Pirmais sezonu sāk Aleksandrs Lobanovskis ar startu Challenge Melnbourne

Visagrāk triatlona sezonu šogad sāka Aleksandrs Lobanovskis, kurš janvāra beigās devās uz draugu kāzām Jaunzēlandē un pie reizes nolēma piedalīties kādā no down-under triatloniem.
Lūk, daži iespaidi no starta Challenge Melnbourne sacensībās, kas notika Austrālijas vasarai ļoti netipiskos laika apstākļos 1.februārī Melburnā.

Kad uzzināju precīzu braukšanas datumu uz draugu kāzām Austrālijā, ieplānoju startu arī ‘Challange Melnbourne 2015’ sacensībās.
Pēdējie treniņi bija nedaudz samocīti tieši saistībā ar pārvietošanos uz Austrāliju un Jaunzēlandi. Piemēram, atrast šosejas velosipēdu Jaunzēlandē ir gandrīz neiespējami – tikai MTB. Peldēšana vairāk nekā 30 minūtes tīrā, bet aukstā Jaunzēlandes ezerā nebija īpaši iedvesmojoša. Līdz ar to, izdevās realizēt aptuveni 70% no plānotā treniņa plāna.

Tuvojoties starta dienai, sāku justies labāk – īpašs gandarījums par to, ka vairs nebija problēmu ar aklimatizāciju. Pēc reģistrācijas mazliet pastaigājam organizatoru pūlī un, par ko es pajokoju arī sociālajos tīklos – viens dalībnieks no Japānas centās no organizatoriem noskaidrot, vai vētrainā okeāna vidū ir arī perfekta vieta peldēšanai. Sliktākiem peldētājiem tika dota iespēja sākt veloposmu uzreiz pēc pēdējā peldētāja, kas izies ārā no ūdens.

Starta dienā bija ļoti auksts un vējains. Gaisa temperatūra +13 C. Ūdens okeānā ap +16C. Vētra okeāna parādīs, kurš šodienas pasākumā būs vadošais. Daži dalībnieki ieziežas ar taukiem. No augstā krasta novērtēju peldēšanas trasi, kas līdzinās M burtam, un uzreiz nodomāju, ka sarkanās bojas ir pārāk mazas, salīdzinot ar 2-3 metru augstajiem viļņiem. Kamēr citi sildījās, mīcot smiltis zem kājām, es iesildījos pie viena no pārvietojamajiem dīzeļģeneratoriem.

Peldēšana
No sākuma startēja profesionāļi. Pirms tiem, kā papildus atskaites punkts, tika nosūtīta laiva, kas profesionāļiem bija liels pluss, salīdzinot ar pārējiem “Age group” (Vecuma grupu) dalībniekiem. Tiklīdz sākās mūsu grupas starts – es devos priekšējā rindā, lai pēc tam nebūtu jāpeld haotiskajā cilvēku pūlī.

Pēc signāla, pirmo dalībnieku rindu vilnis uzreiz izsvieda atpakaļ uz tiem, kas stāvēja aizmugurē. Bojas, kā bija gaidīts, nevarēja redzēt. Visi sāk orientēties uz pirmajiem 2 dalībniekiem, bet īsti nebija pārliecības, ka arī viņi peld pareizajā virzienā. Peldēšana bija kā šūpoles – no sakuma redzēju debesis, tad sienu ar ūdeni un pēc tam – dziļu bedri starp viļņiem. Par bojām un horizontu vispār nebija runas. Pēc 300 metriem mans brokastis jau bija ārā – nez’, cik ļoti zivīm garšoja rīsi ar rozīnēm? Pēc 1 km paskatījos pulkstenī un sapratu, ka par plānoto finiša laiku – mazāk nekā 5 stundām – jau varu aizmirst.

Pēdējos 800 metrus peldēju uz nepareizo boju. To es sapratu tikai tad, kad gandrīz iepeldēju priekšpēdējā dalībnieku grupā, kas beidza pirmo apli. Labā ziņa bija tāda, ka tad, kad paskatījos apkārt, atklāju, ka aiz manis nepareizi peld vēl daļa cilvēku no manas vecuma grupas! Blakus visu laiku peld laiva, kas meklē dalībniekus, kuri vairāk nevarēja un negribēja piedalīties šajā dzīves svinēšanā. Pēc ‘Garmin’ datiem, biju nopeldējis papildus 500 metrus. Peldēšanas laiks: 40 minūtes.


Transit Zone
Biju ārkārtīgi nosalis un, stāvot lietū, nevarēju atrast savu riteni, kas stāvēja 4 metru attālumā no manis.


Veloposms
Velotrase sastāvēja no 3 apļiem gar okeāna krastu. Vējš un lietus neļāva aizmirst par koncentrēšanos, jo nācās izvairīties gan no fanu lietussargiem, gan no dalībnieku nosviestajām, tukšajām pudelēm. Būtu žēl saplēst specializētajā riteņu veikalā īrēto riteni. Es biju pārsteigts, ka kopējais trases kāpums pēc ‘Garmin’ pulksteņa datiem ir 700 metri. Bet pēc peldēšanās posma man viss apkārt likās gluds un līdzens. Laiks riteņbraukšanas posmā: 02:43.


Skriešana
Distance gāja pa taku gar okeānu. Organizatori, lai visiem mazliet sarežģītu dzīvi, vairākkārt bija izveduši trasi augšup kāpās. No bonusiem varu pieminēt atsvaidzinošo dušu, kad jūras viļņi sitās pret promenādi tieši pie skriešanas trases. Es nedomāju, ka šajā dienā nevienam organismā sāls netrūka. Neskatoties uz vairākiem grūtiem kāpumiem kāpās, skriet bija viegli, ja vispār triatlonā kaut ko var apzīmēt ar vārdu “viegli”. Pa ceļam, apsteidzu daudzus dalībniekus, kas pirms tam mani apsteidza ar saviem kosmiskajiem riteņiem. Skriešanas laiks: 01:41.

Kopējais laiks 5:18:52. Ieņēmu 73.vietu savā vecuma grupā. Kopā bija reģistrēti 1600 cilvēki. Finišēja 1070 dalībnieki.


 

3 thoughts on “Pirmais sezonu sāk Aleksandrs Lobanovskis ar startu Challenge Melnbourne

  1. Pingback: Pirmais ITU triatlons Abū Dabī un sekmīgs Ironman.lv sportistu starts | Ironman.lv

  2. Pingback: Kur pasaulē 2015.gadā ir bijusi Ironman.lv komanda? | Ironman.lv

Comments are closed.