Pirmajā velo treniņu nedēļā 500 kilometri (90 dienas līdz 10.jūlijam)

Pirms nedēļas, 2.aprīlī, Ironman.lv triatlona komanda devās pirmajā īstajā riteņbraukšanas treniņā, kura laikā pieveica 180km.

Aizvadītajā nedēļā no 4. līdz 10.aprīlim riteņbraukšanas treniņi trupinājās un braucām katru dienu. Spītējot lietum, vējam un joprojām dzestrajam pavasara gaisam pagājušajā nedēļā riteņbraukšanas treniņos aizvadījām 14-16 stundas un nobraukti 500 kilometri.

Pirmās riteņbraukšanas treniņu nedēļas uzdevums bija vienkāršs – darba dienās katru dienu bija jābrauc 120 minūtes ar augstiem apgriezieniem un pa ceļam jāveic 15 minūšu darbs augstā intensitātē. Lielāko daļu nedēļas laika apstākļi bija riteņbraukšanai piemēroti, bet vienīgajā dienā, kad tiešām lija peldējām un griezām uz trenažieriem.

Komandas noskaņojums un vieglums ar kādu braucām ļauj domāt, ka visi bija ļoti priecīgi braukt ārā pēc garās ziemas, kas pavadīta trenažieru zālē. Turklāt vieglums un pacilātā sajūta saglabājās arī brīvdienās, kad braucām 120 un 130km.

Abas dienas visu brauciena laiku spīdēja saule, kas kompensēja spēcīgās vēja brāzmas, savukārt svētdien atpakaļceļā uz Rīgu vējš pūta mugurā un pļāpādami varējām braukt ar ātrumu 42km/h.

Pēc brīvdienu treniņiem, kuros riteņbraukšanu kombinējām arī ar peldēšanu un skriešanu, nogurums jūtams kopā ar labi padarīta darba un nelielu svētku sajūtu. Šonedēļ turpinām ar trīs viegliem treniņiem un krājam spēkus brīvdienām – atkal daudz brauksim, peldēsim, skriesim.

Pirmdien, 11.aprīlī, atlikušas 90 dienas līdz 10.jūlijam, kad Ironman.lv sportisti startēs Ironman SwitzerlandChallenge Rothun Half Ironman sacensībās Igaunijā.