Ko nozīmē ‘būt triatlonistam – Ironman-istam’?

– Ar ko Tu nodarbojies?
– Ar triatlonu.
– Tev dzīve ir? Tu jau droši vien tikai peldi, brauc ar riteni, skrien, ēd, guli un to visu atkārto no dienas dienā (Swim, bike, run, eat, sleep, repeat!)?

Klišejiski saukļi, sociālajos tīklos un sporta ziņu raidījumos redzētais un lasītais, bieži vien cilvēku prātos ieskicē triatlonistu kā pārcilvēku, kas vairāk par treniņiem un sacensībām savā dzīvē neredz. Nemaz nerunājot par tiem, kas skrien ½ Ironman un pilnos Ironman, kur distancē tiek pavadīts pat vairāk kā ⅓ no diennakts! Mūsu Ironman.lv komanda, iespējams, ir radījusi līdzīgu priekšstatu, it īpaši, ja paskatās informāciju par to, kādās tik sacensībās mēs nepiedalāmies. Pie tam, ar salīdzinoši teicamiem rezultātiem!

Jā, triatlons ir komplekss sporta veids, jo ir jāprot ne tikai peldēt, tikai skriet vai tikai braukt ar riteni – ir jāprot viss! Un treniņi visnotaļ prasa laiku, it īpaši, ja jātrenējas vairākās disciplīnās.

Tāpat kā super-varoņi no tādām fantastikas filmām kā ‘Zirnekļcilvēks’, ‘Betmens’ vai ‘Dzelzs vīrs’, arī mēs, savā būtībā, esam pavisam normāli cilvēki! Jā, mēs esam triatlonisti, kuriem šis sporta veids ir kaislība, svarīga un neatņemama dzīves daļa. Bet! Mēs esam triatlonisti – amatieri, kas lielāko dienas daļu pavada ofisu krēslos. Tāpēc paskatīsimies, kas atrodas zem mūsu Ironman.lv komandas sportistu ‘supervaroņu’ tērpiem!

Aleksandrs Lobanovskis. Dzīve viņam ir vienkārša - jau otru gadu darbojas Autobiznesā, savedot kartībā nelielu daļu no automašīnām, kas brauc pa Latvijas ceļiem. Vakaros viņš palīdz savai meitai apgūt skolas programmu. Brīvajā laikā viņš neaizmirst arī savus draugus no laikiem, kad strādāja par ugunsdzēsēju un plecu pie pleca dzēsa ugunsgrēkus. Izrādās, ka, lai arī reti, bet tomēr - Aleksandru var manīt arī dažād krievu seriālu epizodēs! Turam acis vaļā!

Aleksandrs Lobanovskis. Dzīve viņam ir vienkārša – jau otru gadu darbojas Auto-biznesā, savedot kartībā nelielu daļu no automašīnām, kas brauc pa Latvijas ceļiem. Vakaros viņš palīdz savai meitai apgūt skolas programmu. Brīvajā laikā viņš neaizmirst arī savus draugus no laikiem, kad strādāja par ugunsdzēsēju un plecu pie pleca dzēsa ugunsgrēkus. Izrādās, ka, lai arī reti, bet tomēr – Aleksandru var manīt arī dažādos krievu seriālu epizodēs! Turam acis vaļā!

Baiba Niparte. Baiba triatlonā ir kopš 2014.gada rudens. Viņas ikdiena ir IT sfēra, kurā viņa ‘tirgo gaisu un cilvēkus’. Ja darba laikā viņa neatrodas ofisā, tad noteikti ir devusies komandējumā uz kādu no Eiropas valstīm. Brīvajā laikā viņa raksta blogu, lasa grāmatas, fotografē, tusē ar māsām, satiek draugus un spēlējas ar savu suni.

Baiba Niparte. Baiba triatlonā ir kopš 2014.gada rudens. Viņas ikdiena ir IT sfēra, kurā viņa ‘tirgo gaisu un cilvēkus’. Ja darba laikā viņa neatrodas ofisā, tad noteikti ir devusies komandējumā uz kādu no Eiropas valstīm. Brīvajā laikā viņa raksta blogu, lasa grāmatas, fotografē, pavada laiku ar māsām, draugiem un savu suni.

Raimonds Vasiļjevs. Dzīvo Rīgā un strādā restorānu biznesā Vecrīgā. Viņš priecājos par katru tūristu, jo tie ir Vecrīgas restorānu klienti. Darba specifika, kas rada vēlmi garšīgi paēst noveda pie pārliekas aptaukošanās, kas, savukārt, piespieda Raimondu sākt aktīvi sportot, jo vindsērfings, ar ko viņš nodarbojās 15 gadus, šo problēmu nerisnāja. Tā viņš arī pakāpeniski nonāca līdz triatlonam. Viņam ir trīs bērni, no kuriem jaunākajam – dēlam, arī aktīvam sportistam – ir 10 gadi.

Olga un Roberts Lukšas. Kopā trenējas, kopā piedalās sacensībās un ir lieliski pierādījuši to, ka viņi veiksmīgi spēj sadarboties ne tikai sportā, bet arī ikdienā. Abi strādā Informāciju tehnoloģiju (IT) sfērā. Robertam brīvajā laikā patīk gatavot gardumus vai paskatīties ko smieklīgu internetā. Bet Olga aizraujas ar korejiešu kultūru un visu, kas ar to saistīts - mūzika, kino, mode. Viņa pat kādu laiku apguva korejiešu valodu! Abi kopā viņi mīl gan garšīgi paēst, gan sauli un kalnus.

Olga un Roberts Lukšas. Kopā trenējas, kopā piedalās sacensībās un ir lieliski pierādījuši to, ka viņi veiksmīgi spēj sadarboties ne tikai sportā, bet arī ikdienā. Abi strādā Informāciju tehnoloģiju (IT) sfērā. Robertam brīvajā laikā patīk gatavot gardumus vai paskatīties ko smieklīgu internetā. Bet Olga aizraujas ar korejiešu kultūru un visu, kas ar to saistīts – mūzika, kino, mode. Viņa pat kādu laiku apguva korejiešu valodu! Abi kopā viņi mīl gan garšīgi paēst, gan sauli un kalnus.

Kārlis Soika. Oktobrī viņš startēs Konā - gada noslēdzošajās Ironman sacensībās. Ikdienā viņš mēdz staigāt uzvalkā, jo viņa darbs ir saistīts ar nopietnām lietām. Brīvajā laikā viņš kopā ar sievu izskrien kādu līkumu un pa abiem audzina divas burvīgas meitas.

Kārlis Soika. Oktobra beigās viņš startēs Miami Ironman sacensībās. Ikdienā viņš mēdz staigāt uzvalkā, jo viņa darbs ir saistīts ar nopietnām lietām. Brīvajā laikā viņš kopā ar sievu izskrien kādu līkumu un pa abiem audzina divas burvīgas meitas.

Jānis K. Ar triatlonu nodabrojos kopš 2011.gada. 2012.gadā viņš startēja savā pirmajā pilnajā Ironman distancē un kopš tā laika nekas nav apstājies. Ikdienā viņš strādā pilnas slodzes darbu.

Jānis K. Ar triatlonu nodarbojas kopš 2011.gada. 2012.gadā viņš startēja savā pirmajā pilnajā Ironman distancē un kopš tā laika nekas nav apstājies. Ikdienā viņš strādā pilnas slodzes darbu.

Igors Gucanovičš. Ar triatlonu nodarbojas jau kopš 2010.gada. Pa šo laiku viņam sacensībās ir gājis dažādi, toties ļoti veiksmīgi tirgojas gaļas pārstrādes kombinātā ‘Forevers’. Un, pats galvenais, Igors ir 3 lielisku meitu tēvs, kas noteikti irsarežģītāk, nekā nostartēt Ironman. Katrā ziņā, viņa meitas var lepoties ar tēti-‘supervaroni’.

Igors Gucanovičš. Ar triatlonu nodarbojas jau kopš 2010.gada. Pa šo laiku viņam sacensībās ir gājis dažādi, toties ļoti veiksmīgi tirgojas gaļas pārstrādes kombinātā ‘Forevers’. Un, pats galvenais, Igors ir 3 lielisku meitu tēvs, kas noteikti irsarežģītāk, nekā nostartēt Ironman. Katrā ziņā, viņa meitas var lepoties ar tēti-‘supervaroni’.

IMG-20150929-WA0011

Edvīns Guzikats. Viņš ir uzņēmējs no Liepājas, kurš strādā būvniecības nozarē. Tā kā Edvīns ir pozitīvi ambiciozs cilvēks, padarāmo darbu sarakstā viņš ir iekļāvis arī “Ironman”. Viņam ir divi bērni un lielu daļu brīvā laika viņam aizņem meitiņas audzināšana un lološana.

Līdzīgi varētu turpināt arī ar pārējiem, kas spēj savā ikdienas darbu ritējumā atvēlēt laiku arī sportam, kas nebūt nav tas vienkāršākais, sasniedzot arī lieliskus rezultātus. Un nē, mēs neesam pārcilvēki – mēs darām to, kas patīk!