Ironman 70.3 Mallorca apraksts

Sacensības Ironman 70.3 Mallorca bija ieplānotas kā sagatavotības pārbaudījums Majorkas treniņnometnes beigās, kurā Raivis un Ingus atradās kopš 13.aprīļa. Raivim šīs bija otrās, bet Ingum pirmās sacensības half Ironman distancē.

Gatavošanās notika konsultējoties ar treneri Romānu Melderi, izmantojot skype un epastus, kā arī pēdējā nedēļā Romāns pats ieradās Majorkā, lai sniegtu pēdējos padomus, atbalstu un būtu klāt starta laikā.

Ideāli apstākļi treniņiem

Ingus un Raivis stāsta, ka treniņu apstākļi Maljorkā ir ideāli gan laika apstākļu ziņā (saulains, silts), gan infrastruktūras ziņā (visur labāk vai sliktāk, bet asfaltēti ceļi; peldēšanas iespēja jūrā), gan reljefa ziņā (kalnaini apvidi un gludie apvidi ātruma darbiem), kā arī pārtikas ziņā (svaigi dārzeņi, augļi, jūras veltes), kura tomēr ir lētāka, daudzveidīgāka un garšas ziņā pilnvērtīgāka nekā Latvijā.

Sacensības norisinājās Majorkas pilsētā Port D’Alcudia, Raivis un Ingus bija apmetušies aptuveni 500m no starta vietas. Treniņu laikā vairakkārt tika izbraukta velo trase, kā arī skriets pa sacensību skriešanas trasi, kas ļoti abiem palīdzēja sacensībās.

Sacensību gaita un trase

Sacensību rīts bija silts un saulains. Raivim un Ingusam starts bija 8:30 no rīta vecuma grupā 30 – 34. Abiem nopeldēt izdevās ar labu rezultātu, taču Raivim tas bija labāks, jo izdevās izpeldēt „pa maliņu”. Ingus iepeldēja grupas vidū, tāpēc piedzīvoja „gaļasmašīnu” pa visiem 100% (sitiens ar kāju pa seju, noslīdējušu briļļu kārtošana).

Mix zona bija aptuveni 500m gara, tādēļ sanāca diezgan paskriet, lai tiktu pie riteņiem, kuri atradās vidusdaļā un pēc tam ārā no mix zonas. Velo trases lielākais „bieds” bija kalns ar kopējo vertikālo kāpumu 600m, kurš izstiepts 8km garumā sākot no 20km. Pēc pāris nobrauktajiem km pa kalna virsotni sekoja arī nobrauciena serpentīna, kuru var iztēloties kā Siguldas serpentīnu, tikai kādas 15reizes garāku, stāvāku un ar asākiem līkumiem. Pārējā trase bija samērā gluda un bija iespējams izbraukt ar lielu vidējo ātrumu.

Raivim bija pa spēkam kalnam „pārlidot” nenoņemot no lielā zobrata un nobraukt trasi izcilā laikā – 2:29. „Klausīju trenera ieteikumam un braucu kalnā ar 53 zobratu, tas izdevās un deva papildus lādiņu,” stāsta Raivis. Ingusam kalns padevās nedaudz grūtāk (nelielas tehniskas problēmas ar riteni), tādēļ arī laiks ne tik izcils kā Raivim – 2:40.

Lai gan aiz muguras jau bija 90km uz velo, abi skriešanas distancē startēja ar samērā vieglām kājām, tomēr skriešana neesot bijusi viegla karstuma dēļ. Pusmaratona distance bija veidota četros apļos, kur pirmā puse no apļa bija pa jūrmalu ar samērā bedrainu bruģa segumu, bet otrā puse pa asfaltētām ielām. Interesanti, ka abiem džekiem izdevās noskriet pusmaratonu ar vienādu laiku – 1:38

Labs rezultāts un apņēmība turpināt

Kopumā abiem distanci izdevās veikt zem 5 stundām: Raivja laiks 4:44:31 un 28.vieta vecuma grupā, Ingum laiks 4:59:35 un 59.vieta vecumā grupā.

Abi ir ļoti apmierināti ar startu un rezultātiem, kā arī ir pilni apņēmības, lai turpinātu trenēties, kā arī izsaka pateicību Romānam par atbalstu, palīdzēšanu un „aizvešanu” līdz šim rezultātam.

Uzvar Raelerts

Par Ironman 70.3 Mallorca uzvarētāju kļuva Eiropas Ironman čempions un 2010.gada Ironman Pasaules Čempionāta otrās vietas ieguvējs vācietis Andreas Raelerts, kurš distanci pieveica 3:53:07 (22:36 – 01:53 – 2:14:45 – 2:09 – 1:11:46) un tuvāko sekotāju apsteidza par nelinām 4 minūtēm.

PRO sportistu rezultāti šeit.