Rinalds Sluckis un Romāns Melderis: pirmā diena Sierra Nevada

Rinalds Sluckis kopā ar treneri Romānu Melderi šobrīd atrodas Sierra Nevada sporta centrā, kur trenējas augstkalnu apstākļos.

IMG-20121119-WA0004(1)

17. novembrī viņi cēlās jau četros no rīta, jo 6:00 bija pirmais lidojums no Rīgas uz Frankfurti, pēc tam no Frankfurtes uz Malagu, un tad, visbeidzot, ar autobusu līdz Sierra Nevada, kas atrodas 2300 metru augstumā virs jūras līmeņa. Kā ziņo Romāns, tad ceļojums aizņēma 12 stundas un tas bijis diezgan nogurdinošs.

__________-1

Sierra Nevada bāze sportistus sagaidīja ar siltām istabiņām un tukšu baseinu, kas nav brīnums ņemot vērā to, ka šī gada Olimpiskais cikls ir noslēdzies, bet ziemas sporta veidu pārstāvji jau sākuši sezonu.

__________

Ierodoties gaišajā baseinā, garstāvoklis bijis pacilāts – ūdens dzidrs,turklāt pēc treniņiem 25m baseinā, 50m vienmēr liekas ļoti garš un iespaidīgs.

Pirms vakariņām sapeldēti 2 kilometri un Romāns ļoti jutis skābekļa trūkumu – rokas kā vate, līdzīgas sajūtas arī Rinaldam – peldot ar dēlīti pēc 100m kājas paliek cietas, kā ar svinu pielietas.

__________-3(1)

Adaptācijas periodā tiks veikti dažādi mērījumi – laktāta, glikozes, asinsspiediena un ķermeņa temperatūras.

Vakariņās sportisti izvēlējās risoto ar tvaicētu zivi, protams bija pieejamas svaigi spiestas sulas, vairāku veidu zaļumi un viss pārējais, lai nodrošinātu nepieciešamo dažādību pārtikā.

__________-2

Pirmajā naktī Romānam ar miegu nav veicies – vārtīšanās pa gultu un bezmiegs, savukārt Rinalds esot gulējis kā bērns, kā redzam, dažādiem organismiem dažādas reakcijas adaptācijas periodā.

Pirmajās dienās tiks veikti daudz bāzes vingrinājumi – peldēšana zemajā zonā, kā arī 3000m kalnu pastaigas, vēlāk gaidāmi skriešanas darbi manēžā, trenažieru zāle, speciālie peldēšanas trenažieri un citi specifiski uzdevumi.

__________-4(1)

Palieciet kopā ar ironman.lv un rinaldssluckis.com, kur turpināsim jūs informēt par sportistu treniņiem augstkalnu apstākļos.

IMG-20121119-WA0005