Pirmais ITU triatlons Abū Dabī un sekmīgs Ironman.lv sportistu starts

Kurš gan negribētu vakarā pēc veiksmīgi aizvadītas dienas, vēl jo vairāk, ja no rīta ir startēts triatlona sacensībās, iedzert glāzi auksta dzēriena ar zeltu? Mūsējie to tikko izmēģināja Abū Dabī (Apvienotie Arābu Emirāti), kur pagājušajā nedēļas nogalē norisinājās 2015.gada Starptautiskās Triatlona Apvienības (International Triathlon Union – ITU) Pasaules Triatlona Posms (World Triathlon Series – WTS), kas bija pirmais šī gada posms no desmit paredzētajiem.

Dažiem starts Abū Dabī pagājušajos gados asociējas ar vienām no saulainākajām un siltākajām sacensībām ar ļoti labu organizētības līmeni. Abū Dabī posms ir pirmais – ITU WTS sezonas atklāšanas posms un tas ir pirmais WTS posms vispār, kas notiek Tuvajos Austrumos.

Šajās sacensībās uz startu devās arī vieni no pasaulē šobrīd spēcīgākajiem triatlonistiem, kā, piemēram, spānis Javier Gomez Noya un amerikāniete Gwen Jorgensen, kas šobrīd ir attiecīgi pasaules elites grupas TOP 10 un TOP 6 triatlonistu rangā. Iespējams, daudziem no jums neko īpašu neizsaka arī pārējo elites TOP dalībnieku vārdi, bet skaidrs ir viens, ka visiem elites sportistiem ir jāveic viena un tā pati distance: 750m peldēšana + 20km velo + 5km skriešana.

Tiesa, pēc pagājušās sezonas rezultātiem daudz paļauties nevar, jo Abū Dabī ir pirmais posms, kad pēc ilgā un smagā ziemas treniņu perioda, ir iespējams pārbaudīt savus spēkus. Augstās gaisa temperatūras un potenciāli spēcīgais vējš varētu būt iemesls ieraudzīt pavisam citādāku pirmā trijnieka pjedestālu.

itu_abudhabi

Vīriešu elites sportisti skriešanas distancē. Priekšplānā trīs līderi – spānis Mario Mola, francūzis Vincent Luis un Dienvidāfrikas Republikas pārstāvis Richard Murray. Fonā seko brits Jonathan Brownlee un spānis Javier Gomez Noya.

Amerikānietes Gwen Jorgensen un Sarah True, kas pēc pagājušā gada rezultātiem ieņēma attiecīgi 1. un 2. vietu, Abī Dabī palika 1. un 9. vietās. Otro vietu ieņēma vēl viena amerikāniete Katie Zaferes, bet trešo – Flora Duffy no Bermudām.Savukārt vīriešiem, favorīti anglis Jonathan Brownlee un jau augstāk pieminētais spānis Javier Gomez Noya, kas nedēļu pirms Abū Dabī startēja Dubajā palika ārpus trijnieka, pjedestālu atstājot spānim Mario Mola, francūzim Vincent Luis un Dienvidāfrikas Republikas pārstāvim Richard Murray.

1979215_10153146218344644_5981964536582118442_o

Didzis Piļāns riteņbraukšanas posmā. Nepilno 80 km velo distanci Didzis pieveica 1h 58m 11s.

Mazliet lielāka distanču izvēle ir pieejama vecuma grupām:

  • Sprinta distance: 500m peldēšana + 20km velo + 5km skriešana
  • Olimpiskā distance: 1500m peldēšana + 40km velo + 10km skriešana
  • MAXI distance: 2000m peldēšana + 80km velo + 20km skriešana

Ironman.lv komandai šis jau ir otrais starts 2015.gada sezonā (A.Lobanovskis 1.februārī startēja Austrālijā notiekošajā Challenge Melnbourne), bet Abū Dabī MAXI distancē startēja divi mūsu amatieri Kārlis Soika un Didzis Piļāns. Didzim šī bija fantastiska debija viņa triatlonista karjerā (Didzis iepriekš nodarbojies ar mountainbike).

Kopumā mūsu vīri nostartēja ar lieliskiem panākumiem – no 236 finišējušajiem dalībniekiem, Kārlis finišēja 38.vietā, bet Didzis – augstajā 11.vietā.

Rezultātā, Kārlis savā vecuma grupā (40-44) noslēdza olimpisko sešinieku, ierindojoties 6.vietā, savukārt Didža debija – liekot cerības, ka tā nav tikai iesācēja veiksme – savā vecuma grupā (35-39) izcīnīja 3.vietu un kāpa, lai arī uz zemākā, toties uz godpilnā pjedestāla pakāpiena.

10420366_726526230786839_1663012138579546119_n

Kārlis Soika pēc finiša.

Ar mūsu dalībniekiem uz Abū Dabī devās arī viņu treneris Romāns Melderis. “Ironman.lv komanda uz Abu Dabi brauc jau vairākus gadus pēc kārtas, jo tā ir lieliska iespēja sākt sacensību sezonu jau agrā pavasarī! Liels ieguvums ir iespēja peldēt atklātos ūdeņos, bet uz Yas salas, kur dzīvojām, tika aizvadīti visi riteņbraukšanas treniņi.” saka Romāns.

Turklāt, braukt uz Abū Dabī varot arī kaut vai tāpēc, ka tur esot patīkama infrastruktūra, lieliska ceļu kvalitāte un pietiekami laba sacensību organizētība (kas gan varētu būt vēl labāka).

Neskatoties uz organizētības trūkumiem, Ironman.lv komanda bruac uz dažādiem triatlonu startiem, ne tikai, lai paši tajos piedalītos, bet arī lai redzētu elites klases sportistus un no tiem mācītos. Romāns izmantoja lielisko iespēju, lai uzfilmētu ‘mācību materiālu’ no elites grupas skrējējiem tranzītzonās, to skriešanas tehniku; salīdzināja dažādu distanču (sprinta, ironman) sportistu skriešanas soli un tehniku. Tāpat arī tika testētas jaunās tehnoloģijas – ‘Garneau’ triatlona tērpi, kas pierādīja gan to augsto kvalitāti, gan to, ka tērpi ir labi elpojoši un ar labu aerodinamiku.

Brauciena laikā, protams, netiek aizmirsts arī par vietējo kultūru. Abū Dabī ir latviešu diaspora ar aptuveni 300 cilvēkiem un mūsu sportistiem bija uzaicināti uz atvadu vakariņām ar Latvijas vēstnieku Rūdolfu Brēmani, kur bija iespēja uzzināt par to, kā latviešiem klājas Apvienotajos Arābu Emirātos, kāda ir pati valsts un tās kultūra. Kā nekā – amatieriem, kas piedalās sava prieka pēc, nepretendējot uz medaļām, šāda veida brauciens ir ne tikai sacensības, bet arī citas kultūras iepazīšana un valsts apskate ar izklaides braucieniem džipos pa tuksnesi.


One thought on “Pirmais ITU triatlons Abū Dabī un sekmīgs Ironman.lv sportistu starts

  1. Pingback: Kur pasaulē 2015.gadā ir bijusi Ironman.lv komanda? | Ironman.lv

Comments are closed.