Rinalda iespaidi Konā: enerģijas gaisā kļūst vairāk ar katru minūti

Šobrīd Kona ir triatlona pasaules epicentrs – emocijas ir neaprakstāmas. Liekas, ka enerģijas gaisā kļūst arvien vairāk ar katru minūti. Šobrīd pilsētelē, kur dzīvo aptuveni 15-20 tūkstoši cilvēku, visas dienas garumā ir korķi, veikali strādā no 6:00 – 24:00 un lokālais bizness vienas nedēļas laikā nopelna gandrīz to pašu, ko pārējā gada laikā!

Šodien gājām nāciju parādē un Latvijas karogs uz Ali Drive plīvoja pirmo reizi vēsturē. Gājiens ilga aptuveni 20 minūtes, lēnā gaitā no King Kamehameha viesnīcas līdz sacensību Expo.

Ielas abas malas pilnas cilvēku, visi gavilē, ik pa laikam komentētāji mikrofonos sauc garām ejošo valstu nosaukumus. Daudzi centās uzgavilēt „Hey Latvia, go go!”, bet tad atkal saproti, ka viņiem maz saprašanas, kur tāda Latvija atrodas. Vienalga patīkami!

Top tēma – jaunie Specialized un Crowie līgums

Expo plānoju aizstaigāt rīt, neko vēl neesmu redzējis. Ir divas galvenās lietas, par ko visi šeit runā – jaunie Specialized velosipēdi un Crowie līgums ar Specialized. Tās ir top tēmas.

Uz ielas, Queen K šosejas, Lava Java un peldvietā redz visus iespējamos zināmos profesonāļus. Dirks Bockels, piemēram, ļoti relaksēts, runājas ar visiem. Savukārt Marino Vanhoenackers – pilnībā iegājis sevī, dzīvo savā pasaulē, koncentrējas lielajai kaujai.

Vietējie laiku neskaita

Šeit laiku neviens neskaita un gadalaikus nevēro. Vietējie nezina, kas šobrīd ir – ziema, vasara vai rudens. Visu gadu ūdens okeānā ir aptuveni +26C robežās, gaisa temperatūra ap +30C un saulainas ir 357 no 365 dienām gadā. Saule lec ap sešiem no rīta un riet sešos vakarā. Un tāda ir katra diena – kādēļ uztraukties par gadalaikiem!?

Peldēšana kā uz šosejas – vairākās joslās

Šorīt okeānā bija pārākie viļņi, taču peldējās labi. Vakar un šodien pludmalē ir kā uz Jūrmalas šosejas – n-tajās joslās visi peld uz priekšu atpakaļ, jāuzmanās nevis no zivīm, bet gan peldētājiem, kuri krustām šķērsām dragā pa līci!

Par zivīm interesanti – peldi un vēro visu iespējamo – melnas, dzeltenas, lidojošās zivis, delfīni – nu, kā akvārijā. Ar Ati runājām, ka no spurainās ir nedaudz bail, taču pēdējos gados no Havaju salās bojā gājušajiem, tikai viens ir bijis haizivju upuris. No krītošiem kokosriekstiem vairāk ciešot, nekā no haizivīm.

Labākā kafija un mega porcijas

Lava Java ir absolūts hīts – tiešām labākā kafija, garšīgākie muffini un vienmēr pilns ar cilvēkiem. Porcijas visur amerikāniskas – 3 reiz lielākas kā mūsējās. Paņem vienu porciju auzu putras un knapi apēd divatā. Par omletēm vai pankūkām nerunāju…

No šodienas okeānā ir noparkojusies arī Kona Coffee laiva – rīt no rīta piepeldēšu un iešaušu vienu espresso shotiņu uz ūdens.