Raimondam Vasiļjevam 24.vieta Ironman 70.3 Eiropas Čempionātā 2015

9.augustā, Rīgas Triatlonam paralēli notiekošajā Ironman 70.3 Eiropas Čempionātā 2015, kas norisinājās dienvidrietumu Vācijas pilsētā Wiesbaden, startēja arī ironman.lv komandas pārstāvis Raimonds Vasiļjevs, kur 115 dalībnieku konkurencē izcīnīja augsto 24.vietu savā vecuma grupā!

Izaicinošais Wiesbaden starts ir īpašs ar to, ka trase vijas caur ainaviskām, Eiropā vecākajām ‘SPA kūrortu pilsētām’, ar vairāk kā 25 karstajiem avotiem. Daži šo reģionu atpazīs kā vienu no pasaulē slavenākajiem dažādu vīnu un šampaniešu ražošanā. Īsts kūrorts! Un tas nav viss – šīs sacensības ir īsts tūrista komplekts. Peldēšanas posms notiek ‘Raunheimer Waldsee’ ezera dzidrajos ūdeņos, pēc kā seko izbrauciens ar riteņiem pa kalnaino reģionu, bet finālā sportisti izskrien cauri Wiesbāden vecpilsētai, finišējot milzīgā atbalstītāju pūļa epicentrā.

Raimonds stāsta, ka “motivācija pieteikties šīm sacensībām bija tieši ērtās nokļūšanas dēļ – ar Lufthansa reisu līdz Frankfurtei un tad 27km ar taksi līdz Weisbādenei.” 2014.gadā šajās sacesībās startēja cits ironman.lv triatlonists – Aleksandrs Labonovskis un, “izlasot viņa aprasktu par sacensībām, sapratu, ka viss nebūs tik rožaini! Apskatīju arī citu Latvijas pārstāvju rezultātus no šī starta, kas stipri atpalika no viņu personīgajiem rekordiem.”

Weisbādenē Raimonds ieradās jau ceturtdien no rīta. Kad bija iekārtojies viesnīcā, salika izjaukto velosipēdu un devās apskatīt sacensību trasi, “lai dzīvajā saprastu, kas tad mani gaida svētdien. Nobraucot 80 km, kopējā kāpumu summa bija 1100 metri. Izdzēru divus litrus ūdens, jo karstums bija mokošs – ap 33 grādiem!” Nākamajās dienās tika solīts vēl karstāks – ap 38 grādiem piektdien un ap 33 grādiem sacensību dienā. “Trases maršrutu biju ielādējis mobilajā telefonā, bet tam baterija lēnām lādējās ārā, tāpēc, kamēr vēl sapratu, kur ir jābrauc, devos atpakaļ uz viesnīcu. Šajā brīdī es reāli apzinājos ka nebūs viegli, bet galā tikšu.”

Sacensību rīts bija apmācies, kas, savā ziņā, uzmundrināja.

“Peldēšanā nopeldēju tā, kā biju no sevis gaidījis. Tiesa, priecēja tas, ka nebija jāgrūstās un peldēt varēja sākt jau uzreiz starp sev līdzīgajiem. Visiem ņēma čipa laiku, tāpēc nebija nekādas nepieciešamības grūstīties starp labākajiem peldētājiem.” Stāsta Raimonds.

Raimonds atzīst, ka “man ārkārtīgi patika velo trase! Pirmie pieci km bija kā iesildīšanās, un tad pamazām sākās kāpumi. Pa īstam viss sākās pie 35-tā kilometra. Vietām bija pat 13% kāpumi un ari gari kāpumi ar slīpumu 8-10%. To kopsumma ir 1450m un tiem, kas raduši braukt pa Tallinas šoseju, tas nesagādā problēmas.”

Raimonds skriešanas posmā.

Raimonds skriešanas posmā.

Līdz skriešanas posmam gaiss bija uzsilis līdz +30 grādiem un saulīte bija izlīdusi no mākoņiem. “Skrējās ļoti labi, lai arī trases vidū sāka aptrūkties spēki, bet es spēju saņemties un pusmaratonu noskrēju ap 1h40min, kas priekš manis ir ļoti lielisks rezultāts.”

Raimonds finišēja 5h36min52s un par sacensībām kopumā var teikt tikai labu: “Sacensības ir interesantas, ar labu organizāciju, lielisku atrašanās vietu un ērtu nokļūšanu. Man patika praktiski viss un jau sākotnēji ieinteresēja tieši kalnainums un reljefs, pat ļoti! Tas tiešām ir izaicinājums!”

Visi rezultāti.

5 thoughts on “Raimondam Vasiļjevam 24.vieta Ironman 70.3 Eiropas Čempionātā 2015

  1. Kur tik Mēs šogad nebijām un visur Mūs sagaidīja karstums ;)))Raimoha maladcis kalnus pievarēja godam;))Šogad vēl Austrija ,Miami jo sezona nekad nebeidzās ;)

  2. Ar taksi no Frankfurtes!?!? Vilciens ērtāks un maksā 4.55. Par to milzīgo pūli dikti pārspīlēts. Pats te dzīvoju, ceru nakamgad piedalīties.

    • Nu Mēs tādi vecmodīgi un patīk pašikot ;)))) Bet ja nopietni Tnxs for Info!!

  3. Ja nu kas vajadzīgs zināt, vai problēma piedalīties ir izmaksas (varu uzņemt pāris cilvēkus), tad rakstiet uz Facebook profilu.

  4. Pingback: Kur pasaulē 2015.gadā ir bijusi Ironman.lv komanda? | Ironman.lv

Comments are closed.