Mārtiņš Drusts startēs ITU Pasaules Čempionātā paratriatlonā

Laikā no 14. līdz 23.oktobrim Jaunzēlandes pilsētā Auklandē norisināsies starptautiskās triatlonā federācijas (ITU) organizētais pasaules čempionāts triatlonā.

Paralalēli elites un amatieru startiem dažādās triatlona distancēs notiks arī pasaules čempionāts paratriatlonā. Latviju šajās sacensībās pārstāvēs Ironman.lv triatlonists Martiņš Drusts.

Starptautiskā triatlona federācija jau 15 gadus attīsta un pilnveido paratriatlonu. Šobrīd ir 6 dažādas grupas, kas pielāgotas dažādām sportistu īpašajām vajadzībām, piemēram, sportistiem ar redzes traucējumiem vai sportististiem ar dažāda veida amputācijām.

Paratriatlonā sportisti sacenšas triatlona sprinta distancē, kas ir 750m peldēšana, 20km individuālais brauciens ar riteni un 5km skriešana. Paratriatlons ir viens no visstraujāk augošajiem izturības sporta veidiem priekš cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un jau ar 2016.gada Rio de Janeiro spēlēm tas ir iekļauts paralimpisko spēļu sastāvā.

Mārtiņš Drusts ar triatlonu nodarbojas kopš 2008.gada un kopš 2011.gada augusta jau ir apliecinājis savus spēkus paratriatlona Pasaules Kausa posmu sacensībās Londonā un Stokholmā, attiecīgi izcīnot 2. un 1.vietu savā grupā. Mārtiņa mērķis startam Jaunzēlandē ir 3.vieta savā grupā, tādejādi piesakot sevi kvalifikācijai 2016.gada Paralimpiskajām spēlēm.

Vairāk par gaidāmo Pasaules Čempionātu Jaunzēlandē un par paratrialona startiem lasiet: http://auckland.triathlon.org/


Saites: