Jānim trešais ironman triatlons – 10h 19m

Līdzīgi kā pērn, vēlu rudenī sezonas pēdējās sacensības aizvadīja Jānis Paukšēns, kurš 30.septembrī Challenge Barcelona sacensībās pieveica svu trešo ironman triatlonu.

Ar nelielu starpgadījumu un skaidrošanos ar tiesnešiem tranzītzonā, Jānis pieveica distanci 10 stundās 19 minūtē un 58 sekundēs.

Starts Barselonā bija paredzēts jau pērn plānojot sezonu. Šī gada 17.jūnijā Vācijas pilsētā Rēgensburgā Jānis pieveica savu otro ironman triatlonu, bet gatavojoties sezonas maijā startēja pusītē Ironman 70.3 Mallorca sacensībās.

Savu triatlona sezonu Jānis dala divās daļās un pēc ironman starta jūnijā vasaras vidū turpināja treniņus vieglākā režīmā, veltot laiku ģimenei, draugiem, makšķerēšanai, utml. Augusta saķumā Jānis treniņus atsāka un divi mēneši bijuši pietiekošs laiks, lai “uzvilktos” startam.

Challenge Barcelona sacensības norisinājās nelielā pilsētiņā Calellā – apmēram 40 km no Barselonas. Peldēšana notika Vidusjūrā – viens aplis 3,8 km paralēli krastam un atpakaļ.

Jūrā bijuši diezgan lieli viļņi. “Ņemot vērā ka peldēšanai veltu samērā maz laika (2-3 reizes nedēļā), ar rezultātu 1:20:27 esmu apmierināts,” atzīst Jānis.

Jānis stāsta, ka pirmo tranzītzonu laikam atcerēsies visu mūžu – izskrienot no pārģērbšanās telts, jau ar ķiveri galvā un velokurpēm kājās, viņš ieskrējis vienā riteņu rindā pa ātru.

Kad ieraudzījis, ka velo, ir nolikts vienu rindu tālāk, daudz nedomādams skrējis pa taisno, šķērsodams priekšā esošo velo stendu pa apakšu. Tajā brīdī pieskrējusi tiesnese, kas spāņu valodā skaļi kliedza, ka esmu diskvalificēts un prasīja, lai atdodu viņai laika kontroles čipu.

Tā kā man komunikācija ar tiesnesi neesot izdevusies, Jānis skaidrojis, ka šķērsojot velo rindu nevienam nav traucējis un ka čipu neatdos. Pēc 3000 km ceļojuma neesot bijusi vēlme pārtraukt sacensības pēc peldēšanas posma.
Pēc brīža tika pieaicināts vēl viens tiesnesis, kas centās laboja kolēģa kļūdu un Jānim tika parādīta dzeltenā kartiņa – brīdinājums. Pēc incidenta tranzītzonā, garastāvoklis bijis slikts, taču sacensīvas tuprinājās.

Riteņbraukšana tika organizēta trīs apļos gar jūras krastu. Trase līdzena – kopējais velo kāpums pēc Garmin rādīja tikai 762 m, tāpēc arī rezultāts velo segmentā 5h 17m 29s vērtējams labi.

Jānis stāsta, ka sacensību organizatori ļoti stingri sekoja aizvēja braukšanas aizlieguma noteikumu ievērošanao un soda izciešanas vietās (penalty box) bijis ļoti daudz sportistu.

Skriešana tika organizēta četros apļos pa 10,5 km ar četriem neliela viadukta pacēlumiem katrā aplī. Rezultāts skriešanā 3h 35m 29s. Jānis stāsta, ka bija plānojis skriet 3h 25m, tācu nav izdevies, jo pēdējie 7 km bijuši ļoti smagi – “daudz nācās ar sevi parunāt, pat pēdējā kilometrā pie sevis domāju – tie ir tikai divarpus  stadiona apļi, saņemies”.

Finišu Jānis sasniedza 10h 19m 58s un ir apmierināts ar rezultātu, neskatoties uz incidentu tranzītzonā un iesaka Barselonas sacensības kā labu sezonas noslēguma startu.