Igoram 1.vieta Polijā – Challenge Poznań

Pagājušās nedēļas izskaņā Polijas pilsētā Poznaņā norisinājās ‘Callenge Poznań’ triatlona sacensības, kas šajā pilsētā norisinās jau trešo gadu pēc kārtas. Šogad tās pirmo reizi ir viens no ‘Challange Family’ sērijas posmiem. Pulcējot milzīgu dalībnieku skaitu, tās īsā laikā ir kļuvušas par vienām no lielākajām triatlona sacensībām Eiropā un pat pasaulē. No visām iespējamām distancēm: ½ Ironman, olimpiskā un sprinta distance, Igors Gucanovičš startēja tieši ½ Ironman distancē.

Uz jautājumu, kāpēc izvēlējies startēt Polijā, Igoram ir skaidra atbilde: “Tāpēc, ka tas ir tepat blakus mājām, ar teicamu organizāciju un tas ir arī ekonomiski izdevīgs pasākums!”  Igora mērķis šajās sacensībās bija uzlabot personīgo rezultātu un pieveikt distanci zem 4h20min (jo Valgā viņa rezultāts bija 4h20min5sek) un savā vecuma grupā būt starp TOP 5 dalībniekiem.

Challenge Poznań

Challenge Poznań

“Viss sākās jau piektdien, ar bērnu startiem. Bet diemžēl savas meitenes nebiju paspējis piereģistrēt. Sestdien bija starti sprinta un olimpiskajā distancē (non-drafting) un visbeidzot svētdien – starti ½ Ironman distancē (1,9 – 90 – 21,1 km). Ja sestdien gaisa temperatūra bija +26 un diezgan sutīgs, tad svētdienas rītā pārsteigums bija +12 grādi un stiprais vējš.” Stāsta Igors.

Peldēšana. “Starts peldēšanai tika dots pa grupām, no ūdens. Es biju 4-tajā grupā. Peldējām airēšanas kanālā un, ja nebūtu vēja, tad būtu fantastiski! Vēja dēļ visa gonka bija citādāka. Pirmos 100-200m peldēju aiz viena no dalībniekiem un jutos diezgan komfortabli, bet pēc kāda brīža sapratu, ja gribu labot savu rezultātu, tad ir jāapdzen un jāpeld ātrāk, ko arī darīju. Izejot no ūdens, līdzjutēji man kliedza, ka esmu otrais!”

1.Tranzītzona. Par tranzītzonu Igoram ir savs stāsts, jo tik garas mix zonas līdz šim viņš vēl nebija nekur redzējis. No peldēšanas līdz riteņbraukšanai esot bijis jāskrien aptuveni 1km!

Igors Velo-posmā.

Igors Velo-posmā.

Velo. “Velo segmenta divi apļi notika uz Poznaņas – Varšavas autoceļa, kur satiksme bija pilnībā slēgta. Velo trase bez kāpumiem, dažus tiltus neskaitu. Un atkal vējšs… Traucoties pa trasi ar ātrumu virs 50km/h bez īpašas piepūles, sapratu, ka atpakaļ noteikti būs smagi un, apgriežoties virzienam atpakaļ, tā arī bija – bija vējš, ĻOTI stiprs! Trakākais, ka vējš – brāzmains un tāpēc nevarēju īsti atrast savu braukšanas ritmu, bet, nomierinoties un neskatoties uz spidometru, kur ātrums ir zem 30 km/h, atceroties mūsu komandas treniņus pretvējā, atradu savu ritmu un turpināju gonku. Un tad es sapratu – šī ir mana diena un viss izdosies!” Atzīst Igors.

2.Tranzītzona. “Kad ieskrēju tranzītzonā, ieraudzīju, ka manas grupas novietnē, mans ritenis ir vienīgais (velo trasē to pirmo nebiju apdzinis).”

Skriešanas posms.

Skriešanas posms.

Skriešana. Igors stāsta, ka “skriešana, līdzīgi kā Valgā-Valkā, notika četros apļos. Trases malā atbalstīja ļoti daudz līdzjutēji un arī muzikanti. Sākot skriešanu, ieraudzīju savus mīļos atbalstītājus un uz jautājumu ‘Cik man ir priekšā?’, sieva samulsusi atbildēja, ka it kā esmu pirmais! Es pēc šiem vārdiem gandrīz aizlidoju, bet tomēr turpināju skriet pēc plāna 4:10 min/km. Un tā arī noskrēju – ar vidējo “pace” 4:13 min/km. Skriešanā ļoti labu pieredzi deva LČ, kur sākumā “pārķēru” tempu un tad bija tāda kā izdzīvošana līdz finišam. Šajā gonkā visu kontrolēju un sasniedzu vienu no mērķiem būt TOP 5 savā grupā, ierindojoties pirmajā vietā.”

Jāpiebilst, ka Igors ierindojās 7.vietā starp visiem 912 finišējušajiem AGE group (vecuma grupu) atlētiem, bet savā vecuma grupā, Igors ir labākais no 169 dalībniekiem.

“Milzīgs PALDIES manai ģimenei – manām trim meitām un sievai – par atbalstu gan trasē, gan arī ārpus tās! Atsevišķi pateicos trenerim Romānam un visai ironman.lv komandai.” Ar lepnumu piebilst Igors.
Igora atbalstītājas - meitas.

Igora kvēlākās atbalstītājas.


Pavisam tuvu jau ir nākamie triatlonistu starti – vieni gatavojas uz “Trismile Triathlon” Igaunijā jau šajā nedēļas nogalē (31.jūlijs-2.augusts), bet  citi mērosies spēkiem nākamajā nedēļas nogalē (9.augusts), kad tepat Rīgā norisināsies “Rīgas Triatlons”.

Piedalāmies!

Atbalstām!

2 thoughts on “Igoram 1.vieta Polijā – Challenge Poznań

  1. Pingback: 2015.gada notikumu TOPs Ironman.lv komandas un FirstEndurance skatījumā | Ironman.lv

Comments are closed.