Ironman.lv komanda ar panākumiem startē Igaunijas ‘TriSmile Triathlon’

Pagājušās nedēļas izskaņā Igaunijā, Pühajärve parkā pie Otepää (Otepe), norisinājās lielākais triatlona festivāls Baltijas valstīs – ‘Trismile Triathlon’. Šogad tas jau bija septītais gads pēc kārtas. Trīs dienu festivāls un trīs dažādas distances: 11.1 (0.1km-10km-1km), 33.3 (0.3km-30km-3km) un 111 (1km-100km-10km). Mūsu komandu pārstāvēja 8 triatlēti – visi startēja garākajā distancē.

Latvijas rekordiste Half-Ironman distancē, Olga Lukša, izcīnīja 2.vietu savā vecuma grupā, finišējot kā 6. no visām dāmām. Godpilno trešo vietu savā grupā izcīnīja Kārlis Soika, bet Didzi Piļāns pēdējos kilometros piekāpās savas grupas citam latviešu pārstāvim, Artim Dāvidniekam, paliekot uzreiz aiz goda pjedestāla – 4.vietā. Pārējiem startējušajiem ironman.lv komandas dalībniekiem savās grupās ir izcīnītas šādas vietas: Roberts Lukša – 7., Dzintars Kalniņš – 11., Gints Ērmanis 16., Aleksands Zavoloks – 18 un Gatis Fromanis – 28.

Lai arī 111 distancei starts bija svētdienā, dažiem no mūsu sportistiem viss sākās jau piektdienā – ar ierašanos Otepē, jo nopietnam startam nepieciešama arī pienācīga sagatavošanās. Kad sestdienas rītā ir pārbaudīti un sagatavoti riteņi, nākamais pienākums ir atbalstīt īsāko distanču dalībniekus – it īpaši draugus un paziņas. Atšķirībā no citiem gadiem, šogad temperatūras bija krietni zemākas. Lietus lija visu sestdienu, bet jaunākie sportisti cīnījās godam. Sestdienas plānu papildināja kārtīga atpūta, picas, makaroni un pankūkas, lai nākamajā dienā uzkrāto enerģiju varētu izlikt trasē.

Roberts atzina, ka tā ir lieliska vieta sacensību organizēšanai un ekspo – bija iespējams iegūt daudz noderīgas informācijas un lietas. “Vispār visa pilsēta vienkārši motivē sportot – pilsētā ir gan biatlona trase, gan skrituļslidošanas trase, pilns ar velo celiņiem un pat arī tāllēkšanas tramplīns! Izskatās, ka tur dzīvo tikai sportisti vien!”

Olga stāsta, ka svētdienas rītā ir piecēlusies jau divas stundas pirms modinātāja signāla – labi atpūtusies un gatava startam. Svētdienas rītā esot priecējusi saulīte, bet ūdens temperatūra bija vien 18,5 grādi. “Man šķiet, ka organizatori bija kļūdījušies, jo iesildīšanās laikā šķita, ka ūdens ir stipri aukstāks!” saka Olga. “Un tad mums izdalīja peldcepures, kas bija tik ciešas, ka pēc pāris minūtēm man sāka spiest galvu. Bet citi sūdzējās, ka tā vienkārši neturas uz galvas un varot pazaudēt.” Tāpat kā pagājušajā gadā, starts esot bijis pa grupām ar orientējošiem peldēšanas laikiem 15min, 18min, 21min un tā tālāk. Pirmajos 200m pūlis esot bijis milzīgs – rokas, kājas, vicināšanās, pēršanās pa ūdeni krustām – šķērsām, ka pat bojas lāgā saskatīt nevarēja. Didzis pirmo reizi esot piedzīvojis arī momentu, ka kāds nosit nost brilles. Beigās, lielās peldētāju masas dēļ, peldēšana esot bijusi ļoti līkumota. Olgai pat gadījies gandrīz aizpeldēt līdz nepareizajai bojai: “Labi, ka pamanīju laicīgi, ka no pirmās bojas peldu uz trešo! Pamainīju kursu un tālāko peldējumu nopeldēju kā nākas!”

Peldam! Peldam!

Peldam! Peldam!

Riteņbraukšanas posma trase bija ar daudziem kāpumiem (kopā ap 1100m) un nobraucieniem, kas ne mirkli neļauj atslābt, jo kāpumos ir jāceļas kājās un jāstrādā, bet nobraucienos var pat arī lidot. Ātrumu ļoti daudz ietekmēja lielais vējš, kas vienam palīdzēja, bet citam ne visai. Didzis atzinās, ka trases dinamika ar saviem kāpumiem un nobraucieniem apslāpēja pat vēju, jo neesot bijis garu monotonu gabalu, kur būtu jābrauc pretvējā, kā rezultātā viņš velo etapu pabeidza kā sestais (2.savā grupā). Toties Olgu šī trase nedaudz pamocīja un trešais aplis vairs neesot padevies tik ātri kā divi iepriekšējie.

Olga trasē.

Olga trasē.

Skriešanas trase ir ļoti kvalitatīva – praktiski visa asfaltēta, taču ar jūtamu reljefu. Olgai šī triatlona disciplīna bija visgrūtākā, bet pēc iepriekšējo gadu pieredzes, šoreiz esot bijusi gudrāka, un pa kalniņiem neforsējusi – augšā mierīgāk, bet lajā – ātri! Arī Didzis atzinās, ka, salīdzinot ar ½ Ironman distanci, kur jāskrien divreiz vairāk, 10km esot bijuši sarežģīti tieši reljefa dēļ. Ap 6-to kilometru viņš esot pazaudējis savu 3.vietu grupā, kad viņam garām paskrējis viens no latviešiem A.Dāvidnieks. “Neskatoties uz krampjiem kājās pēdējā kilometrā, veiksmīgi tiku līdz finišam un, lai arī pjedestāls izpalika, ar savu kopējo rezultātu esmu apmierināts! Trismile 111 formātā startēju pirmo reizi un, tā kā šī ir mana pirmā triatlona sezona, galvenais mērķis bija uzkrāt sacensību pieredzi, jo jau pēc 3 nedēļām ir plānots starts Ironman 70.3 Budapeštā.” savos plānos dalās Didzis.

Olga - otrajā vietā.

Olga – otrajā vietā.

Robertam šīs sacensības bija kā lielisks treniņš – un viss esot noritējis tā, kā bija gaidīts: “Esmu apmierināts ar savu startu. Man pat izdevās uzlabot pagājušā gada rezultātu!”

“Arī es esmu apmierināta  ar savu startu, bet vienmēr ir, ko pielabot un sacensībās vienmēr var redzēt, pie kā ir jāpiestrādā vairāk!” piebilst Olga.

Kārlim trešā vieta grupā.

Kārlim trešā vieta grupā.

Visi dalībnieki saka ironman.lv komandai lielu Paldies! Komandas gars jūtams visas trases garumā!


Visi rezultāti.