Igors Gucanovičs par savu pirmo maratonu

Piedāvājam īsu Igora Gucanoviča aprakstu par savu pirmo maratonu, kuru viņš pieveica pirms nedaudz vairāk kā nedēļas (3:10:59).

Kad decembrī sāku gatavoties, bija zināms precīzs starta datums. Sākot ar decembri, līdz pat aprīlim uzsvars tika likts skriešanas treniņiem, protams, netika aizmirsts par peldēšanu un riteņbraukšanu, jo mans pamata sporta veids ir triatlons.

Mēnesī tika noskrieti vairāk kā 200 kilometri, gribētos vairāk, taču esmu amatieris ar ģimene un pamatdarbu, turklāt, kā jau teicu, neaizmirsu par pārējām triatlona disciplīnām. Treniņu procesā neizpalika mikrotraumas, arī gripa bija apciemojusi.

photo 2

Brīžiem trenera uzdevumi likās pārdabiski un anormāli, kā ne priekš amatieriem, tomēr neraugoties un visu, neklausoties savās iekšējās balsīs, virzījos uz priekšu.

Maratons

photo 1

Milāna, agrs pavasaris, skaista pilsēta un vispār Itālija man patīk kopumā. Ar treneri izvēlējāmies agru pavasari, lai ir iespēja sagatavoties triatlona sezonai un, ja piemeklē kāda trauma, lai būtu laiks atjaunoties. Ar Romānu izrunājām kā skriet, kādu tempu turēt, cik daudz dzert, cik un kad lietot ogļhidrātu želejas.

photo 4

Maratona starts bija 09:20 pēc vietējā laika, startā ierados 8:30. Tā kā gaisa temperatūra bija 8 grādi pēc Celsija, sasmērējos ar sildošo smēri un devās uz starta vietu, kur man bija atvēlēts priekšpēdējais koridors.

Pirmie 3 kilometri pagāja diezgan nervozi, jo centos panākt 3:15h tempa turētājus. Panākot tos, sapratu, ka varu ātrāk, jutos perfekti un turpināju skriet komfortablā tempā kopā ar kādu itāli. 31. kilometrā itālis sāka paātrināties, bet es mēģināju turēt iesākto tempu.

photo 3

Vēl pēc kilometra es atcerējos trenera vārdus, ka pēdējie 10 kilometri būs grūti, tieši tā arī bija, bet tas vairs neuztrauca, jo ar katru soli, ar katru minūtu finišs tuvojās! Daudzo Milānas iedzīvotāju uzmundrināts sasniedzu savu pirmo un viennozīmīgi ne pēdējo maratona finiša taisni.

Atzinums:

Katram viss ir pa spēkam, ja vienīgi ir mērķis!