Podesdorfas triatlons: Robertam pirmais Ironman, bet Romānam – labots personīgais rekords (papildināts)

Šodien, 5.septembra rītā, atsaucoties uz pagājušā gada veiksmīgo J.Melbārža startu Podesdorfas triatlonā, Austrijā, trīs mūsu triatlēti – Olga Lukša, Roberts Lukša un Romāns Melderis, izlēma, ka šis būs arī viņu starts.

Pagājušajā gadā tika uzstādīts trases rekords, par ko daudzi baumoja, ka tā esot īsāka, nekā noteikts. Mūsu sportisti atklāj, ka trase īsāka nav, tā vienkārši ir pateicīgi līdzena un ātra. Šogad starts sākās ar lietu, bet tas distances gaitā nav traucējis.

Olga startēja ½ Ironman distancē un turējās 4.vietā dāmu kopvērtējumā, taču veselības problēmu dēļ, viņai nācās izstāties.
Robertam šis bija pirmais pilnais Ironman, kuru viņš pieveica ar fantastisku rezultātu – 9:39:42, ierindojoties 40.vietā kopvērtējumā un augstajā 6.vietā savā vecuma grupā.
Romāna finiša laiks bija 8:47:13, kas viņu ierindoja augstajā 7.vietā kopvērtējumā un 1.vietā vecuma grupā. Šis ir ne tikai Romāna personiskais rekords, bet arī, pārspējot Ati Brikovski, trešais labākais rezultāts pilnajā Ironman distancē Latvijas vēsturē, kā arī absolūti labākais rezultāts veterāniem šajā distancē.

Sportisti komentē, ka šī ir lieliska trase ar perfektu organizācijas līmeni, un noteikti rekomendējama tiem, kas vēlas uzstādīt savu personisko rekordu Ironman distancē.

Latviju Podesdorfā pārstāvēja vēl 3 triatlēti. ½ Ironman distancē startēja Antra Roga, ar rezultātu 5:16:23, izcīnot 4.vietu vecuma grupā. Pilnajā Ironman distancē Māris Liepa ar rezultātu 9:49:32 izcīnīja 5.vietu grupā, bet Ainārs Veģeris – ar rezultātu 10:00:44, ierindojās 8.vietā vecuma grupā.


Podesdorfas triatlons tika izraudzīts vairāku iemeslu dēļ: 1) Podesdorfas trase Ironman distancē ir salīdzinoši viegla, kas bija ideāla 2) Roberta plānam – pirmo reizi nostartēt pilnajā Ironman distancē. Pie tam, 3) iespēja startēt arī ½ Ironman distancē, kas bija Olgas mērķis un, galu galā, 4) līdz Austrijai ir vien 16 stundas, braucot ar mašīnu, kurā ir 3 cilvēki, 3 velosipēdi un kaudze citu nepieciešamo mantu.

Sportisti Podesdorfā ieradās agrā trešdienas rītā un, tā kā starts gan ½ Ironman, gan pilnajā Ironman distancē bija tikai sestdien, pēc kārtīgas atpūtas bija iespēja iepazīt gan velo trasi, gan izpeldēties ezerā un, kārtīgi izpētot arī kartes, sagatavoties startam. Salīdzinot ar Latviju, Austrijā bija silts, kas pat sākumā radīja bažas, jo silto laikapstākļu dēļ ūdens temperatūra ezerā varētu uzsilt līdz +24 grādiem, un peldēšana hidrās varētu tikt atcelta. Starta dienā no lielā karstuma nebija ne miņas. Naktī bija sācies lietus, gaisa temperatūra atdzisa līdz +15 grādiem, bet ūdens bija +20 grādi.

Peldēšana.
Abām distancēm peldēšanas starts bija jau 7:00 no rīta (pēc vietējā laika) un visi ~900 dalībnieki stāvēja līdz krūtīm ūdenī, lai sagaidītu starta šāvienu. Atšķirībā no vietējiem startiem, patīkams fakts bija tas, ka visi 900 dalībnieki bija izretojušies starta koridorā un nekādas grūstīšanās vai kaušanās, lai tiktu pēc iespējas tuvāk starta līnijai, nenotika. Pēc sacensību noteikumu ilzasīšanas, licies dīvaini punkts, kurā teikts, ka ‘peldēšanas posmā ir jāpeld un ir ailziegts lēkāt vai iet’, bet pēc sacensībām visiem bija skaidrs – kāpēc tāds noteikums – visu ezeru, principā, varētu izstaigāt kājām. ”Ezera dziļums visā ezerā bija vienāds – līdz krūtīm – līdz ar to, jebkurā brīdī bija iespējams apstāties, nostāties uz kājām, paskatīties, pielabot brilles un peldēt tālāk.” atklaj Olga, bet Roberts piebilst: “Jā, tādu iespēju izmantoja daudzi un pāris reizes man sanāca uzpeldēt virsū kādam stāvošajam.”

Riteņbraukšana.
Lai arī diena bija iesākusies ar lietu, velo posmā stipra vēja nebija, un, ja arī bija, tad vai nu sānvējš, vai arī no mugurpuses. Kopumā – ļoti super-mega ātra strase. Bija jābrauc vairāki 30km gari apļi. “Periodiski pa trasi brauca tiesneši, pieskatot, lai netiktu bruakts grupās. Tiesa, dažubrīd tas pat nebija iepsējams, šaurā ceļa un lielā dalībnieku skaita trasē dēļ. Bet cilvēki bija ļoti kulturāli!” saka Olga.

Skriešana.
Diemžēl, Olgai līdz galam aizskriet neizdevās… “Ir fantastiski, kad, ieskrienot tranzītzonā, skaļruņos izdzirdi savu vārdu. Vēl jo vairāk, kad pasaka, ka sieviešu kopvērtējumā esmu ceturtā! Uz tāda pacēluma viļņa arī sāku skriešanas posmu.” Par nelaimi, jau pēc pirmajiem trīs km Olgai sāka sāpēt vēders, ka pat nav bijis iepsējams paiet. Kad tika līdz dzeršanas punktam, brīvprātīgie izsaukuši ātro palīdzību, kas viņu aizveda līdz finiša līnijai.

Atguvusies, Olga devās atbalstīt abus komandas biedrus – Robertu un Romānu, kas tieši devās pilnās Ironman distances skriešanas posmā. Viesiem bija grūti. Visus vajadzēja uzmundrināt – it īpaši pēdējos kilometros, kad kājas ir kā no koka, bet sejās nu jau jūtamas mokas.

“Roberts ar Romānu bija vienkārši malači, finišējot ar tik lieliskiem rezultātiem! Protams, ka gribējās, lai viss beigtos citādāk arī man, bet par nefinišēšanu (DNF) daudz nepārdzīvoju – tās nav pasaules beigas! Tā ir vēl viena mācība jau uzkrātajai pieredzei, tai skaitā arī lielā informācijas bagātība, ar ko treneris padalījās visas nedēļas laikā!” stāsta Olga.


P.S. Igors Gucanovičs, atpūšoties Spānijā kopā ar ģimeni, paspējis nostartēt Premiatlo duatlonā (2.5km skriešana – 1km peldēšana – 2.5km skriešana). Kopvērtējumā Igors, ar rezultātu 34min57s, izcīnīja 4.vietu.


Gaidam nākamos startus jau pavisam drīz!

Mūsu komanda, gatavojoties saviem startiem, izmanto 1st Endurance produktus. Tagad tie ir pieejami arī Latvijā – izmēģini arī Tu!