Ironman.lv komanda nespēj nobremzēt un turpina piedalīties triatlona sacensībās visā pasaulē

Kamēr mēs apkopojam informāciju par to, kādās sacensībās esam startējuši, tikmēr komanda turpina piedalīties arvien jaunos izaicinājumos! Paskatoties kalendārā, varētu šķist, ka sezona tuvojas noslēgumam, bet mums priekšā vēl tik daudz.

 

 

22.augusts – ½ Ironman, Budapešta (Ungārija).

Šajā sestdienā (22.augustā) divi sportisti – Jevgēnijs Sergējevs un Didzis Piļāns – dosies iekarot Budapeštu. Kā viens no tūristu iecienītākajiem galamērķiem Eiropā, šī pilsēta joprojām ir kā neatklāts dārgums ar savu unikālo kultūru un vecās pasaules bagātībām. Sacensības norisināsies gar Donavu, pa Budas kalniem, Pils Rajonu un arī šķērsojot pausaulslaveno Ķēžu tiltu. Vai zinājāt, ka Budapešta ir izslavēta arī ar tās atjaunojošajām termālajām vannām, kuru vēsture sniedzas pat līdz tālajiem viduslaikiem? Lūk, pēc smaga starta ½ Ironman distancē, ir visas iespējas izbaudīt to atjaunojošās īpašības. Tāpat arī nakts dzīve vecpilsētā ir bagāta gan ar elegantiem restorāniem, kas piedāvā fantastiskas kulinārās izvirtības, gan ar ‘ruin pubs’  jeb ‘pazemes-stila’ bāriem, kuros var baudīt relaksētu atmosfēru. Katrā ziņā, sacensību organizatori sola, ka sportisti mājās atgriezīsies pēc sacensībām pilnībā atjaunojuši savus spēkus.

 

30.augusts – Pasaules Čempionāts ½ Ironman, Zell Am See – Kapruna (Austrija).

Nākamajā svētdienā (30.augustā), savukārt, Pasaules Čempionātā ½ Ironman distancē, starts ir vienīgajām Latvijas pārstāvim, spēcīgākajam un titulētākajam garo distanču triatlonistam – Rinaldam Sluckim.
Pasaules Čempionāts ½ Ironman distancē aizsākās 2006.gadā, Floridas pilsētā Clearwater, kur tas norisinājās 5 gadus pēc kārtas un pēc tam tika pārcelts uz Nevadas pilsētu Henderson, kur trase bija daudz izaicinošāka. 2013. un 2014.gadā sacensības norisinājās netālu no Kvebekas, Kanādā. 2015.gadā Pasaules Čempionāts pirmo reizi notiek Eiropā.
Sacensībās piedalīsies vairāk nekā 1800 atlēti no vairāk nekā 50 valstīm, tajā skaitā arī mūsu Rinalds, kas jau iepriekšējās sacensībās ir kvalificējušies šim startam! Par nokļūšanu uz šo Pasaules Čempionātu, sezonas laikā, spēkiem mērojušies vairāk nekā 130’000 triatlētu vecumā no 18 līdz pat +70 gadiem.
Austrijas majestātisko skaistumu sportistiem atklās mirdzošais Zell ezers un ledājiem klātie Alpu kalni. Vai varat iedomāties – sacensības sāksies ar peldēšanas posmu ezerā, kura ūdens ir tik tīrs un dzidrs, ka to pat var dzert! Alpu kalni piedāvā iespaidīgus skatus velo posmā, bet skriešanā uzmanību novērsīs skati pie ezera, ar finišu Zell em See vecpilsētā.

 

5.septembris – Ironman Podersdorfā (Austrija).

Šī esot superātra trase, kuru pagājušajā gadā valmierietis Jānis Melbārdis pieveica ar rezultātu 9:04:13. Šogad tur piedalīsies trīs mūsu sportisti. Pilnajā Ironman distancē startēs Romāns Melderis un Roberts Lukša, bet ½ Ironman distancē – Latvijas čempione šajā pašā distancē, kā arī šā brīža līdere FILTER velokausā – Olga Lukša.

Olga Lukša - FILTER velokausa līderes formā.

Olga Lukša – FILTER velokausa līderes formā.

Komandas gars un pacilājošais noskaņojums – tās ir lietas, kas visus sportistus dzen uz priekšu pēc jauniem sasniegumiem! Citi šajā gadā paredzētie starti:

20.septembris – ½ Ironman Pula (Horvātija)  Gatis Fromanis, Didzis Piļāns, Pēteris Spredzis un Gints Ērmanis.

25.oktobris – ½ Ironman Miami (Florida, ASV)  Kārlis Soika.


Atgriežoties pie aizvadītās nedēļas nogales, Ventspilī tika sadalītas Latvijas Čempionāta medaļas Sprinta distancē. Vīriešiem nepārspēts palika Andrejs Dmitrijevs atstājot Saveliju Suharževski otrajā, bet Artūru Spruktu – trešajā vietā. Dāmām pārliecinoši pirmā bija Aļika Škarstāne, bet Liene Blumbeka un Antra Roga, attiecīgi sadalīja otro un trešo vietu.

Šajā pašā nogalē mūsu komandas pārstāvji, Jānis Keselis un Romāns Melderis, piedalījās Igaunijā rīkotajā triatlonā ‘Triathlon Estonia’, ½ Ironman distancē. Organizatori sevi pozicionē kā vienīgo pilnās Ironman distances sacensību rīkotāju Baltijas valstīs. Latviešu amatieri šajās sacensībās piedalās katru gadu, gan ½, gan pilnajā distancē. Daudzi to izmanto kā treniņu, ļoti zemās dalības maksas dēļ. Uz šo uzķērās arī mūsu sportisti. Kāpēc uzķērās? To jau var spriest tikai pēc starta, kad tiek pārcilāti notikumi trasē. Lai arī velo posms ir pa Tallinas šoseju, kas ir viegla, gluda un vienkārša distance, problēmas var sagādāt vējš. Ir jārēķinās arī ar to, ka apļu skaitīšana ir jāveic pašam. Ar šo uzdevumu netika galā Jānis, līdz ar to tika diskvalificēts, līdz galam nenobrauktās distances dēļ. Bet Romānam pēdējo stundu nācās braukt bez ūdens, pēc kā arī nācās cīnīties ar izrietošajām sekām – organisma atūdeņošanos – pirms skriešanas segmenta. Katras sacensības ir kā mācība, ka nolikums ir jālasa precīzāk. Lai vai kā – lai arī starts nebija izdevies, kā bija plānots, treniņš izdevās labs. Romāns izcīnīja 4.vietu kopvērtējumā un 1.vietu vecuma grupā.

Romāns Melderis finišējot 'Triathlon Estonia' 1/2 Ironman distancē.

Romāns Melderis finišējot ‘Triathlon Estonia’ 1/2 Ironman distancē.

Visi rezultāti.

2 thoughts on “Ironman.lv komanda nespēj nobremzēt un turpina piedalīties triatlona sacensībās visā pasaulē

  1. Principā jau biju nogājis malā bet tad padomāju ,ka ja nu mani Slaviks paslavē ;)))))Nācās piecelties un iet;)))

  2. Principā jau biju nogājis malā bet tad padomāju ,ka ja nu mani Slaviks paslavē ;)))))Nācās piecelties un iet;)))

Comments are closed.