Nedaudz par First Endurance – Optygen HP

Ražotāja ‘First Endurance’ produktu klāstā jūs atradīsiet Optygen HP – uztura bagātinātāju izturības sportistiem.

Izrādās, ka, lai nākamajā sezonā varētu parādīt savu labāko sniegumu, Optygen HP būtu jāsāk lietot jau tieši tagad. Kāpēc?
Kā izklāstīts mājas lapā, Optygen HP palielina izturību – palielinot maksimālo skābekļa patēriņu, anaerobo slieksni un samazinot gan pienskābes uzkrāšanos, gan kortizola līmeni.

Šie procesi nenotiek ātri un rezultāts neparādās jau nākamajā dienā pēc tā lietošanas, tāpēc, ja jūs dažas nedēļas līdz sacensībām izdomāsiet, ka vajadzētu ko darīt savas izturības palielināšanai, augstāk minēto rādītāju uzlabojumi būs minimāli. Tas, savukārt, jūs padarīs ļoti neapmierinātus ar sagaidīto rezultātu un, visticamāk, jūsu viedoklis par šo produktu būs drīzāk negatīvs, jo redz’: “Es nebūšu sasniedzis to, ko ražotājs sola!” Optygen HP ir jālieto visu intensīvo treniņu laikā, nepārtraukti vairākus mēnešus. Tas ļaus jums trenēties augstākā līmenī, uzlabojot ķermeņa spēju pierast pie fiziskā stresa, palielinot aerobo slieksni un samazinot pienskābes uzkrāšanos.

Kā notiek uzlabojumi?
Uzlabojumi notiek beta alanīna ietekmē, un Optygen HP sastāvā tas ir pat par 50% vairāk. Beta alanīns ietekmē maksimālo skābekļa patēriņu, noguruma laiku un laktāta koncentrāciju (2012.gada pētījums). Pētījumā testa dalībnieki 6 nedēļas lietoja beta alanīnu, un šī perioda laikā viņi sajuta būtisku maksimālā skābekļa patēriņa pieaugumu, dalībniekiem uzlabojās gan noguruma iestāšanās laiks, gan laktāta noārdīšanās laiks.

Kas ir beta alanīns?
Beta alanīns* ir aizstājamā aminoskābe – vienīgā aminoskābe, kas veidojas dabīgā veidā un palīdz uzturēt normālu organisma iekšējās vides pH līmeni. Palielinātas fiziskas (vai psiholoģiskas) slodzes gadījumā šo aminoskābi var būt nepieciešams papildināt, jo slodzes laikā radušies ūdeņraža joni pazemina asins un starpšūnu šķidruma pH līmeni zem normālā. Tas, savukārt nozīmē, ka muskuļu šķiedras atrodas skābā vidē, kas ir šķērslis normālam muskuļu darbam – tie ātrāk nogurst, samazinot sportista spēju veikt fiziskos vingrinājumus, aizkavējot muskuļu masas pieaugumu.

*Vairāk info: http://www.betaalanine.info/

Optygen HP maksā bargu naudu. Vai tas ir tā vērts?
Katram pašam ir jāizsver, vai viņš, savu rezultātu uzlabošanai, ir gatavs ieguldīt naudu. Mēs varam stāstīt tikai teoriju, kas balstīta uz dažādiem pētījumiem. ‘First Endurance’ parādīja pasaulei Optygen vēl 2002. gadā. Kopš tā laika ir veikti vairāki papildu pētījumi, kuri pierāda, ka Optygen spēj samazināt kortizola līmeni. Tas ļauj sportistiem ātrāk atjaunoties, palielināt skābekļa maksimālo patēriņu, uzlabot skābekļa patēriņu un uzlabot rezultātu. Piemēram,  klīniskie pētījumi ir pierādījuši uzlabojumu par 23% izturībā un būtisku enerģijas producēšanas apjoma pieaugumu. Sportistiem, kuri piedalījās šajā pētījumā, glikogēna krājumi atjaunojās ātrāk, kas sekmēja ātrāku atjaunošanos un labākus rezultātus pat, ja treniņi ir ļoti bieži un intensīvi. Turklāt sportisti retāk sajuta muskuļu iekaisumu pēc augstas intensitātes treniņiem, kas nozīmē mazāk sāpju un ātrāku atjaunošanos.

Arī seškārtējā IRONMAN čempione Heather Wurtele atzīst: “Beidzot es izveidoju ideālu uztura plānu ar šiem lieliskajiem First Endurance produktiem.”

Kas tad ir jātrenē pa ziemu, lai nākamajā sezonā sasniegtu vēlamo?
Romāns Melderis rekomendē jau ziemā pamazām sākt testēt vēlamos ātrumus (vai tā būtu skriešana, peldēšana vai velo), kādus vēlas sasniegt nākamajā sezonā. Ja cilvēks vienmēr skrien ar ātrumu 6min/km, tad viņš nekad neskries ar 4min/km, ja to nekad arī nepamēģinās. Bet! Tas jādara ļoti laicīgi pirms sacensībām! Iesākumā šāds ātruma tests varētu būt kaut vai 1min ilgs, bet arī tas jau būs labi.

Arī spēka treniņi ir vajadzīgi, bet, it īpaši izturības sportistiem, ir jāuzmanās ar tiem ‘nepārforsēt’! Pēc spēka treniņiem nevajag gaidīt 2-3 dienas, lai turpinātu ar pamata treniņiem – to jādara jau stipri ātrāk – tas palīdzēs arī ātrāk atjaunoties pēc smagas spēka treniņu slodzes.


Informācijas avoti:

One thought on “Nedaudz par First Endurance – Optygen HP

  1. Es vienīgais rekomendēju nepārsniegt ieteicamo devu un pats ēdu pa 2 kapsulām jo man nepatīk pārāk stipra beta alanīna darbība .
    Bet tā preparāts ļoti labs ,rekomendēju.

Comments are closed.