Latvijas čempioni Ziemas triatlonā – Jānis Ozoliņš un Ingrīda Šmite

Par jaunajiem Latvijas Čempioniem Ziemas triatlonā kļuvuši triatlonists Jānis Ozoliņš vīriešu konkurencē un MTB riteņbraucēja Ingrīda Šmite (“Sportlife”) dāmu konkurencē.

Latvijas Čempionāts Ziemas triatlonā norisinājās svētdien, 28.februārī, Zilo kalnu sporta un atpūtas kompleksā, Ikšķiles novadā, un pulcēja teju septiņdesmit sportistus, kas sacentās divās dažada garuma distancēs individuāli un komandu stafetēs.

Latvijas Čempioni tika noskaidroti garajā distancē, kurā sportistiem bija jāskrien 3,75 km, ar MTB velosipēdu jābrauc 7,5 km un jāslēpo 7,5 km. Jaunais Latvijas Čempions Jānis Ozoliņš (M40) no Mārupes gandrīz par minūti distancē apsteidza otrās vietas ieguvēju Alvi Krilovski (M40) no Ikšķiles komandas “Izturība”, savukārt Latvijas Čempionāta bronzu izcīnīja Daugavpils kluba “DTC Jaunība” pārstāvis Mārcis Pīnups (M).

Sacensību uzvarētāji vīriešu konkurencē.

Sacensību uzvarētāji vīriešu konkurencē.

Dāmu konkurencē pārliecinoša uzvara MTB riteņbraucējai Ingrīdai Šmitei (F40) no Baldones, kura gandrīz par divām minūtēm apsteidza Pļaviņu pilsētas pārstāvi, otrās vietas ieguvēju Inesi Zvirgzdiņu (F40), savukārt trešā dāmu konkurencē, vēl viena Baldoniete, Anita Antone (F).

Sacensību uzvarētājas dāmām.

Sacensību uzvarētājas dāmām.

Īsā sacensību distancē sportisti veica trīs reizes īsāku distanci. Viriešu konkurencē īsajā distancē triumfēja Edgars Erts (MO), bet sieviešu konkurencē ātrākā bija Anda Bīriņa (FO) no Ogres oreintēšanās kluba.

Īsajā distancē startēja arī sacensību jaunākais dalībnieks – 11 gadus vecais Kristaps Dūzis no Dobeles komandas “Aquatics”, kurš izcīnīja Latvijas Čempionāta medaļu M13 vecuma grupā. Vecākais sacensību dalībnieks 2016.gada Latvijas Čempionātā bija slēpotājs Dainis Andris (M60) no Valkas komandas “5a-Valka/LV”.

Abās sacensību distancēs notika arī stafešu komandu cīņa. Garajā distancē par uzvarētājiem kļuva “Patria Team” sportisti Andris Veiss, Mārtiņš Puriņš un Gints Rozenbergs, apsteidzot “Sportlife” komandu un gandrīz mājiniekus, Ogres komandu “Nesēdi Mājās”. Savukārt īsajā distancē ātrākie stafetē bija Jēkaba Jaunslavieša un Kristapa Kipura duets “Ebike Machine”, kuri distanci veica divatā, trešā komandas dalībnieka slimības dēļ.

Jau ziņojām, ka sākotnēji LČ Ziemas triatlonā bija jānotiek 31.janvārī, taču janvāra pēdējā nedēļā pilnībā nokausēja sniegu Zilo kalnu slēpošanas trasē un tika pieņemts lēmums pārcelt sacensības uz 28.februāri.

Lai arī dažas dienas pirms pārceltā sacensību datuma, Zilo kalnu slēpošanas trasē vietām bija nokusis sniegs, sacensību organizatoriem un trases apsaimniekotājam izdevās sagatavot trasi sacensību vajadzībām un slēpošana noritēja pa sākotnēji iecerēto 2,5 km garo apli.

Ziemas triatlona sacnesības Ikšķiles novadā notika pirmo reizi. Organizatori pateicas par atbalstu Ikšķiles novada domei un Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie Kalni” attīstības aģentūrai, uzņēmumiem “Fischer Sports Latvia”, SIS Latvija, Peslaks Metālpstrāde, Mēbeļu darbnīca “Rotas”, Koblenz apsardze, kā arī Latvijas Triatlona Federācijai un xco.lv.


 

Sacensības organizēja biedrība “Ikšķile Velo” un sporta preču veikals “Sportlife”.
Informāciju sagatavoja sacensību koordinators Artis Kalveits.
Kontaktinformācija: artis@sportlife.lv, tel. 26585106.

Foto: Ansis Peslaks
www.ziemastriatlons.lv

Visi rezultāti apskatāmi šeit.