirgto pavasara gaisu, kas apņem dodoties velo treniņā cauri vēl gulošai pilsētai agrā svētdienas rītā, par skrējienu cauri peļķēm rudens novakarē pēc garas darba dienas un par peldēšanas treniņu basienā, kad ārā ir -20C grādi”.