Ingus Siliņš par 12 kilometru peldēšanas sacensībām Ķelnē

Ingus Siliņš vakar Ķelnē piedalījās 12 kilometru peldēšanas sacensībās, kas bija viens no viņa nozīmīgākajiem startiem šajā sezonā. Ingus sagatavojis aprakstu, kurā stāsta par sacensību gaitu:

Esmu aizvadījis savas pirmās garākās open water peldēšanas sacensības. Plānots bija uz Vāciju lidot piektdien 10.maijā, lai būtu laiks atrast sacīkšu vietu, uzpeldēt (varbūt patestēt kādu hidrotērpu, tāda iespēja tur tika piedāvāta) un atpūsties. Tomēr sanāca nelielas ķibeles ar atrastajām dzīvošanas vietām, tādēļ tika pieņemts lēmums lidot sestdien.

Sacensību vieta atrodas uz ziemeļiem no Ķelnes, Frūlingeras ezerā, kur peldēšana notika kanālā, kas paredzēts airēšanas treniņiem un sacīkstēm.

kelne

Pasākuma nosaukums bija Swim&Run Cologne, tāpēc 12 km peldēšana bija tikai viena no sacensībās iekļautajām disciplīnām. Pārējās bija 6 km peldēšana, kā arī pilnā/garā distance peldēšana + skriešana (4km + 21km), pusdistance (2km + 14km) un tautas distance (1km + 7km).

Jau sestdien ierodoties pēc numura redzēju, ka kanāls izskatās bezgalīgs! Kā arī neliels mīnuss organizatoriem ir norāžu neesamība par to, kur atrodas reģistrācijas vieta vai kaut kāda veida sacensību štābiņš. Šī iemesla dēļ sanāca normāla ekskursija ezera apkaimē.

Sestdien laiks bija jau apmācies un kādi 14-15 grādi. Pa laikam līņāja. Izņēmu numuru (tas gan man kārtējo reizi, kā pēc pasūtījuma – 1234), apskatīju mini expo, nopētīju peldēšanas distanci, paraudzīju ūdeni un devos meklēt viesnīcu tuvējā ciematā. Veiksmīgi atradu viesnīcu, paēdu un drīz vien jau miegs arī bija klāt. Normāli mani tās ‘’ekskursijas” bija nogurdinājušas. Uztraukums par sevi deva zināt, jo pamodos 2os naktī un kādu stundu nevarēju aizmigt!

Lietus bija turpinājis līt visu nakti un bija parādījies arī vējš. Dodoties uz sacensību vietu sākās krusa, kas manī izraisīja smaidu, jo kaut ko tādu tiešām nebiju gaidījis.

Starts 12km un 6km peldētājiem kopējs (skat. shēmā 7.josla). Pārējām disciplīnām vēlāk un atdalīti. Pēc organizatoru teiktā temperatūra ārā ap 13 grādiem, ūdens 16,8. Vējš un līdz ar to arī vilnīši. Lietus dēļ nācās meklēt kādu patvērumu zem stāvvietas kokiem, lai uzvilktu hidru (uz mitras miesas nevaru uzvilkt). Nolēmu peldēt ar divām cepurītēm. Neoprēna zeķes nevilku, bet pilnīgas pārliecības par to, ka kājas nesals tik ilgi esot ūdenī nebija. Tomēr ir patīkamāk peldēt ar plikām kājām.

kelne1

Jāpeld no vienas bojas ar karogu līdz otrai, kur attālums ir 1km. Katrā galā ir arī pontons ar dzeramajiem (ūdens, kola un enerģijas dzēriens) un ēdamo (želejas, banāni, batoniņi). Papildus varēja iedot uz pontoniem savu ēdamo/dzeramo (iedevu vienu High5 želeju ar kofeīnu).

Uz starta saradāmies diezgan liels bars (pēc starta saraksta ap 75 cilvēki). Peldējumu sākām ar Mātes Dabas sarūpētu krusu. Ar vienu vācieti jau smējāmies, ka nirsim distanci. Domās sev atgādināju, ka svarīgi, lai sāku lēnām un nepārķeru. Pozitīvi, ka vienā virzienā visā garumā bija iespējams peldēt gar mazām bojām, kuras piestiprinātas pie zem ūdens redzamas troses. Pa lielam ļoti reti nācās paskatīties uz priekšu, kas ļauj labi noturēt tempu. Pretējais virziens gan jau zigzagā, jo gribot ātrāk „uzkapāt” halturēju ar skatīšanos pēc virziena. Ik pa laikam nākas pacīnīties arī ar vilnīšiem, kas padara šo lietu vēl interesantāku.

Ļoti pozitīvs faktors ir pontoni, kas ir kā pieturas punkti, kas palīdz motivēt sevi. Pie katra pavadu kādas 20 sekundes apēdot kādu sīkumu un padzeroties (īkšķa lieluma banāna/batoniņa gabaliņš un malks kolas/ūdens).

Finišēju pēc 4:06:12, ieskrienot finišā, lai varētu uztaisīt bildi. Dīvaina sajūta pēc tik ilga laika pavadīta guļus stāvoklī piecelties atkal vertikālā stāvoklī. Ar savu zigzagu pēc Garmin esmu nobliezis 12.5 km. Esmu 4. savā vecuma grupā (no 4 cilvēkiem :) ) un 17. starp finišējušajiem vīriešiem (savādas viņiem tās tabulas). Vēl arī pieredzes trūkuma dēļ esmu diezgan sataupījies, jo pēdējos 2km varēju vēl normāli uzkapāt (vai varbūt tā bija High5 želeja, kas iedeva spuru :) ) . Plīsienu gan nebija nevienu brīdi, kas nozīmē, ka labi biju saēdies. Arī īpaši neviens dēmoniņš neuzbruka.

Pēc finiša atpūsties gan nesanāk, jo jāskrien uz vilcienu, lai paspētu uz lidmašīnu.

Peldējums man ļoti patika un ļāva man gūt daudz nozīmīgas pieredzes, kas attiecas uz open water peldēšanu.