Plaša brīvdienu ģeogrāfija

Lielbritānija, Austrija, Vecāķi, Sigulda – tā nav ģeogrāfijas zināšanu atsvaidzināšana pirmdienas rītā, bet gan Ironman.lv komandas pārstāvju startu ģeogrāfija aizvadītajās brīvdienās, piedaloties riteņbraukšanas, skriešanas un triatlona sacensībās.

Lielbritānijā savu varējumu un straujo izaugsmi apliecināja Mārtiņš, startējot divu dienu paracycling sacensībās šosejas riteņbraukšanā grupā un individuālajā braucienā. Plašāks apraksts no latviešu iecienītās salas sekos no Mārtiņa.

Austrijā Challenge Walchsee-Kaiserwinkel”pusītē” startēja Romāns un Jānis. Romānam kopvērtējumā 23.vieta – 4:24:38,9 (0:28:35 + 2:22:41+ 1:29:01), Jānim 228.vieta – 5:13:43,5 (0:41:28 + 2:44:02 + 1:38:47). Pēc Romāna sacītā, ūdens ļoti dzestrs – 14 grādi, velo trase kalnaina ar daudziem pagriezieniem, kas priekšrocības deva trases pārzinātājiem. Tagad tik priekšā mājupceļš un garāks stāsts par Austrijas “pauguriņiem”.

Vecāķos 10km pludmales skrējienā cīņu par Sportlat kausa punktiem turpināja Mārcis ar Igora atbalstu. Trase vijās gar pludmali un kāpām mežā. Kāpās kā jau kāpās – irdena smiltiņa un spēka darbs. Lai arī savā grupā tika izcīnīta tikai 5.vietā, bet ar startu Mārcis apmierināts, jo sacīkstē piedalījušies Latvijas labākie skrējēji un ar katru sacīksti līderiem (tīrākajiem skrējējiem) tiek zaudēts arvien mazāk.

Gandarījums par to, ka trasē tika atstāti visi spēki un vēl mazliet. Tas nebūtu iespējams bez Igora atbalsta 2km garumā, kurus viņš Mārci nemitīgi uzmundrinot, veica blakus.

Siguldā, Vienības braucienā Ironman.lv godam aizstāvēja Māris un Artis. Rīts Siguldā bija ļoti dzestrs – aptuveni +8C grādi un stāvot startā bija bažas par nosalšanu, tāpēc kājās mokasīni, rokās garie cimdi, mugurā vēja vestes un siltā apakšveļa. Sākot braukt parādījās saule un ķermenim uzsilstot braukšana bija komfortabla.

Izvairoties no kritiena 3 kilometrā, uz apmales aizmugurējo ratu pārsista Māris. Laimīgā kārtā ar ratu izpalīdzēja viens no velo komandu tehniskās palīdzības auto un Māris varēja turpināt ceļu. Tā kā no atpalicējiem „strādāt” neviens nav gribējis Māris atlikušos gandrīz 100km veica individuāli un finišēja pēc 2:41:33 ar vidējo ātrumu 37,8km/h, no līdera atpaliekot tikai nepilnas 19 minūtes.

Savukārt Artim izdevās noturēties pirmajā grupā un veikt samērā tehnisko Vienības brauciena trasi (Sigulda – Cēsis – Stalbe – Ragana – Turaida – Sigulda) starp ātrākajiem riteņbraucējiem. Lūzuma punkts bija Siguldas kalna kāpums, kurā grupa izretojās. Arta finiša laiks 2:28:55, vidējais ātrums distancē 41km/h un 78.vieta kopvērtējumā.