Latvijas IV Olimpiāde

Šodien, 3.jūlijā, noslēdzas Latvijas Olimpiāde, kas kopš piektdienas Valmierā pulcēja sportistus no visas Latvijas. Triatlonistiem starts bija svētdienas pirmspusdienā. Ja iepriekšējās divas dienas sportistus nesaudzēja saule un karstums, tad šodien, neskatoties uz daudzsološo, saulaino rītu, pērkona negaiss un stipras lietus gāzes bija sportistu ‘pavadonis’. Arī triatlonistiem, kam starts sākās ar peldēšanu Valmieras pilsētas Dzirnavu ezeriņā, viss norisinājās spēcīga lietus laikā – īpaši vīriešiem, kas startēja 40min pirms sievietēm.

Latvijas Olimpiādē startēja 58 vīrieši un 18 sievietes. Arī trīs mūsu komandas pārstāvji bija viņu vidū: Igors Gucanovičs pārstāvēja Babītes novadu, Māris Babris – Valmieras novadu,  Baiba Niparte – Madonas novadu un Lelde Kalniņa – Ropažu novadu.

Peldēšanas starts vīriešiem, lielā dalībnieku skaita un drošības apsvērumu dēļ, tika dots no ūdens, bet sievietēm – no pontona. Pēc Igora teiktā, tāds peldēšanas posma sākums nav nekad bijis nevienās sacensībās, kas viņa septiņu gadu triatlona karjerā ir nu jau vairāk kā 20.

Lielā lietus dēļ, vīrieši pēc velo posma atgriezās vēl slapjāki nekā pēc peldēšanas posma. Uz sieviešu starta velo posmu lietus bija mitējies, kas padarīja braucienu daudz patīkamāku un ļāva baudīt peļķes.

Igors no peldēšanas posma iznāca kā 10., bet jau pēc velo posma bija līderis, pateicoties spēcīgai bāzei, kas iegūta, kopīgos Ironman.lv riteņbraukšanas treniņos, gatavojoties dažādām ironman distances sacensībām. Galu galā, Igors finišēja trešajā vietā un kāpa uz goda pjedestāla.

Pirmais sešinieks kungiem: 1. Artūrs Sprukts, 2. Viktors Žigarkovs, 3. Igors Gucanovičs, 4. Gints Skroderis, 5. Jānis Ozoliņš, 6. Jānis Melbārdis.

Pirmais sešinieks kungiem: 1. Artūrs Sprukts, 2. Viktors Žigarkovs, 3. Igors Gucanovičs, 4. Gints Skroderis, 5. Jānis Ozoliņš, 6. Jānis Melbārdis.

Arī Baibai, sieviešu konkurencē, kopīgo Ironman.lv komandas velo treniņu bāze, ļāva pakāpties no 8.vietas pēc peldēšanas posma un šķērsot finiša līniju augstajā 4.vietā, izcīnot ‘koka medaļu’. “Liels paldies fantastiski skaļajiem un motivējošajiem atbalstītājiem visās trases malās!”, saka Baiba.

13558744_1149060658469531_5081945680393524966_o

Pirmais sešinieks dāmām: 1. Daniela Leitāne, 2. Baiba Medne, 3. Agnese-Patrīcija Ozola, 4. Baiba Niparte, 5. Kristiāna Kalniņa, 6. Anastasija Kočmarjova (bildē – pirmais četrinieks).

Mārim pēc peldēšanas posma veiksmīgi izdevās iedzīt vienu no riteņbraucēju grupām, bet neveiksmīgi pārsista riepa liedza finišēt.

Iepriekšējās dienas vakarā plkst. 20:40 starts tika dots 10km skrējienam stadionā, kurā startēja Lelde. Sīvā dāmu konkurencē ieguva 7.vietu.

Leldes starts 10km distancē.

Leldes starts 10km distancē.

Ironman.lv komandas dalībnieki saka milzīgu paldies visiem atbalstītājiem un Valmieras pilsētai. Ir redzams, ka triatlons Valmierā ir atpazīstams sporta veids un plaukst pateicoties Māra Babra un viņa ģimenes iniciatīvai un atbalstam.

Triatlona rezultāti ir pieejami Latvijas IV Olimpiādes mājas lapā, bet plašāka informācija par sacensībām atrodama LTF mājas lapā.

One thought on “Latvijas IV Olimpiāde

  1. Pingback: Pilns medaļu komplekts ‘TartuMill’ sacensībās Igaunijā | Ironman.lv

Comments are closed.