Jūnija izskaņā Ironman.lv piedalīsies sacensībās Francijā un Austrijā

Kamēr lielākā daļa no mums baudīs Jāņu sieru un alu, lēks pāri ugunskuram un dziedās Līgo dziesmas, daži mūsu komandas biedri gatavosies Ironman sacensībām! Trīs dzelzs-vīri – Romāns Melderis, Jānis Keselis un Edvīns Guzikats – 28.jūnija rītā, divās valstīs, divās dažādās Ironman.com trasēs, dosies cīnīties par titulu pilnajā Ironman distancē (3.8km + 180km + 42.2km), kam viņi trenējas jau sen.

Ironman Nicā, Francija

Romāns dosies uz Francijas dienvidu krastu – uz ‘Côte d’Azur’, jeb Azūras krastu. Palmas, tirkīz-zils ūdens, silta saule… Teiksiet -ko gan vairāk var vēlēties?! Nu, ja tas būtu tik vienkārši, tad jau uz turieni brauktu mēs visi. Šī trase, lai arī atrodas Francijas iecienītākajā Vidusjūras kūrortā, esot fiziski visgrūtākā no visām Ironman.com piedāvātajām sacensībām.

Nicas triatlons par vienām no Ironman sacensībām kļuva 2005.gadā. Tas, kas šajās sacensībās ir interesanti – vispirms jau peldēšanas posms. Iesākumam organizatori dalībniekiem sola peldi gleznainajos Vidusjūras ūdeņos, kur būs jāveic divi apļi apkārt bojām. Un pēc tam – izrādās, ka, lai dotos otrajā aplī, ir nedaudz jāpaskrien pa pludmales ‘smiltiņām’, kur, ja mani atmiņa neviļ, smilšu graudi ir palielu oļu izmērā..

Pēc peldes, kā jau ierasts, seko velo posms, par kuru varot teikt: “Šis ir Francijas Ironman dārgakmens”. Laikam jau jāpiekrīt, jo tā vērtība ir tajā, ka riteņbraukšanas posms ir tāds pats, kā oriģinālajam Nicas Triatlonam. Pie tam, tas ved caur ciematiņiem tuvajos kalnos. Kalnos… Jā, te, jau sāk parādīties grūtības, jo, lai arī apkārtne ir ārkartīgi skaista, ~1500m kāpums 180km garajā velo-posmā būs izaicinājums ikvienam dalībniekam!

Savukārt skriešanas posms jau būs uz horizontālas virsmas. Ātrs skrējiens, taču šajā brīdī ir svarīgi skaitīt līdzi, jo 4 reizes turp-atpakaļ gar Nicas pludmali, pa Angļu promenādi, tūristu baru ielenkumā, pēc vairāk kā 5 aktīvi pavadītām stundām karsējošā saulē, varētu sajaukt galvu pat gudrākajiem prātiem.

Novēlam dzelzs izturību Romānam!

Romāns trasē

Romāns trasē


 

Ironman Klagenfurtā, Austrija

Jānis un Edvīns ir izvēlējušies Klagenfurt trasi Austrijā, kas esot ātrākais no visiem Ironman, kas katru gadu piesaista vairāk kā 3000 atlētus no 60 dažādām valstīm.

Šis triatlons esot vienas no skaistākajām Ironman sacensībām pasaulē, jo Klagenfurt pilsēta atrodas pie Wörthersee, jeb Verterezera, kura vidējā ūdens temperatūra šajā gad laikā ir ap 22-23° C. Interesanti ir tas, ka, ja papēta peldēšanas karti, izrādās, ka pēdējo kilometru dalībniekiem ir jānopeld pa šauru kanālu līdz tranzīta zonai.

Velo posmam ir divas cilpas ar stāviem kāpumiem, kas ved cauri ainaviskajam Karintijas reģionam no Klagenfurtas pilsētas līdz Fillahas pilsētai, kas, savukārt, atrodas pie Faaker See (jeb Faak ezers). Kā saka organizatori, “velo-posmam ir ‘Tour de France’ atmosfēra, kuru piešķir tieši skatītāji, kas pulcējas divās iecienītās vietās trasē – ‘Rupertiberg’ un ‘Riebnig’.”

Arī skriešanas posmā ir divas cilpas, kas vijas viscaur pilsētai, pie tam, tas ir pilnībā līdzens un galvenokārt ēnains.

Lai Jānim un Edvīnam ašas kājas!


 

Neaizmirsīsim, ka 28.jūnijā arī tepat Latvijā, ikvienam ir iespēja pamēģināt savus spēkus mazliet īsākās distancēs Vaidavas tiratlonā!

One thought on “Jūnija izskaņā Ironman.lv piedalīsies sacensībās Francijā un Austrijā

  1. Pingback: Ironman.lv komandas rezultāti no 28.jūnija sacensībām Francijā, Austrijā un Latvijā | Ironman.lv

Comments are closed.