Pēteris ir izbēdzis no Alkatrazas, bet citiem priekšā šī nedēļas nogale

Jāsaka, ka beidzot arī latvietis ir izbēdzis no ‘cietuma, no kura nav iespējams izbēgt’, jo 7.jūnijā mūsu komandas pārstāvis Pēteris Spredzis piedalījās triatlonā ‘Bēgšana no Alkatrazas’. Neskatoties uz bēdīgajiem stāstiem par šo leģendām apvīto vietu, kur ledainais ūdens, šķiet, nosaka visu, Pēterim izbēgšanai vajadzēja 2h54min08s. Šis rezultāts viņu ierindoja 79.vietā savā vecuma grupā.

 

Kā stāsta pats Pēteris, neesot bijis viegli jau pašā sākumā… “Nenormāli gara rinda pie numuru izņemšanas! Tajā bija jāstāv 50min-1h. Bet tam ir arī savas pozitīvās puses, jo, rindā stāvot, iepazinos ar kungu, kurš šajās sacensībās piedalās jau 10-to gadu. Līdz ar to viņš izstāstīja galvenās lietas, kuras būtu jāzina.” Stāsta Pēteris. Kas attiecas vēl uz organizatorisko pusi, Pēteris stāsta, ka “tranzītzona sacensību dienā atvērās 4:00 no rīta. Tā kā starts jau bija 7:30, tad tranzītzonā bija jābūt laicīgi, jo no tās uz kuģu piestātni pirmais autobuss bija 6:30. Un ir vērts ātrāk uzkāpt uz prāmja! Kaut vai tāpēc, lai atrastu labu vietu, kur vēl var kādu laiciņu pagulēt vai ieturēt brokastis.”  

313397_200160779_XLarge

Kad pirmie psiholoģiskie pārbaudījumi ir izturēti, tiek dots starts lēcienam no prāmja ledainajā ūdenī. “Ūdens tiešām ir auksts! Ļoti! Pagāja kādas 5-7min kamēr pieradu pie temperatūras un varēju normāli sākt peldēt. Pašu peldēšanu, papildus aukstajam ūdenim, apgrūtināja tādi faktori kā migla un viļņi, līdz ar to, objektus krastā, pēc kuriem būtu jāorientējas, faktiski nebija iespējams saskatīt. Toties par drošību šajās sacensībās ir padomāts pat ar uzviju, jo sacensību laikā ūdenī ir aptuveni 100 dažāda veida laivas un kajaki.” Atklāj Pēteris.

313397_200129371_XLarge

Par ‘iesildīšanās’ posmu pēc peldēšanas, Pēteris mums izstāstīja, ka šim, aptuveni 1km garajam posmam no krasta līdz tranzītzonai, “tiek piedāvāts iepriekšējā dienā nodot vēl vienu apavu pāri, ar ko varētu skriet līdz tranzītzonai.” Pēteris šo iespēju arī izmantoja, taču atklāja, ka “labāka alternatīva būtu bijusi izmantot neoprēna zābakus peldēšanas posmā, ar kuriem varētu arī skriet, netērējot laiku sava maisiņa atrašanai un citu apavu uzvilkšanai.”

sand ladder

Apmēram tā izskatās ‘sand ladder’ jeb smilšu kāpnes.

Par veloposmu Pēteris izstāstīja, ka vietējā parka teritorija ir diezgan kalnaina – uz 30km ir aptuveni 500m kāpums. Šajā posmā mūsu pārstāvim, lietus un ne īpaši labā ceļa seguma dēļ, nobraucienos sanāca zaudēt nedaudz laika. Savukārt par skriešanas posmu Pētera komentārs bija: “Izņemot starta un finiša taisni, skriešana nelīdiznās nekam, ko esmu redzējis iepriekš! Visu laiku ir jāskrien vai nu augšā, vai lejā. Segums mainās no asfalta līdz meža takām un pat dziļām pludmales smiltīm. Un tad ir slavenais ‘sand ladder’ – dziļas smiltis, kurās salikti baļķi – uzskriet pa šo kāpumu, laikam, ir nereāli, jo arī profesionāļi šo posmu veic ejot kājām!”

“Kopumā šajās sacensībās ir ļoti padomāts par drošību – trasē atrodas apmēram 4000 brīvprātīgo, kas visu sacensību laiku tevi uzmundrina!” saka Pēteris, piebilstot, ka viņu “ļoti pārsteidza finiša un atlētu zona pēc finiša – milzīga pārtikas izvēle, sākot no burgeriem un beidzot ar salātiem, makaroniem un pat proteīna kokteiļiem utt. Ir iespēja izstaipīties un izrullēt muskuļus ar cietajiem ruļļiem un, protams, ir pieejama arī masāža.”

Pēteris saka, ka “šis pasākums kopumā ir finansiāli ļoti dārgs, jo Sanfrancisko, kā mītnes vieta tādām kompānijām kā ‘Apple’ un ‘Google’, tomēr ir viena no dārgākajām ASV pilsētām, kurā dzīvo daudz labi apmaksāti darbinieki, līdz ar to arī cenu līmenis šajā pilsētā ir krietni augstāks, nekā, piemēram, Losandželosā.” Bet, neskatoties uz to, Bēgšana no Alkatrazas ir “episka sacensība ar ļoti labu organizācijas līmeni.”

313397_200095402_XLarge


Visi rezultāti: ‘Escape from Alcatraz’ rezultāti


 

13.-14.jūnijs

Ja mēs turpinām runāt par sacensībām, tad jāsaka, ka šī nedēļas nogale būs spraiga, jo ironman.lv komanda būs visur. 13.jūnijā Dzintars startēs ‘Challenge Denmark’ pilnajā Ironman triatlona distancē, bet vēl divi mūsu komandas biedri – Māris Babris un Rinalds Sluckis – 14.jūnijā piedalīsies Itālijas pilsētā Peskarā (Pescara), Adrijas jūras krastā notiekošajā Ironman 70.3 Pescara triatlonā.

Gan Rinalds, gan Māris šajās sacensībās ir startējuši jau iepriekš. Bet tagad, kad ikdiena paiet sēžot ofisā, abi kungi startēs vecuma grupās. Kā jau kārtīgā atvaļinājumā pienākas, šīs sacensības ir īsts vilinājums! Kā nu ne, ja 2km peldēšanas posms ir Adrijas jūras ūdeņos. 90km riteņbraukšanas posms vijas pa Ambruzzo kalnu pakāji, kur sportistiem būs iespēja vērot Apenīnu kalnus un 2912m augsto Gran Sasso virsotni, bet atpakaļceļā – nebeidzamo horizontu. To, vai mūsējiem, veloposma stāvajos kāpumos un lejupceļos, būs laiks vērot apkārt esošos vīnu laukus un olīvkoku audzes, mēs uzzināsim vēlāk. 21km skriešanas posms pa Peskaras skaistākajām ielām, gar pludmali un rosīgajiem bāriem noslēgsies pludmalē, Peskaras centrā.

Novēlēsim komandas biedriem lielisku atpūtu un augstus sasniegumus sacensībās!