Ironman.lv komandas rezultāti no 20.Septembra sacensībām Horvātijā, Francijā un Latvijā

Horvātija. ½ Ironman Pula.
Pārsteigumiem bagāta diena šodien izvērtās Horvātijas pilsētā Pula, kur ½ Ironman distancē startēja 4 Ironman.lv triatlonisti – Gatis Fromanis, Didzis Piļāns, Pēteris Spredzis un Gints Ērmanis.

Ja runā par sacensībām, kas norisinās skaistās Dienvideiropas valsts – Horvātijas – pilsētā Pula, kas atrodas Istrijas pussalā, Adrijas jūras krastā, tad jāsaka, ka tā ir vēl viena lieliska vieta, kur aizbraukt ne tikai startēt ½ Ironaman, bet arī izbaudīt vietējo kultūru. Pula ir ļoti vēsturiska pilsēta, kurā gandrīz katram akmenim ir savs stāsts. Un ne par velti, jo Pula dibināta vairāk kā pirms 3000 gadiem, kad krastā izcēlās, ‘Zelta Aunādas’ meklējumos devušies jūrnieki no Colchis reģiona (mūsdienās tas ir Gruzijas, Krievijas un Turcijas teritoriju daļas Melnās jūras krastā). Maigais klimats un neskartā daba, lieliskais ģeogrāfiskais novietojums un vēsture, kultūras un vēsturisko pieminekļu bagātība – tās ir lietas, kas padara Pulu par vienu no pievilcīgākajiem tūristu galamērķiem Adrijas jūras austrumos. Mīti par Argonautiem, Romāņiem, Venēciešiem, Frankiem un Austroungāru periodu. Viens no pasakainākajiem objektiem Pulā ir Romāņu amfiteātris – Arēna – kas pilnībā būvēts no balta marmora un ir sestais lielākais pasaulē. Tieši šajā amfiteātrī 20.Septembrī finišēja Ironman triatlonisti!

Visi rezultāti.

Didzis – 1.vieta grupā (10.vieta kopvērtējumā), ar rezultātu 4:01:07.
Gints – 14.vieta grupā (108.vieta kopvērtējumā), ar rezultātu 4:20:49.
Gatis – 72.vieta grupā (361.vieta kopvērtējumā), ar rezultātu 4:42:10.
Pēteris – 140.vieta grupā (806.vieta kopvērtējumā), ar rezultātu 5:07:50.

Ironman.lv komanda 1/2 Ironman Pula sacensībās Horvātijā.

Pēc rezultātiem izskatās, ka neviens nebūtu peldējis… Kā tad tā?! Jāsaka, ka arī liela mēroga sacensībās mēdz gadīties pa kādai ķibelei. Un šoreiz tas notika pašā sacensību sākumā, peldēšanas posmā, kad pēc pirmo sportistu starta, spēcīgo vēju un ūdens straumju dēļ, divas no bojām atvienojās no stiprinājumiem, kā rezultātā, pamainījās peldēšanas trase. Lai viss būtu godīgi, peldēšanas rezultāti tika anulēti un sacensību laiks tika skaitīts tikai velo un skriešanas posmos.

Arī tranzītzonu izvietojums un loģistika nebija kā ierasts – abas tranzītzonas atradās dažādās vietās. Pie tam, pirmā zona bija šaura un gara, kas neizbēgami noveda pie ilga maiņas laika. Fakts, ka IM organizētajās sacensībās pārģērbties drīkst tikai teltīs, radīja sastrēgumus. “Laiks iet, bet tu stāvi..!” komentē Didzis.
Peldēšanas posms, ‘swim safe’ kampaņas ietvaros, ko iesācis Ironman zīmols, peldēšana tika organizēta pēc ‘rolling swim start’ principa. Tas nozīmē, ka, lai peldēšanu padarītu drošāku (it īpaši amatieriem), masu starta vietā, dalībnieki, izvērtējot savas ambīcijas un prognozēto peldēšanas ātrumu, sastājās garā rindā. Pēc starta visa rinda iegāja ūdenī un laiku uzņēma katram individuāli – līdz ko šķērsota starta līnija. Didzis saka, ka “tas bija ļoti labi, jo tiešām viss notika daudz mierīgāk.
Vējš bija liels jau no rīta, un bija skaidrs, ka arī velo segmentā nebūs viegli. Velo trase bija vienā aplī, kur pirmos ~58km praktiski visu laiku ir kāpums, kam seko straujš ~10km nobrauciens un tad – ceļš atpakaļ līdz Pulai. Vējš nevienu nežēloja. “Pēc straujā nobrauciena, atpakaļceļā uz Pulu, lai arī augstuma metri strādāja par labu, sanāca braukt pilnībā pretvējā. Tempu turēju augstu un, redzot kā pārējie brauc, bija skaidrs, ka skriešana visiem būs grūta, jo velosegments būs paņēmis daudz spēka.” Pēc Budapeštā zaudētajām 8 sekundēm trešajai vietai, Didzis šoreiz savus spēkus nežēloja un riskēja, visās disciplīnās izliekot spēkus uz 100%, nedomājot par to, ka priekšā ir vēl nākamā disciplīna. Tas, kā redzams, ir vainagojies ar lieliskiem panākumiem!
Skriešana jau notika pa dienas vidu, kad ārā valdīja liels karstums. Komandas biedri un arī citi latvieši viens otru uzmundrināja, jo visiem bija grūti. Kad parādās sarkanais paklājs, mūzika un atbalstītāju ovācijas, ir skaidrs, ka finišs ir tuvu: “Finiša zona bija fantastiska, jo organizēta vecā romiešu arēnā, kur organizatori katru finišētāju nosauc par gladiatoru. Šīs bija manas smagākās sezonas sacensības.” stāsta Didzis.

Didzim tas bija lielisks un emocionāls sezonas noslēgums: “Atmosfēra lieliska un milzīgs gandarījums par pirmajā triatlona sezonā paveikto.” Didzis saka lielu paldies komandas līderim Romānam un visai Ironman.lv komandai par kopējiem treniņiem, padomiem, atbalstu un iedrošinājumu.

Pēterim šīs bija pirmās ½ Ironman sacensības. Līdzīgi kā Olgai, pēc pirmajiem kilometriem skriešanas posmā, Pēteri sāka mocīt vēdera problēmas, bet vēlme finišēt pirmajā ½ Ironman bija stiprāka un viņš neizstājās!


 

Francija. Triatlona Sprints Roquebrune-Cap-Martin.
Romāns Melderis, savukārt, tikai 2 nedēļas pēc Podesdorfas pilnās Ironman distances pievarēšanas, startēja Roquebrune-Cap-Martin (Francija) notiekošajā Sprinta Triatlonā (0.75km – 20km – 5km), kas norisinās jau septīto gadu. Romāns izstāstīja, ka trase ir ļoti skaista. Pēc peldēšanas, kas notiek nelielā līcītī, velo posmā 10km ir jābrauc kalnā un 10km – no kalna lejā. Līdzīgi esot arī skriešanā, kur 2,5km ir jāskrien kalnā, bet otri 2,5km – no kalna lejā. “Es personīgi jutos labi, bet kājas atteica, jo pēc Podesdorfas starta ir pagājušas tikai 14 dienas. Ļoti patika kalnainais reljefs un starp IM sacensībās, sagatavošanās nolūkos, noteikti kādu reizi nostartēšu arī sprinta distancē. Nākamgad iesim vēl tālāk un noteikti neapstāsimies! Tāds ir Ironman.lv dzinulis!”

Romāns gatavojas Sprinta Triatlona startam Francijā.

Romāns Triatlona sprintā Francijā.

Romāns, ar rezultātu 1:08:40, savā vecuma grupā izcīnīja 2.vietu, bet kopvērtējumā palika 8.vietā.

Visi rezultāti.


 

Latvija. Valmiera.
Pašmāju rīkotajā Valmieras Maratonā komanda tika pārstāvēta gandrīz visās skriešanas disciplīnās. Maratonā (42,195km) Raimonds Vasiļjevs, ar rezultātu 3:20:37, izcīnīja 5.vieta savā vecuma grupā (45.vieta kopvērtējumā). Pusmaratonā (21,0975km) Igors Gucanovičs laboja savu personīgo rekordu un, ar rezultātu 1:23:09, izcīnīja 5.vietu savā vecuma grupā (26.vieta kopvērtējumā). Nike tautas skrējienā (12,4km) Baiba Niparte, ar rezultātu 0:59:33, izcīnīja 14.vietu savā vecuma grupā, bet Tautas skrējienā (6,2km) Māris Babris, ar rezultātu 0:41:21, izcīnīja 99.vietu grupā.

Visi rezultāti.