Pilns medaļu komplekts ‘TartuMill’ sacensībās Igaunijā

Aizvadītajā sestdienā, 9.jūlijā, Igaunijas pilsētā Tartu norisinājās triatlona sacensības ‘TartuMill’ Olimpiskajā Distancē (1.5 km peldēšana + 40 km riteņbraukšana + 10 km skriešana). Starp visiem ~250 dalībniekiem, šajās sacensībās piedalījās arī 5 mūsu komandas sportisti: Olga Lukša, Igors Gucanovičs, Rinalds Sluckis, Dzintars Kalniņš un Gatis Fromanis, izcīnot un atvedot mājās pilnu medaļu komplektu.

Bronzas kaluma medaļu savā vecuma grupā izcīnīja Olga, paliekot 5.vietā sieviešu konkurencē (laiks: 2:21:56). Igors, kas startēja ar 111 numuru, ierindojoties 11.vietā kopvērtējumā, savā vecuma grupā izcīnīja godalgoto 2.vietu (laiks: 2:02:54) un uzstādīja savu personīgo rekordu Olimpiskajā distancē. Bet absolūti labākais Igaunijā bija Rinalds, kas, ar nedaudz vairāk kā 2 minūšu pārsvaru, pārspēja divus igauņu sportistus Ivo Suur un Mart Suurkivi, izcīnot zelta medaļu (laiks: 1:53:02). Dzintars savā vecuma grupā izcīnīja 28.vietu (2:11:18), bet Gatis – 57.vietu (2:20:58).

Igor, pirms nedēļas Tu veiksmīgi nostartēji Latvijas IV Olimpiādē Valmierā, cik gatavs Tu biji startam Tartu?
“Atbraucu uz Tartu jau piektdienas vakarā, bet līdz sestdienas rītam nevarēju izšķirties vai startēt šajās sacensībās, jo pēc Latvijas IV Olimpiādes biju pamatīgi saaukstējies.
Peldēšanas posmā, ūdens bija ļoti dzestrs! Lai arī bija rakstīts, ka ūdens temperatūra ir +17 grādi, likās, ka ir daudz aukstāks. Pie tā ka man jau sestdienas rītā balss bija pavisam pazudusi un biju aizsmacis, sapratu, ka viegli nebūs… Tad atskanēja starta signāls un… tik ātri es nekad nebiju peldējis! Šī peldēšanas segmenta izjūtas var salīdzināt ar to, ja jūs 50m baseinā uzvilksiet lielās lāpstiņas un lielās pleznas, un peldēsiet MAKSIMĀLI ĀTRI. Tieši tāpat mums bija Tartu, kur pa upes straumi nesāmies lejā uz T1.”

Neskatoties uz veselības stāvokli un auksto ūdeni, Tu tomēr startēji un, pie tam, sasniedzi savu personīgo labāko rezultātu Olimpiskajā Distancē! Kā Tev tas izdevās?
“Velo posmā, ITT braucienā, bija 2 apļi, kur braukšana grupā aizliegta. Katrā aplī sanāca pa kāpumam ar 9% gradientu, kas bija tāds neliels “pārsteigums”… Kāja todien galīgi negrieza, bet, tai pašā laikā 40km distanci veicu 1:01:41, un ar vidējo ātrumu ap 39 km/h. Toties par skriešanu bija lielas bažas.
Nezināju kā jutīšos skriešanas segmentā un tāpēc pirms gonkas sevi noskaņoju uz laiku 4:15-4:20/1km, ņemot arī vērā, ka skriešana tomēr nav mana stiprākā puse. Par spīti manām bažām, skrējās diezgan labi un kopējais laiks uz 10km man bija 0:41:38, kas, ar kopējo distances laiku 2:02:54, mani ierindoja 11. vietā kopvērtējumā un 2.vietā vecuma grupā.”

Lieliski panākumi! Tev ir ārkārtīgi milzīga sacensību pieredze. Kā Tu kopumā novērtētu šīs sacensības ‘TartuMill’?
“Sacensības notiek pilsētas centrā, līdz ar ko ir lielisks skatītāju atbalsts! Tartu triatlonā piedalījos pirmo reizi un domāju, ka braukšu vēl!”

Ja jau mūsu Igors ļoti atzinīgi novērtē šīs sacensības, tad arī Tev tur vajag piedalīties. Kā nekā, ‘TartuMill’ triatlona sacensībās Olimpiskajā distancē jau iepriekš Latvijas triatlēti ir izcīnījuši uzvaras. Andrejs Dmitrijevs zeltu izcīnīja gan 2014.gadā, ar rezultātu 01:59:04, gan arī 2015.gadā, ar rezultātu 2:02:20. Šī ‘tradīcija’ ir jāturpina!

Visi rezultāti pieejami šeit: Tartu Mill Triathlon 2016 rezultāti
Un vairāk bildes var apskatīt te: Tartu Mill Triathlon 2016 bildes

2 thoughts on “Pilns medaļu komplekts ‘TartuMill’ sacensībās Igaunijā

Comments are closed.