Jānim Paukšēnam svētdien starts Ironman Cozumel trialonā

Ironman.lv komandas dalībnieks Jānis Paukšēns svētdien, 1. decembrī startēs Meksikā notiekošajās Ironman Cozumel sacensībās, kurās dalībniekiem jāpieveic pilnā Ironman triatlona distance, tas ir, 3.8 kilometru peldēšana, 180 kilometri jānobrauc ar velosipēdu, kā arī jānoskrien maratons (42.2km).

Ahilleja cīpslas traumas dēļ pēdējās 3 nedēļas Jānis nav skrējis, uzsvars likts uz velobraukšanu. Komandas treneris Romāns Melderis paredz, ka šīs 3 nedēļas neatstās pārlieku negatīvu iespaidu uz kopējo rezultātu, jo Jāņa spēcīgākais segments ir tieši skriešana – attiecīgi vairāk tika piestrādāts pie pārējiem. Protams, iespēju robežās, jo laikapstākļi Latvijā šobrīd nav piemērotākie triatlonam, tāpēc arī Jānis Paukšēns piedalījās vienā nometnē.

Šis Jānim būs ceturtais starts Ironman triatlona distancē, līdz šim labākais rezultāts sasniegts pagājušajā gadā, kad Challenge Barcelona-Maresme finišēts pēc 10 stundām, 19 minūtēm un 58 sekundēm. Jāpiemin, ka šajās sacensībās primārais nav pārspēt personīgo rekordu.

Ironman Cozumel norisinās uz tāda paša nosaukuma Meksikai piederošas salas. Peldēšanas segments tiks aizvadīts Karību jūrā un varam būt droši, ka ūdens temperatūra būs pietiekami augsta, lai tiktu aizliegta hidrotērpu izmantošana.

Plašāka informācija par Ironman Cozumel pieejama sacensību mājaslapā