Latvijas triatlonisti ar lieliskiem sniegumiem atklaj 2014. gada sezonu

Ironman.lv komanda noslēdza savu pirmo sezonas startu Abu Dhabi International Triathlon. Šīs sacensības ir atšķirīgas no citām ar savu īpašo auru un nenormālu karstumu, ko var salīdzināt ar Pasaules Čempionātu Konā.

Lieliska viesnīca kur ir ērti visai ģimenei un var trennēties peldēšanā atklātajā ūdenī tur pat. Lieliski laika apstākli, pat varbūt pārāk karsti dienas vidū. Varam pateikt visiem, kā Abu Dabi tu jūties loti komfortabli un forši.

Sacensību organizācija bija vissaugstākajā līmenī. Viss tika padomāts par dalībnieku drošību un komfortu. Piemēram, visa tranzītzona pārklāta ar paklāju. Sacensības tika translētas online uz lielā ekrāna un gaisā bija vairaki helikopteri. Ko vēl var vēlēties? Varbūt tikai pāris grādus vēsāku gaisu, jo pa dienu bija 34 grādi svēlmes.

Abu Dabi Triatlons notika jau 5. reizi, un ar katru reizi tas dalībnieku skaits pieaug. Šogad tika uztaisīts jauns rekords, 2400 dalībnieki, tai skaitā labākie triatlonisti pasaulē: Frederiks Van Lierde, 2013g. pasaules čempions, Eneko Llano, James Cunnama, Braunli brāļi, Tajlers Batterfields, un citi.

ADIT14-19-631x421

ADIT14-10-631x421

image

Garajā distancē (3km/200km/20km) piedalījās Romāns Melderis kurš iemēģināja spēkus pasaules labākajiem V-40 gruppas vīriem. Romāns pēc 3 km peldejuma bija iznāca pirmajā septitniekā. Un uzsākot riteņbraukšanas posmu visu 200km laikā tā arī palika starp līderiem veicot to ar vidējo ātrumu 38km/st. Kā pats Romāns stāstija, tad 200km pa tuksneša vējiem ir maza elle kura ir jāparvar. Pēc velo posma Romāns tā arī palika 7.

Skriešanas 20 km distance bija smagākais pārbaudījums Romānam un to viņš paveica, bet ne bez problēmam. Tomēr rezultāts ir labs: 15. vieta kopvērtējumā (ieskaitot Pro), un 4 vieta V-40 gruppa.

Bi8Mi0bIAAAovOc.jpg-large

image

Tagad pastāstīsim par pārējiem Ironman.lv komandas dalībniekiem un Viņu rezultātiem. Tā saucamajā īsajā distancē (1.5km/100km/10km, kas ir līdzīgs Tri Smile Igaunijā) piedalījās mūsu triatlonisti Maksims Zagorujko, Gatis Bērziņš un Aleksandrs Zavoloks.

Labāko sniegumu uzrādīja Maksims savu distanci veica 3st.56min, kas deva viņam 52. vietu starp 1050 cilvēkiem, un 9. vietu savā vecuma gruppā. Nopeldot 1,500m pa 23.20, Maksim pārgāja uz savu stiprako segmentu velo, kur arī uzrādīja lielisku sniegumu ar 38km/st vīdējo ātrumu, tas deva viņam 17 rezultātu kopvērtējumā. Varam Maksimu nosaukt par lidojošo, un ar stabilu skriešanu, ņemam vērā karstumu, pēc 46 minutēm Maksims veiksmīgi sasniedza finišu savā pirmajā triatlonā.

Tad Loti labs sniegums bija arī Aleksandram kurš veica savu pirmo triatlonu tik augstā līmenī. Aleksandrs ieņēma 20. vietu savā vecuma gruppā, un parādīja 57. labāko rezultātu starp visiem velo posmā. Gatis šoreiz bija pieticīgs, jo šo startu nebija plānojis, bet kolēģi viņam to uzdāvināja uz dzimšanas dienu. Paši puiši stāsta, ka pareiza trenera gatavošanās strātēģija ļāva visiem labi veikt ieplānoto distanci in iegūt labus pietiekoši rezultātus.

20x30-CYCD3013

Tā saucamajā triatlona Sprinta distancē (750m/50km/5km) Latviju pārstāvēja 3 atlēti: Valdis Spredis, Kārlis Soika un Pēteris Spredis.

Valdis Spredis peldot pavadīja 11min 26sek un bija 51. vietā, no kuras viņš ātri pakāpas fantastiski ātri griežot. Valdis parādīja 11. labāko laiku velo posmā, un kļūva 15. kopvērtējumā. Skriešanas posms bija īss, bet ātrs un ar laiku 21m 47s, Valdis izcīnīja zeltu medaļu savā vecuma gruppā un 14. vietu kopvērtējumā.

Kārlis Soika šajās sacensībās tāpat, kā Maksims bija debitants, tas bija viņa pirmais triatlons. No ūdens Kārlis izpeldēja, kā 98., bet velo posmu veica, kā 10. ātrākais braucējs. Tas ļāva viņam pacelties uz 24. vietu. Skriešana Kārlim bija loti smaga, jo pie auguma ap 2m šādi laika apstākļi ir ļoti grūti panesami. Tomēr Kārlis izcīnija augsto 4. vietu savā vecuma gruppā, kas ir teicams rādītājs priekš debījas.

20x30-CYCD3013

Pēteris Spredis pēc TriSmile Estonia sprinta, gāja savu otro triatlonu un uzrādīja ļoti labu sniegumu finišējot 20 vietā savā gruppā. Kā atzīst pats Pēteris, triatlons tas ir ļoti aizraujošs sporta veids kur var “izkauties” peldot, un velosegmentā izbaudīt fantastisko ātrumu, brīžiem līdz pat 60km/st. Pēc tam skrienot un gaidīt finišu, kas vainagojās ar tādu endorfīnu daudzumu ko nevar iegūt vienkarši braucot ar velo vai skrienot.

1491743_606376732778845_846756873_n

Kopumā ironman.lv komanda uzrādīja lieliskus sniegumus prieks sezonas sākumam un turpina gatavoties nākamajām sacensībām.