Serakovas triatlons pavisam drīz!

Šogad aprit tikai ceturtais gads, kopš Serakovā (Sieraków), netālu no Polijas pilsētas Poznaņas, tiek rīkotas triatlona sacensības. Tikai ceturtais gads, bet šī trase jau guvusi lielu popularitāti triatlonistu vidū, piesaistot sportistus gan no pašas Polijas, gan kaimiņodids esošās Vācijas, gan arī no mazliet tālākām valstīm kā Anglija, Īrija, Lietuva, Šveice, Itālija, Čehija, Spānija un pat ASV. Neapšaubāmi, ka arī mūsu pašu sportisti ir iecienījuši šīs sacensības, jo šogad tajās piedalīsies nu jau ceturto reizi!


Foto: ironman.lv komanda 2014.gada sacensībās Serakovā.


Šogad triatlonisti Serakovā pulcēsies 30-31.Maijā, kur starts tiks dots ¼ Ironman (950m – 45km – 10,55km) un ½ Ironman (1900m – 90km – 21,1km) distancēs. Līdz sacensībām ir vairāk kā mēnesis laika, bet jau šobrīd īsākajā no distancēm ir reģistrējušies 1384 sportisti, bet garākajā – 814. Katrā no distancēm 10 labākie triatlonisti pēc kopvērtējuma (sievietes un vīrieši atsevišķi) saņems naudas balvas un kausus, bet katras vecuma grupas labākie trijnieki tiks pie balvām un kausiem.

Latviju ¼ IM distancē pārstāvēs Monika Lemese no kluba LSC/Tripower.lv, kas pagājušajā gadā šajā pašā distancē izcīnīja godpilno 3.vietu savā vecuma grupā.

Mūsu Ironman.lv komandas pārstāvji – Igors Gucanovičs (savā grupā 14.vieta 2012.gadā, 12.vieta 2013.gadā un 7.vieta 2014.gadā,), Didzis Piļāns un Jevgēnijs Sergējevs – startēs ½ IM distancē. Romāns Melderis, kas 2012.gadā ½ IM distancē izcīnīja 2.vietu kopvērtējumā, šogad sacensībās nepiedalīsies.

Līdz šim Serakovā ir gājis dažādi – 2012.gadā aukstās ūdens temperatūras dēļ peldēšanas distance tika saīsināta par 900m, gan samierinoties ar skriešanas posmu caur mežiem, kur apgrūtinājums ir koku saknes. Organizētības līmenis katru gadu bijis nevainojams, tāpēc ceram, ka arī šogad organizatori būs parūpējušies par to, lai grambas uz ceļiem un koku saknes mežā tiktu iezīmētas spilgtās krāsās, ļaujot dalībniekiem izvairīties no nevajadzīgām traumām.

Igors Gucanovičs mums pastāstīja, ka triatlons gan šajā pilsētiņā (Serakovā), gan visā Polijā attīstās ļoti strauji: „Kad mēs ar Romānu 2012.gadā bijām pirmo reizi, tad sacensībās piedalījās kādi 400 dalībnieki, bet tagad, 4 gadu laikā, dalībnieku skaits jau pārsniedz 2000! Organizācija ir brīnišķīga – viss ir domāts, lai dalībnieki justos komfortabli un varētu pilnība domāt par gonku. Pēc finiša, kā jau visur, pieejama masāža, ēšana u.t.t., bet riteņa apkope bija patīkams pārsteigums, jo tādu lietu es līdz šim nekur nebiju redzējis.” Igors mazliet pastāstīja arī par pašu trasi: „Peldēšana notiek ezerā, kur jānopeld viens aplis – 1900m. Gonkas dienā ir diezgan auksts, ūdens temperatūra ir tikai ap 16o – 18oC. Veloposms notiek četros apļos – segums par 95% ir ideāls asfalts un ripo ļoti labi. Visas trases garumā ir vairāki kāpumi, ja nemaldos, tad kopējais ir ap 850m. Skriešana – vienā vārdā SMAGA (HARD CROSS)! Ja pareizi atceros, tad jāveic 4 apļi pa mežu, bet finišs ir pus aplis pa stadionu. Pēc tādas skriešanas jebkurš asfalta segums ir kā pasakā, nemaz nerunājot par stadionu!”

Par Serakovas triatlonu vairāk informācijas šeit: http://www.triathlonsierakow.pl/en/

Bet par to, kā mūsu sportistiem būs veicies šogad, lasiet jau jūnija sākumā!

One thought on “Serakovas triatlons pavisam drīz!

  1. Pingback: Triathlon Sierakow 2015 rezultāti | Ironman.lv

Comments are closed.