Sandis Kleins devītais, Igors Gucanovičs divpadsmitais Triathlon Sierakow pusītē

1. jūnijā Polijā norisinājās Triathlon Sierakow, kura garajā distancē (1.9km + 90km + 21.1km) piedalījās arī divi Ironman.lv pārstāvji – Igors un Sandis.

Lielisks sniegums riteņbraukšanas segmentā ļāva Sandim ierindoties 9. vietā, ar kopējo laiku 4:37:51h. Neilgi pēc Sanda finišēja arī Igors, ierindojoties 12. vietā ar rezultātu 4:40:32h. Nedaudz zemāk arī Igora konspekts par sacensību gaitu un iespaidiem.

Sacensību rezultāti aplūkojami šeit.

Visiem, čau!

Mēģināšu izklāstīt savas izjūtas/sajūtas pēc gonkas. Sacensības notika Polijā Sierakow (netālu no Poznaņas) divās dienās – sestdien (01.06.2013.) – garā distance 1,9 – 90 – 21,1 un svētdien (02.06.2013.) – īsā  distance 0,95 – 45,5 – 10,55 un bērnu starts.

Piereģistrējāmies ar Sandi Kleinu diezgan vēlu aprīļa beigās.

triathlonsierakow2013-dystansdlugi-1605.smallJa godīgi, tad īpaši braukt negribēju, jo šosezon diezgan daudz laika veltīju skriešanai, un ar velo, salīdzinājumā ar 2012. gada sezonu, sabraucu diezgan maz. Šaubījos arī par to, kā nobraukšu, bet izrunājoties ar treneri Romānu Melderi, tika pieņemts lēmums – jābrauc!

Mēs ar Sandi bijām pilnā pārliecībā, ka gonka notiks svētdien (02.06.2013.), tāpēc izlēmām izbraukt piektdienas pēcpusdienā, lai sestdien no rīta jau būt uz vietas Sierakovā. Ceturtdien ap 15:00 es izdomāju paskatīties, cikos īsti svētdien ir starts. Kāds bija mans izbrīns, kad es ieraudzīju, ka starts ir sestdien 09:00 no rīta, nevis svētdien… Zvanīju Sandim un šokēju viņu ar savu ziņu, ka starts ir sestdien. Krāmējām somas un jau ceturtdien vakarā ap plkst. 22:00 mēs izbraucām no Rīgas.

Piektdien ap plkst. 11:00 bijām uz vietas (aiz muguras vairāk pa 1000 km un negulēta nakts). Sierakowa mūs ļoti labi sagaidīja. Viss mazais miestiņš jau dzīvoja triatlona dzīvi…

Reģistrācijā rindas nebija, kaut arī sestdien sacensībām bija reģistrējušies apmēram 400 dalībnieku, un nākamās dienas (svētdienas) sacensībās dalībnieku skaists sasniedza 500. Saņēmām savus numurus, čipu, peldcepuri un lielu somu, kurā bija makaroni, dzēriens, sālsstandziņas un kaudze reklāmu bukletu (oficial T-shirt iedeva uzreiz).

Viss būtu labi, ja būtu kur apmesties pa nakti. Visās tuvākajās viesnīcās dzirdējām vienu atbildi – vietu nav… Saprotot, ka kaut kas jādara lietas labā, gāju ar savām poļu/angļu valodas prasmēm pie organizatoriem runāt par naktsmītni. Un sarunāju (savādāk jau nevarēja būt)! Dzīvojām nelielā muižā, kur ir muzejs un zirgu staļļi. Ļoti smuka un klusa vieta.

Beidzot sirds bija mierīga un varējām taisīt sev ēst un mazliet atpūsties pēc garā ceļa. Sandim līdzi bija rīsu katls (baigi forša lieta).

Vakara pusē izbraucām velo apli. Bija saulains un silts laiks, bet uz gonkas dienu solīja negaisu. Vēlāk apmeklējām brīfingu, kas notika poļu valodā, jo ārzemju viesi nebija daudz, bet viss bija saprotams :) Pēc tā sekoja ļoti sātīgs “pasta party”. Cepuri nost organizatoriem! Bija ļoti daudz, garšīgi un bez liekas stāvēšanas ar tukšu šķīvi rindā.

Sacensību diena:

– rīts bija nomācies. Iečekojām riteņus, visu sakārtojām “tranzitkā”, un pēc 08:00 sāka smidzināt lietus, kurš veiksmīgi pārgāja stiprā lietū. Nācās vilkt “hidru”, lai neizmirktu, toties skriešanas apavi un zeķes veiksmīgi bija saņēmuši savu lietus devu :(

– starts bija no pludmales (platums kādi 50metri). Ūdens temperatūra 16 grādi – gaisa 17 grādi :) Diezgan auksts un slapjš.

Peldēšana 1,9 km viens aplis:

– nopeldēju diezgan labi, ņemot vērā, ka peldēts ir pavisam maz. Sandis izgāja no ūdens kādas 3 min aiz manis. Izejot no ūdens, „neliels” pārsteigums – priekšā apmēram 10% stāvs un 500m garš kalns, un tad kādi 200m līdz ritenim jau pa taisnīti;

Velo segments 90km 4 apļi:

 asfalts ideāls. Vienā vietā bija bruģis, bet tieši tur bija dzeršanas punkts;

– pēc aukstā ūdens bija diezgan grūti sākt griezt pedāļus, jo ķermenim bija auksti. Labi, ka lietus bija beidzies, bet ceļš pamatīgi slapjš, un pūta diezgan stiprs vējš. Laika apstākļi visiem vienādi, saņemos un braucu. Kādā 50. kilometrā mani panāk Sandis, kurš dusmīgi lamājas par to, ka viņam parādīta dzeltenā kartiņa par draftingu (Sandim velo segmentā bija 3. labākais laiks), un aiznesās kā bulta uz priekšu. Es turpināju braukt savā tempā. Viegli nebija, jo vietām trase bija jau sausa, vietām slapja, brīžiem lija lietus ar brāzmainu vēju, bet galu galā viss bija labi. Velo segmentā uz 22,5 km bija divi dzeršanas punkti (ūdens + iso + cola + želejas + banāni +ūdens).

Skriešana 21,1km 4 apļi:

–  segums – meža takas, saknes, daudz smiltis, un katrā aplī bija jānoskrien 100 m pa stadionu;

–        pirmais aplis aizgāja man ne tā, kā es biju plānojis – pace 4:10 min/km, reāli 4:38 min/km, finišā noturēju tempu 4:40 min/km, ātrāk man nesanāca. Brīfingā es Sandim pateicu, ka skriešana šogad būs vieglāka (es tā sapratu no poļu valodas teiktā). Patiesībā bija daudz smagāk kā 2012. gadā.. Skrienot nodomāju, ka laikam Sandis domā, kas tad bija iepriekšējā gadā… Skriešanas segmentā, ka arī velo bija divi dzeršanas punkti.

Bet, lai kā arī nebūtu, META (finišs – poļu valodā) sasniegts!

Kopējais laiks labs, un atkal jauns  PB 4h 40min.

Finiša zona:

– saņemot medaļu, devos apsveikt Sandi ar finišu un fantastisko rezultātu – PB 4h 37min. Izrunājāmies par skriešanas segmentu un devāmies saņemt nopelnīto masāžas devu. Jāpiezīmē, ka uz masāžu Īpaši lielas rindas nebija.

– sagaidījām apbalvošanu, Sandim kopvērtējumā 9. vieta (apbalvoja pirmās 10 vietas), sakrāmējām mantas un devāmies ceļā atpakaļ uz Rīgu… Svētdien no rīta 09:00 jau bijām mājās.

Rezumē :

– organizācija perfekta, attieksme fantastiska, gonka superīga, expo dalībnieku maz, bet preču klāsts daudzpusējs;

– jau otro gadu pēc kārtas apmeklēju triatlonu Sierakowā. Vai gribētu braukt vēl? JĀ, ja izmainīs skriešanas posmu :)))

Visiem veiksmīgus startus!!!

2 thoughts on “Sandis Kleins devītais, Igors Gucanovičs divpadsmitais Triathlon Sierakow pusītē

  1. Nu tā braukšana uz turieni jums sanāca tāda mazliet haotiska. Nolikumu vajadzēja palasīt un naktsmājas bez problēmām rezervēt caur internetu.Tad nevajadzētu lieki nervozēt, jo lieks stress nav vajadzīgs . Sanda velo vid. ātr 40 km/h ! Respect ! Kā to var dabūt gatavu ? Malacis.Ceru , ka klātienē Sandi redzēsim arī Valgā.Rezultāti abiem lieliski.Lietuvietis Laurynas Urbšis krietni zemākā vietā aiz jums.Malači.

  2. Jā ar to nokļūšanu bija tā kā bija, bet naktsmītnes nebija pieejamas jau kad reģistrējāmies, viss jr jādara laicīgi.

Comments are closed.