Ironman.lv komandas rezultāti no 28.jūnija sacensībām Francijā, Austrijā un Latvijā

Ironman France. Nica.
Ne velti šo Ironman startu Francijā dēvē par vienu no grūtākajiem. Līdz šim Latvijas pārstāvji to bieži to nav izvēlējušies kā vienu no saviem startiem. 2008.gadā piedalījās veseli septiņi Latvijas sportisti, no kuriem finišēja 6. Vēl pēc 4 gadiem, 2012.gadā, piedalījās viens latvietis.

Gads Dalībnieks Laiks Vieta kopvērtējumā Vieta grupā
2008 Mārtiņš Pevko 11:34:53 525 120 (M30)
Jānis Vingris 12:06:58 774 165 (M30)
Ivars Kassalis 12:46:35 1095 221 (M30)
Vladimirs Zaspenko 12:56:23 1161 241 (M40)
Vjačeslavs Zunda 13:21:24 1310 247 (M30)
Kārlis Sālījums 14:35:02 1701 303 (M30)
Jānis Ulis DNF
2012 Māris Priedēns 14:00:52 1668 376 (M40-44)

Šogad savus spēkus tieši šajā trasē nolēma pārbaudīt mūsu komandas pārstāvis un treneris – Romāns Melderis. Romāna finiša laiks 10h 03min 01s (80.vieta kopvērtējumā un 16.vieta vecuma grupā) ir līdz šim labākais rezultāts, ko Nicas trasē ir uzrādījuši iepriekš startējušie Latvijas sportisti.

Zinot Romāna spējas, ir skaidrs, ka rezultāts nav tas labākais, ko no viņa varētu sagaidīt. Varētu likties, ka kādreizējais Latvijas rekordists ir zaudējis ķērienu! Bet mums, kas sēžam mājās un redzam rezultātu tikai ciparu formā, nav pareizi tiesāt un izteikt spriedumus, nezinot reālos apstākļus. Pēc sarunas ar Romānu ir skaidrs, kāpēc šī trase ir viena no smagākajām…

0112

“Peldēšanā gāja labi – biju ļoti pārliecināts, bet pārāk liela pārliecība arī var iegāzt!” saka Romāns. Pašā sākumā viņš ‘iesēdās’ pirmās grupas galā, bet tad, pēc pirmā kilometra, tā straumju dēļ sadalījās un Romāns esot palicis aizmugurē, atlikušo daļu nopeldot brīvi – kā treniņā. “Parasti es peldu ap 55min, bet šoreiz, zinot, kas mani gaida riteņbraukšanā, es peldēju brīvi, lai arī ne gluži pilnā sacensību tempā.”

Treniņbraucienā divas dienas pirms sacensībām, pārplīsa ātruma pārslēdzēja trose, ko nebija iespējams salabot tik īsā laikā. Taču Romāns tika pie cita riteņa: “Jauns, labs, bet tomēr – ne savs! Citāda uzsēde, mazliet citādākas sajūtas un tas viss pēc ~80km kājas vairs nestrādāja kā nākas. Bet ar to viss nebeidzās, jo kādas 5-7min laika zaudēju tad, kad atskrūvējās labais ātrumu pārslēdzējs un man nācās apstāties, lai to salabotu. Mēģināju pieskrūvēt ar adatu, tinu ar izolentu, lai tas vispār turētos! Daudzi brauca, ņemot vērā jaudu. Vienā brīdī tu brauc ar ātrumu 30km/h, bet jau nākamajā – 8km/h! No kalniem lejā braucamie posmi gan bija forši – ātri, ar dinamiskiem pagriezieniem! Un tad, pēc kāda kāpuma kalnā tu izbrauc saulē – sajūta tāda, ka rokas no karstuma uzvārīsies!”

Jālabo, kas labojams!

Jālabo, kas labojams!

Skriešanā Romānam negāja tā, kā bija cerēts: “Ārā ārkārtīgi karsts – ap 40 grādiem! Kājas no nepierastākas velo uzsēdes bija strādājušas citādāk, nekā ierasts. Tad pienāk brīdis, kad ir jādomā ar galvu un jātiek galā ar dažādiem apgrūtinošiem faktoriem. Vēl nekad nebiju redzējis, ka tik daudzi dalībnieki iet, nevis skrien. Cilvēkus veda prom ar ātro palīdzību. Bet galvenais – nekrist panikā! Zinot, ka mājās komanda par mani tur īkšķus un jūt līdzi, nolēmu samazināt skriešanas tempu un paveikt to savā ritmā, jo pie tādas slodzes un tādā karstumā, ir divas iespējas – finišēt slimnīcā, vai tomēr tikt līdz finišam, kaut vai rāpus! Stāvēju zem visām iespējamām ūdens dušām – tā, ka viss slapjš! Ja man būtu jāskrien vēl vismaz stundu ilgāk, es, iespējams, stātos ārā! Tagad sāp gan kājas, gan presīte, bet no slapjuma kājas tulznās un 6 nagi būs nost!”

Reizēm nākas vairāk skriet ar galvu, ieklausoties savā ķermenī...

Reizēm nākas vairāk skriet ar galvu, ieklausoties savā ķermenī…

Uz Nicu aizbraukt kā tūristam – ir O.K.!, bet piedalīties sacensībās – tas esot grūti! “Šīs ir ļoti smagas sacensības, kur nedrīkst skatīties uz citiem un ir jādomā ar galvu! Tāpēc man ir ārkārtīgi liels respekts pret tiem Latvijas triatlonistiem, kas ir finišējuši šajā Ironman France – Nice distancē! Manuprāt, Latvijas čaļiem Nicā nav ko darīt – ne mums tāds klimats, ne kalni, lai kam tādam pienācīgi satrenētos…” saka Romāns. Ja salīdiznam ar Latvijas mērogiem, tad velo posmā trases kāpums ir ~2000m, kas būtu tas pats, kas ~20 reizes uzbraukt Siguldas kalnos.

 

Ironman Austrija. Klagenfurt.
Kā jau bija minēts iepriekš, paralēli Nicai, divi mūsu sportisti startēja Austrijā – Edvīns Guzikāts un Jānis Keselis. Savu debiju šajā Ironman distancē aizvadīja vēl viens Latvijas sportists – Rolands Kromanis.

Edvīns savā vecuma grupā, ar rezultātu 11h 46min 48s, finišēja 258. vietā (1232.v. kopvērtējumā), bet Rolanda debijas laiks 12h 24min 48s ierindoja viņu 81.vietā M25 vecuma grupā (1571.v.KV).

Jāņa aizlienētais ritenis, ar kuru viņš nobrauca pēdējos 20km.

Jāņa aizlienētais ritenis, ar kuru viņš nobrauca pēdējos 20km.

Savukārt Jānim Keselim no starta Austrijā ir savs kuriozais stāsts.
“Līdz pat peldēšanas beigām nezināju, ka izpeldēju – priekš sevis – ļoti ātri! Velo posmā mazliet pārforsēju pirmo apli, brt ap 130-to km atjaunojos un jauda atkal uzkāpa. Tieši pēc lielā kalna ap 160-to km, sākās ‘jautrība’. Priekšā braucošais izmeta powerbar gēla follija tūbiņu, kuru man ierāva ātrumu pārslēdzējā – līdz ar to viss arī beidzās… Stāvēju ceļa malā, kad man klāt piebrauca maršals un jautāja, vai viss kārtībā. Paslēpu pārslēdzēju aiz muguras un teicu, ka ir ok, bet viņš piebrauca klāt un teica, ka tālāk braukt nevaru. Tad es 15min kopā ar austriešu tūristiem izdzēru aliņu un sarunāju, ka man aizdod velosipēdu – samainīju savu pret XS izmēra riteni. Pat kurpes derēja! Tā nu es nobraucu atlikušos 20km! Domāju – aizbraukšu līdz tranzītzonai un vismaz finišēšu, bet beigās tas viss nebija tik skaisti. Novietojot riteni mix zonā, tiek uzņemta bilde, lai beigās varētu salīdzināt, kad velosipēdi tiek izņemti – nu, lai kāds neaizstumj svešu riteni! Kad tiku līdz mix zonai, man paziņoja, ka pēc tam šo riteni man neatdos, jo tas nav tas pats, ar kādu iečekojos. Tālāk jau skaidrs, ka pie botām es netiku! Maršals velo posmā jau bija paziņojis, ka man sacensības ir beigušās. Mērfijs.. Bet, iespējams, tā tam bija jānotiek! Mazliet sirdssāpe ir, bet kopumā jāsaka, ka bija jautri!” savos piedzīvojumos dalās Jānis.

 

Latvija. Vaidava.
Ne mazāk interesantas sacensības notika arī tepat Latvijā – Vaidavā, kur norisinājās Latvijas Čempionāts / Latvijas Kauss / Baltijas Kauss Olimpiskajā distancē (1.5+40+10km).

Vaidavas triatlons ir klasika, kas katru gadu pulcē plašu dalībnieku skaitu. Šogad tajā piedalījās ap 380 dalībnieku, ieskaitot bērnus, kam distance bija simboliska. Visplašāk pārstāvētā distance, kas pulcēja vairāk kā 250 dalībniekus, bija 0.4+16+3.3km distance, tautas klasei bija iespēja pārbaudīt savus spēkus vēl īsākā – 0.2+10+2km distancē, bet jaunajiem censoņiem 0.1+5+1km distancē. ikviens entuziasts, atbilstoši savam vecumam, varēja izvēlēties sev tīkamāko un piemērotāko distanci.

Mūsu komandu Vaidavā pārstāvēja 10 sportisti, startējot īsajās – 0.4+16+3.3km un 0.2+10+2km – distancēs.

Distance Dalībnieks Laiks Vieta kopvērtējumā Vieta grupā
0.2+10+2km Baiba Niparte 00:37:33 17 1 (FO)
0.4+16+3.3km Igors Gucanovičs 00:47:37 2 1 (M40)
Roberts Lukša 00:49:35 7 1 (M)
Kārlis Soika 00:51:33 11 3 (M40)
Aleksandrs Lobanovskis 00:53:05 14 3 (M)
Jevgēnijs Sergējevs 00:53:06 15 4 (M)
Dzintars Kalniņš 00:54:18 24 8 (M)
Gatis Fromanis 00:54:44 28 12 (M)
Olga Lukša 00:56:47 47 1 (F)
Pēteris Spredzis 00:57:45 52 19 (M)

Tā tik bija ballīte – komanda tik plaši pārstāvēta!

Ironman.lv komanda. No kreisās: Roberts, Jevgēnijs, Igors, Kārlis, Olga, Baiba, Dzintars, Aleksandrs, Pēteris, Gvido.

Ironman.lv komanda.
No kreisās: Roberts, Jevgēnijs, Igors, Kārlis, Olga, Baiba, Dzintars, Aleksandrs, Pēteris, Gatis.

Jāsaka, ka piedzīvojumi gadās ne tikai garajās Ironman distancēs, jo arī īsajās netrūkst savi kuriozi. Viss notiek ātri un šķiet, ka nekas taču nevar paspēt atgadīties, taču tika redzēti gan kritieni uz zilajiem paklājiņiem, gan noberztas kājas un elkoņus pēc kritieniem skriešanas posmā; tranzītzonā steigā nemanot uzplēsti pirksti un pat trasē pazaudētas ūdens pudeles.

Individuālais starts Vaidavai dod savu rozīnīti – vienam tas patīk, bet kādam citam – nē.
Roberts atzinās, ka tas bija “labs treniņš, kas parādīja gan stiprās, gan vājās puses. Tā kā starts bija individuāli ik pa 10 sekundēm, un startēju pirms daudziem stipriem dalībniekiem, tad nebija iespējas “noķert” kādu, kas būtu priekšā. Mani gan noķēra. Sanāca “time-trial”, kurā jāpaļaujās tikai uz savu sajūtu par tempu.”
Aleksandram, savukārt, pēc vairākiem dažādiem triatlonu startiem, šīs sacensības bija pirmās, kas ļāva uzkāpt uz godalgotā pjedestāla 3.vietas pakāpiena.

Mazliet žēl bija par to, ka apbalvošanā dažas grupas bija apdalītas un netika pie piemiņas lietām. “Protams, ir ļoti patīkami saņemt pasākuma sponsoru sarūpētās balvas, bet gribētos saņemt kaut ko par piemiņu no šī starta (šīs gonkas). Tādu lietu kā medaļa vai diploms, piemēram. Bērniem deva kausus, tautai – diplomus, Olimpiskās distances dalībniekiem gan medaļas, gan kausus utt.” atzīstas Igors. Sacensības skaitījās arī Baltijas kauss, un tajās tomēr piedalījās arī sportisti gan no Igaunijas, gan Lietuvas, gan arī no Baltkrievijas! “Jaunietis no Lietuvas par otro vietu saņēma dāvanu no sponsora. Kur kaut kāds apliecinājums, ka viņš ir startējis Vaidavas triatlonā? Nav…”

Noslēgumā nebija īsti skaidrs, kāpēc apbalvošanas ceremonija notika tik vēlu (ap 18:00), jo visi dalībnieki finišēja jau ap plkst. 15:00, bet, iespējams, tas tāpēc, lai visi paspētu izbaudīt silto un saulaino dienu!

Trenējamies, trenējamies! Un gatavojamies nākamajiem startiem – pavisam drīz!

 

3 thoughts on “Ironman.lv komandas rezultāti no 28.jūnija sacensībām Francijā, Austrijā un Latvijā

  1. Da labi par Mums kuriem viss kārtībā ;))Bet to 17 gadīgus čaļus reāli žēl …:(Manā skatījumā Elite var iztikt bez balvām jo Viņi ir SPORTISTI un cīnās par Medaļām bet Amatieri kur startē vairāk dalībnieku ir gan pelnījuši Piemiņas medaļas..NU gan jau kādreiz būs arī Citi ne Sportlat kas organizē Tri Mačus un tad jau kktkas mainīsies bet pagaidām iztiekam ar šo .

  2. Swim 89.7 TSS 471 Cal ,Bike 3.82 W/kg 180 km Elev Gain 2061 m Av HR 164 ,TSS 361.6 Cal 4273,Run Av HR 156 Cal 2753 TSS 213.3 Total TSS 665 on one Day.
    Ja kādam interesē dazi (ne visi) cipari;)

  3. Pingback: Kur pasaulē 2015.gadā ir bijusi Ironman.lv komanda? | Ironman.lv

Comments are closed.